Valmieras Ziņas

Latvijas čempione daudzcīņās – Jolanta Kaupe (1)

Lasīšanas laiks: 5 min

Jolanta ir mūsu novadniece un viņas aicinājums ir VIEGLATLĒTIKA. Dzimusi Valkā, augusi Trikātā, mācījusies un trenējusies Valmierā, nupat izcīnījusi Latvijas čempiones titulu daudzcīņās. Par to, kā viņa pievērsās šim sporta veidam, Jolanta padalījās nelielā intervijā.

Kā nonāci pie vieglatlētikas?

Mācības uzsāku Trikātas pamatskolā. Skolas gaitas turpināju Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā, kuru absolvēju 2014.gadā. Pašlaik esmu Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas pilna laika klātienes otrā kursa studente, kur studēju sporta zinātni. Vieglatlētikas sākums meklējams jau pamatskolā, kur kopā ar citiem klases un skolas biedriem piedalījāmies starpskolu sacensībās vieglatlētikā. Kādās vieglatlētikas sacensībās Valkā, mani uzrunāja Valkas bērnu un jaunatnes sporta skolas trenere Nadežda Blūma, piedāvājot trenēties, tad nu es šim piedāvājumam piekritu un 3 reizes nedēļā vecāki mani veda uz treniņiem. Startēju Latvijas čempionātā jau, apmēram, mēnesi pēc tam, kad biju uzsākusi treniņus un rezultāti bija labi, kas bija motivācija turpināt nodarboties ar vieglatlētiku.

Kur apguvi vieglatlētiku un kādās disciplīnās startē?

Vieglatlētiku esmu apguvusi pie vairākiem treneriem. Valmieras Bērnu sporta skolas treneris Raitis Ravinskis bija mans otrais treneris, kurš mani ievirzīja daudzcīņā, pie viņa apguvu katras disciplīnas tehnikas pamatus, paralēli nostiprinot fizisko sagatavotību. Kopš esmu uzsākusi studijas Rīgā, trenējos pie Jūrmalas sporta skolas trenera Anda Austrupa, kurš palīdz pilnveidot un uzlabot apgūto tehniku, kā arī nostiprināt vispārējo fizisko sagatavotību. Sacensībās startēju pieccīņā ziemas sezonā un septiņcīņā vasaras sezonā, startēju arī individuāli pa disciplīnām, bet lielākais uzsvars tiek likts tieši uz daudzcīņām.

Kāds ir Tavs ikdienas ritms, treniņi, sporta nometnes?

Ikdienā ceļos 6:30, dodos uz akadēmiju, kur studijas notiek no 8:30 – 15:00. Pēc mācībām dodos uz treniņu, kur trenējos 2 līdz 2,5 stundas, kad treniņš beidzies dodos mājās, kur pārējo laiku nododos mācībām vai atpūtai. Trenēties cenšos 4-5 reizes nedēļā. Patstāvīgs treniņu process pārsvarā ir brīvdienās, vai laikā, kad trenerim nav iespējas ierasties uz treniņu. Lielākoties treniņi notiek trenera uzraudzībā. Katru pavasari dodos uz nometni siltajās zemēs, lai sagatavotos vasaras sezonai, nometne parasti ilgst 3 nedēļas. Valsti uz kuru dosimies izlemj treneris, atkarībā no labāk piedāvātajām treniņu un dzīvošanas iespējām. Pamatā tā ir Spānija vai Portugāle.

Kā Tu gatavojies sacensībām?

Gatavošanās periods sacensībām ir, apmēram, 2 mēnešus pirms sacensībām, intensīvi tiek atkārtota un pilnveidota tehnika. Vienu līdz trīs dienas pirms sacensībām atpūšos, dienu skaits atkarīgs no pašsajūtas. Konkurence ir sīvāka kā citus gadus, labus rezultātus uzrāda tieši jaunās sportistes.

Kādi ir Tavi galvenie ikdienas uzdevumi treniņu laikā?

Pats galvenais uzdevums noteikti ir izpildīt trenera uzdoto plānu. Uzlabot un nostiprināt savas prasmes un iemaņas.

Kādi ir Tavi tālejošie plāni, Olimpiskās spēles?

Trenēties un turpināt startēt, vēl ir nepieciešams ieguldīt lielu darbu un laiku. Pašlaik lielākās sacensības, kurām gatavojos ir U-23 Eiropas čempionāts, kurš notiks 2017.gada vasarā.

Kāda ir Tava ikdienas vide, kur norit trenēšanās – telpās vai ārā, vai ir kādi veselībai kaitīgi faktori, ar ko nākas saskarties?

Ziemas sezonā treniņi notiek Rīgas Nacionālajā sporta manēžā, vasaras sezonā stadionā “Daugava” un Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā. Treniņu apstākļi ziemas sezonā ir nepilnvērtīgi, jo trūkst vietas un labi aprīkotas manēžas gan Valmierā, gan Rīgā.

Kādus instrumentus, tehniku vai iekārtas Tu izmanto?

Sagatavošanās periodā treniņu procesā izmantojam pildbumbas, līdzsvara un vingrošanas bumbas, espanderu gumijas, dažāda izmēra barjeras un citas iekārtas. Skriešanā tiek izmantota bezvadu, automatizēta laika sistēma, kas precīzi spēj noteikt noskrietās distances laiku. Tiek izpildīti daudz pliometrijas vingrinājumi, lai attīstītu eksplozīvo spēku. Treniņu procesā maz tiek izmantoti vingrinājumi ar svariem, pārsvarā vingrinājumi tiek izpildīti ar personīgo svaru.

Kāda ir Tava sadarbība ar citiem dalībniekiem?

Vieglatlētikas daudzcīņa ir individuāls sporta veids, katra izpildītā disciplīna ir atkarīga no paša spējām. Ikdienā trenējos kopā ar vairākiem sportistiem, sniedzam viens otram padomus un atbalstu.

Kādas prasmes un zināšanas ir nepieciešamas, lai labi veiktu kādu no tehnikām? Kādas mācību iestādēs apgūstamās zināšanas nepieciešamas? Vai nepieciešamas kādas no prasmēm, kuras var attīstīt ikdienā?

Nav nepieciešamas iepriekšējas zināšanas, lai apgūtu kādu no vieglatlētikas disciplīnām, ir nepieciešama pacietība, laiks un gribasspēks, kurus pielietojot treniņu procesā var apgūt tehniku, ja ir labs treneris, kas prot iemācīt.

Kādām rakstura īpašībām jāpiemīt, lai labi veiktu izpildījumu vai normatīvus? Kas var traucēt?

Daudzcīņā ir jāspēj koncentrēties katrai disciplīnai individuāli un, ja kāda disciplīna nav tik veiksmīgi padevusies kā bija iecerēts, tad jāprot mobilizēties nākamai disciplīnai, pārvarēt stresu. Jāprot adekvāti izvērtēt savas spējas. Svarīgas rakstura īpašības sportā ir neatlaidība, mērķtiecība, precizitāte, jā – raugās pozitīvi uz sevis paveikto. Traucējošs faktors ir stress.

Kādi ir vislielākie izaicinājumi un “ēnas puses” šajā sporta veidā?

Vislielākais izaicinājums ir būt daudzpusīgai, jo jāprot vairākas disciplīnas izpildīt rezultatīvi. “Ēnas puses” ir iespēja gūt traumas, kā arī jau iegūtās traumas, kas būtiski ietekmē treniņu procesu un sacensību rezultātus.

Kas Tev sagādā gandarījumu?

Sasniegtie rezultāti. Lielu gandarījumu sniedz iespēja redzēt ģimeni un treneri lepojamies. Gandarījums par to, ko esmu sasniegusi un neesmu savus resursus, iespējas un talantu izmantojusi nelietderīgi.

Ko Tu ieteiktu jauniešiem, kuri gribētu apgūt kādu no sporta veidiem? Varbūt profesionālo iemaņu attīstībai iespējams apgūt kādas zināšanas un prasmes jau skolas laikā. Kādā veidā ir iespējams tuvāk iepazīt šo sporta veidu?

Ja ir vēlēšanās, tad vienkārši sākt un ar savu neatlaidību virzīties uz priekšu. Zināšanas un prasmes var apgūt treniņu laikā. Galvenais ir nepadoties pie pirmajām neveiksmēm.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Novadniece - 14.02.2016 Atbildēt

    Apsveicu ar panākumiem! Lai pietiek spēks, izturība un neatlaidība!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas aicina darbā vidējās izglītības matemātikas skolotāju uz nepilnu darba slodzi! Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu profesionālās vidējās izglītības programmā; • plānot un organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības iestādes mērķim; • veidot lietišķu sadarbību ar izglītības iestādes kolēģiem, izglītojamiem, viņu vecākiem un citiem sadarbības partneriem; • pārzināt mācību satura un mācību priekšmeta metodiku; un Jums ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • izpratne par izglītojamo individuālajām vajadzībām, spējām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; • precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; • prasmes strādāt komandā, atbildība un iniciatīva un teicamas komunikācijas prasmes un elastība; • sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Par pedagogu darba samaksu”; • iespējas piedalīties izglītības iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV, pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam nosūtīt uz e-pastu: vdmv@valmiera.edu.lv ar norādi „Matemātikas skolotājs” līdz 2022.gada 7.janvārim. Tālrunis papildu informācijai: 29450076 (direktore Inese Mētriņa). Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: VISPĀRĒJĀS VIDĒJĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: CV, piet.vēst. un izgl.dok.kopiju sūtīt uz vdmv@valmiera.edu.lv, tālr. 29450076.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestādes “Vālodzīte” struktūrvienība “Krācītes” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz nenoteiktu laiku pirmsskolas izglītības skolotāju, darba vietas adrese: Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras novads pilna darba likme (40 stundas nedēļā) Ja Tev ir vēlme: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, izglītojamo vecumam atbilstošu mācību procesu; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • sadarbībā ar pirmsskolas izglītības skolotājiem, organizēt svētkus, tematiskos pasākumus, jautros brīžus un citas aktivitātes; • rūpēties par materiālo bāzi; • iesaistīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Tev ir: • izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; • psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu 872.00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2021.gada 13.decembrim e-pastā: valodzite@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 29405471. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pārgaujas iela 11A, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-13 Kontaktpersona: Piet.vēst., CV un izgl.dok.kopiju ar norādi sūtīt uz valodzite@valmiera.edu.lv, 29405471.

Mūsu partneri