Valmieras Ziņas

Līdz ar statusa maiņu Valmieras Pārgaujas ģimnāzijai mainīts nosaukums

Ceturtdien, 25.jūlijā, Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē deputāti nolēma ar šī gada 1.septembri mainīt Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas nosaukumu uz Valmieras Pārgaujas valsts ģimnāzija.

Lēmums pieņemts, balstoties uz Ministru Kabineta šī gada 2. jūlijā apstiprināto rīkojumu “Par valsts ģimnāzijas statusa piešķiršanu Valmieras Pārgaujas ģimnāzijai”.

Lai vispārējās vidējās izglītības iestāde varētu pretendēt uz valsts ģimnāzijas statusu, tai jāatbilst Ministru kabineta noteikumu prasībām par īstenojamo izglītības programmu skaitu, skolēnu skaitu un mācību sasniegumu vidējo procentuālo novērtējumu centralizētajos eksāmenos, kā arī jāveic pedagogu tālākizglītības un metodiskā centra funkcijas plānošanas reģionā un jāiesaistās valsts izglītības politikas un izglītības attīstības stratēģijas veidošanā.

Jau ziņots, ka pagājušajā gadā 29.novembra Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē tika lemts par atbalstu Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas (VPĢ) virzīšanai valsts ģimnāzijas statusa piešķiršanai.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri