Valmieras Ziņas

Dome atbalsta Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas virzīšanu valsts ģimnāzija statusa piešķiršanai

29.novembra Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē lemts par atbalstu Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas (VPĢ) virzīšanai valsts ģimnāzijas statusa piešķiršanai, portālam “Valmieras Ziņas” pavēstīja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Zālīte.

Šāds lēmums pieņemts saistībā ar izmaiņām Vispārējās izglītības likuma un Pārejas noteikumos.

Tie paredz, ka pašvaldības, kā padotībā ir ģimnāzijas, līdz 2019. gada 28. februārim Valsts pārvaldes iekārtas likumā noteiktajā kārtībā pieņem lēmumu par ģimnāziju nosaukumu maiņu vai likvidācijas, vai reorganizācijas pabeigšanu līdz 2021. gada 31. augustam, nodrošinot izglītojamo turpmāku izglītošanos atbilstošā izglītības programmā, kā arī veic visas nepieciešamās darbības, lai izdarītu atbilstošus grozījumus Izglītības iestāžu reģistrā.

Lai varētu lemt par atbalstu valsts ģimnāzijas statusa piešķiršanai, bija nepieciešams izvērtēt skolas atbilstību Ministru Kabineta noteiktajiem kritērijiem, piemēram, skolēnu kopējiem sasniegumiem centralizētajos eksāmenos un atbilstošam skolēnu skaitam. Uz valsts ģimnāzijas statusu republikas nozīmes pilsētās var pretendēt izglītības iestāde, kurā 10. līdz 12.klasē mācās ne mazāk kā 180 izglītojamie. VPĢ 10. līdz 12.klasē 2018./2019.mācību gadā ir 286 skolēni, bet 7. līdz 9.klasē – 289 skolēni. Turklāt valsts ģimnāzijas statusu var piešķirt izglītības iestādei, kura īsteno vispārējās vidējās izglītības programmas vai vispārējās vidējās izglītības programmas un daļējas pamatizglītības programmas no 7. līdz 9.klasei.

“Valsts ģimnāzijas statusa piešķiršana Valmieras Pārgaujas ģimnāzijai nodrošinātu Valmierai divas valsts ģimnāzijas no 7. līdz 12.klasei ar padziļinātu izglītības saturu un piedāvājumu. Tāpat Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā pašlaik noslēgumam tuvojas tās ēkas pārbūves darbi, kas sniegs mūsdienīgu mācību vidi, lai varētu īstenot kvalitatīvu, jaunajai izglītības satura koncepcijai atbilstošu darbu. Valsts ģimnāzijas statusa piešķiršana paredz arī obligātu pedagogu tālākizglītības centra un reģionālā metodiskā centra funkciju izpildi. Jaunais statuss ļaus arī piesaistīt papildu finansējumu šo funkciju īstenošanai,”

atbalstu VPĢ virzīšanai valsts ģimnāzijas statusa piešķiršanai skaidro Valmieras Izglītības pārvaldes vadītāja Iveta Pāže.

Kļūstot par valsts ģimnāziju jāņem vērā arī tas, ka turpmāk būs jārīko atlase, lai iestātos 7.klasē, tiks ņemti vērā 6.klases diagnostiskie darbu un iestājpārbaudījumu rezultāti, savukārt lai iestātos 10.klasē – valsts pārbaudes darbu un iestājpārbaudījumu rezultāti.

Saņemot Valmieras pilsētas pašvaldības domes atbalstu valsts ģimnāzijas statusa piešķiršanai, VPĢ iesniegs Izglītības un zinātnes ministrijai (IZM) iesniegumu un dokumentus, kas apliecina izglītības iestādes atbilstību kritērijiem, ar lūgumu piešķirt izglītības iestādei valsts ģimnāzijas statusu.

“Līdz ar to valsts ģimnāzijas statusu Valmieras Pārgaujas ģimnāzijai IZM varētu piešķirt pēc iesniegto dokumentu izskatīšanas un izvērtēšanas. Jāuzsver, ka statusa piešķiršana nozīmētu to, ka Valmierā turpmāk būs divas valsts ģimnāzijas,”

skaidroja Iveta Pāže.

“Tas ir gan mūsu darba novērtējums, gan milzīgs avanss tālākajā darbā un konkurencē. Nākotne būs milzīgi liels izaicinājums – ne tikai skolas vārda maiņa, bet ar darbiem pierādīt un noturēt iegūtu nosaukumu. Paldies tiem deputātiem, kas mums uzticējās, paldies skolēnu vecākiem un atbalstītājiem līdzšinējā sadarbībā, paldies skolēniem, kuri sirdī nes pārgaujieša vārdu, paldies absolventiem un ikvienam labvēlim šajā skolai nozīmīgajā mirklī, paldies kolēģu atbalstošām domām un manai vadības komandai par atbalstu, paldies Pārgaujas sākumskolas komandai! Esam atvērti ikvienam, kurš grib, var un dara!” saka Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas direktore Agita Zariņa.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri