Valmieras Ziņas

Latvijas čempione daudzcīņās – Jolanta Kaupe (1)

Lasīšanas laiks: 5 min

Jolanta ir mūsu novadniece un viņas aicinājums ir VIEGLATLĒTIKA. Dzimusi Valkā, augusi Trikātā, mācījusies un trenējusies Valmierā, nupat izcīnījusi Latvijas čempiones titulu daudzcīņās. Par to, kā viņa pievērsās šim sporta veidam, Jolanta padalījās nelielā intervijā.

Kā nonāci pie vieglatlētikas?

Mācības uzsāku Trikātas pamatskolā. Skolas gaitas turpināju Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā, kuru absolvēju 2014.gadā. Pašlaik esmu Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas pilna laika klātienes otrā kursa studente, kur studēju sporta zinātni. Vieglatlētikas sākums meklējams jau pamatskolā, kur kopā ar citiem klases un skolas biedriem piedalījāmies starpskolu sacensībās vieglatlētikā. Kādās vieglatlētikas sacensībās Valkā, mani uzrunāja Valkas bērnu un jaunatnes sporta skolas trenere Nadežda Blūma, piedāvājot trenēties, tad nu es šim piedāvājumam piekritu un 3 reizes nedēļā vecāki mani veda uz treniņiem. Startēju Latvijas čempionātā jau, apmēram, mēnesi pēc tam, kad biju uzsākusi treniņus un rezultāti bija labi, kas bija motivācija turpināt nodarboties ar vieglatlētiku.

Kur apguvi vieglatlētiku un kādās disciplīnās startē?

Vieglatlētiku esmu apguvusi pie vairākiem treneriem. Valmieras Bērnu sporta skolas treneris Raitis Ravinskis bija mans otrais treneris, kurš mani ievirzīja daudzcīņā, pie viņa apguvu katras disciplīnas tehnikas pamatus, paralēli nostiprinot fizisko sagatavotību. Kopš esmu uzsākusi studijas Rīgā, trenējos pie Jūrmalas sporta skolas trenera Anda Austrupa, kurš palīdz pilnveidot un uzlabot apgūto tehniku, kā arī nostiprināt vispārējo fizisko sagatavotību. Sacensībās startēju pieccīņā ziemas sezonā un septiņcīņā vasaras sezonā, startēju arī individuāli pa disciplīnām, bet lielākais uzsvars tiek likts tieši uz daudzcīņām.

Kāds ir Tavs ikdienas ritms, treniņi, sporta nometnes?

Ikdienā ceļos 6:30, dodos uz akadēmiju, kur studijas notiek no 8:30 – 15:00. Pēc mācībām dodos uz treniņu, kur trenējos 2 līdz 2,5 stundas, kad treniņš beidzies dodos mājās, kur pārējo laiku nododos mācībām vai atpūtai. Trenēties cenšos 4-5 reizes nedēļā. Patstāvīgs treniņu process pārsvarā ir brīvdienās, vai laikā, kad trenerim nav iespējas ierasties uz treniņu. Lielākoties treniņi notiek trenera uzraudzībā. Katru pavasari dodos uz nometni siltajās zemēs, lai sagatavotos vasaras sezonai, nometne parasti ilgst 3 nedēļas. Valsti uz kuru dosimies izlemj treneris, atkarībā no labāk piedāvātajām treniņu un dzīvošanas iespējām. Pamatā tā ir Spānija vai Portugāle.

Kā Tu gatavojies sacensībām?

Gatavošanās periods sacensībām ir, apmēram, 2 mēnešus pirms sacensībām, intensīvi tiek atkārtota un pilnveidota tehnika. Vienu līdz trīs dienas pirms sacensībām atpūšos, dienu skaits atkarīgs no pašsajūtas. Konkurence ir sīvāka kā citus gadus, labus rezultātus uzrāda tieši jaunās sportistes.

Kādi ir Tavi galvenie ikdienas uzdevumi treniņu laikā?

Pats galvenais uzdevums noteikti ir izpildīt trenera uzdoto plānu. Uzlabot un nostiprināt savas prasmes un iemaņas.

Kādi ir Tavi tālejošie plāni, Olimpiskās spēles?

Trenēties un turpināt startēt, vēl ir nepieciešams ieguldīt lielu darbu un laiku. Pašlaik lielākās sacensības, kurām gatavojos ir U-23 Eiropas čempionāts, kurš notiks 2017.gada vasarā.

Kāda ir Tava ikdienas vide, kur norit trenēšanās – telpās vai ārā, vai ir kādi veselībai kaitīgi faktori, ar ko nākas saskarties?

Ziemas sezonā treniņi notiek Rīgas Nacionālajā sporta manēžā, vasaras sezonā stadionā “Daugava” un Valmierā, Jāņa Daliņa stadionā. Treniņu apstākļi ziemas sezonā ir nepilnvērtīgi, jo trūkst vietas un labi aprīkotas manēžas gan Valmierā, gan Rīgā.

Kādus instrumentus, tehniku vai iekārtas Tu izmanto?

Sagatavošanās periodā treniņu procesā izmantojam pildbumbas, līdzsvara un vingrošanas bumbas, espanderu gumijas, dažāda izmēra barjeras un citas iekārtas. Skriešanā tiek izmantota bezvadu, automatizēta laika sistēma, kas precīzi spēj noteikt noskrietās distances laiku. Tiek izpildīti daudz pliometrijas vingrinājumi, lai attīstītu eksplozīvo spēku. Treniņu procesā maz tiek izmantoti vingrinājumi ar svariem, pārsvarā vingrinājumi tiek izpildīti ar personīgo svaru.

Kāda ir Tava sadarbība ar citiem dalībniekiem?

Vieglatlētikas daudzcīņa ir individuāls sporta veids, katra izpildītā disciplīna ir atkarīga no paša spējām. Ikdienā trenējos kopā ar vairākiem sportistiem, sniedzam viens otram padomus un atbalstu.

Kādas prasmes un zināšanas ir nepieciešamas, lai labi veiktu kādu no tehnikām? Kādas mācību iestādēs apgūstamās zināšanas nepieciešamas? Vai nepieciešamas kādas no prasmēm, kuras var attīstīt ikdienā?

Nav nepieciešamas iepriekšējas zināšanas, lai apgūtu kādu no vieglatlētikas disciplīnām, ir nepieciešama pacietība, laiks un gribasspēks, kurus pielietojot treniņu procesā var apgūt tehniku, ja ir labs treneris, kas prot iemācīt.

Kādām rakstura īpašībām jāpiemīt, lai labi veiktu izpildījumu vai normatīvus? Kas var traucēt?

Daudzcīņā ir jāspēj koncentrēties katrai disciplīnai individuāli un, ja kāda disciplīna nav tik veiksmīgi padevusies kā bija iecerēts, tad jāprot mobilizēties nākamai disciplīnai, pārvarēt stresu. Jāprot adekvāti izvērtēt savas spējas. Svarīgas rakstura īpašības sportā ir neatlaidība, mērķtiecība, precizitāte, jā – raugās pozitīvi uz sevis paveikto. Traucējošs faktors ir stress.

Kādi ir vislielākie izaicinājumi un “ēnas puses” šajā sporta veidā?

Vislielākais izaicinājums ir būt daudzpusīgai, jo jāprot vairākas disciplīnas izpildīt rezultatīvi. “Ēnas puses” ir iespēja gūt traumas, kā arī jau iegūtās traumas, kas būtiski ietekmē treniņu procesu un sacensību rezultātus.

Kas Tev sagādā gandarījumu?

Sasniegtie rezultāti. Lielu gandarījumu sniedz iespēja redzēt ģimeni un treneri lepojamies. Gandarījums par to, ko esmu sasniegusi un neesmu savus resursus, iespējas un talantu izmantojusi nelietderīgi.

Ko Tu ieteiktu jauniešiem, kuri gribētu apgūt kādu no sporta veidiem? Varbūt profesionālo iemaņu attīstībai iespējams apgūt kādas zināšanas un prasmes jau skolas laikā. Kādā veidā ir iespējams tuvāk iepazīt šo sporta veidu?

Ja ir vēlēšanās, tad vienkārši sākt un ar savu neatlaidību virzīties uz priekšu. Zināšanas un prasmes var apgūt treniņu laikā. Galvenais ir nepadoties pie pirmajām neveiksmēm.

    Novadniece - 14.02.2016

    Apsveicu ar panākumiem! Lai pietiek spēks, izturība un neatlaidība!

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Sociālo lietu pārvaldes struktūrvienībā “Sociālā darba nodaļa” aicina darbā sociālo mentoru (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: sniegt atbalstu pilngadīgām personām, pilngadību sasniegušajiem jauniešiem pēc ārpusģimenes aprūpes beigām, mājokļa, veselības, izglītības, nodarbinātības, atkarību, un citu problēmu risināšanā; sniegt konsultatīvu, praktisku, izglītojošu, asistējošu un emocionālu atbalstu personas dzīvesvietā un sociālajā vidē; kā pavadošai personai sniegt atbalstu klientu nokļūšanai uz ārstniecības u.c. iestādēm; sagatavot atskaites par darba pienākumu izpildi; un ja Tev ir: profesionālā vidējā vai 1.līmeņa izglītība sociālajā, izglītības vai veselības aprūpes jomā, vai esi students augstākās izglītības iestādes sociālā darba, pedagoģijas, veselības vai psiholoģijas jomā; valsts valodas prasme augstākajā līmenī; kompetences: empātija un prasme motivēt, laba stresa noturība, labas komunikācijas spējas, spēja strādāt komandā kā arī patstāvīgi, savas amata kompetences ietvaros, precizitāte un atbildība, laipnība un iejūtība; B kategorijas autovadītāja tiesības; mēs piedāvājam: dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; pamatalgu pārbaudes laikā 763 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 803 EUR pirms nodokļu nomaksas; iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, LV-4201, ar norādi „Sociālā mentora amatam” līdz 2024.gada ­­­­­15. martam. Tālrunis papildu informācijai: 27891673, 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Sociālais MENTORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-03-15

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Sociālo lietu pārvaldes (turpmāk – Pārvalde) struktūrvienības “Sociālā darba nodaļa” psihologu/-i (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • nodrošināt psihologa konsultācijas Pārvaldes klientiem gan klātienē, gan attālināti; • veikt klientu psiholoģisko konsultēšanu ar mērķi risināt identificētās problēmas un sniegt psiholoģisko atbalstu, atbilstoši klientu vajadzībām un izvirzītajiem mērķiem; • savas kompetences ietvaros piedalīties klientu sociālās situācijas un vajadzību izvērtējumos, sadarbības plānu veidošanā un īstenošanā; • sadarboties ar klientu tuviniekiem un/vai uzticības personām, klienta psiholoģiskā stāvokļa uzlabošanā; • sagatavot psihologa atzinumus; • vadīt dažāda veida grupas Pārvaldes mērķa grupām - atbalsta, izglītojošas, motivējošas un citas; un ja Tev ir: • atbilstoši “Psihologu likums” noteiktā izglītība un esi reģistrēts Psihologu reģistrā; • zināšanas un izpratne sociālās jomas un psihologa darbību reglamentējošo tiesību aktu pielietošanā; • prasme veikt psiholoģisko izpēti, izmantojot dažādas izpētes metodes, analizēt un interpretēt izpētes rezultātus; • prasme veikt psiholoģisko konsultēšanu; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas; precizitāte; augsta atbildības sajūta; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; spēja argumentēt savu viedokli; spēja strādāt individuāli un komandā; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; • labas prasmes darbā ar datoru; mēs piedāvājam: • dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • pamatalgu pārbaudes laikā 974 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1025 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”) un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Psihologa/-ģes amatam” līdz 2024.gada 15.martam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148 vai 27891673. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-03-15

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Sociālo lietu pārvaldes juriskonsultu/-i uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • izstrādāt dažāda veida dokumentus, tajā skaitā, administratīvos aktus, līgumus, saistošo noteikumu projektus par sociālajiem pakalpojumiem un sociālo palīdzību/materiālo atbalstu; • konsultēt darbiniekus juridiskajos jautājumos sociālajā jomā; • sekojot izmaiņām normatīvajos aktos, savlaicīgi aktualizēt esošos vai izstrādāt jaunus normatīvos aktus, kas regulē sociālo jomu Valmieras pilsētās pašvaldībā/Sociālo lietu pārvaldē; • sagatavot atbildes uz fizisko un juridisko personu iesniegumiem; un ja Tev ir: • augstākā izglītība tiesību zinātnēs (priekšroka pretendentiem vismaz ar bakalaura grādu); • darba pieredze līdzīgā amatā sociālajā jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; • zināšanas un iemaņas dokumentu un administratīvo aktu sagatavošanā; • sociālās jomas regulējošo normatīvo aktu pārzināšana un izpratne to pielietošanā; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • labas iemaņas darbā ar MS Office programmām; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas prasme; prasme patstāvīgi pieņemt lēmumus; analītiskās spējas; augsta atbildības sajūta; precizitāte; spēja strādāt individuāli un komandā; pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus; mēs piedāvājam: • dinamisku, interesantu un atbildīgu darbu un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • pamatalgu pārbaudes laikā 1399 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 1483 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas zinošu un atsaucīgu kolēģu komandā. CV, motivācijas vēstuli (līdz vienai A4 lapai datorrakstā Arial fontā, ar burtu lielumu “11”) un augstākās izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras novads, ar norādi „Juriskonsulta/-es amatam” līdz 2024.gada 15.martam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: JURISKONSULTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-03-15

Mūsu partneri