Latvijas basketbolisti rezultatīvā cīņā EČ mačā piekāpjas Grieķijas izlasei

Eiropas čempionātā (EČ) basketbolā Latvijas valstsvienība ceturtdien Lillē (Francija) pazaudēja trešajā ceturtdaļā iekrāto 17 punktu pārsvaru un galā ar rezultātu 90:97 piekāpās Grieķijas izlasei, liecina rīkotāju informācija.

Latvijas izlases labā 22 punktus guva Kristaps Janičenoks, kurš realizēja piecus no pieciem trīspunktu metieniem, pa 14 punktiem sameta Mareks Mejeris un Dairis Bertāns, 13 pievienoja Mārtiņš Meiers un 10 guva Rolands Freimanis.

Grieķijas komandas sastāvā 20 punktus guva Janis Borusis, 16 sameta Vasilis Spanulis, pa 15 pievienoja Janis Antetokoumpo un Niks Kalates, 12 guva Nikos Zisis.

EČ turpinājumā Latvijas izlase piektdien plkst. 19.30 cīnīsies par 7.vietu turnīrā un ceļazīmi uz Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīru. Mača pretinieks būs Itālijas un Čehijas pāra zaudētājs, kas noskaidrosies ceturtdien vēlāk.

Savukārt grieķi pēc izcīnītā panākuma nodrošinājuši 5.vietu EČ un dalību olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā.

Latvijas izlasei pirmajā ceturtdaļā izdevās gūt sešus punktus pēc kārtas, kas deva 11:5 vadību. Tam sekoja minūtes pārtraukums, ko pieprasīja Grieķijas izlase. Tomēr arī pēc pauzes punktus turpināja krāt Latvijas izlase, kas panāca pat 11 punktu pārsvaru.

Pirmās ceturtdaļas beigu daļā Grieķijas basketbolisti samazināja rezultāta starpību, tomēr Latvijas izlase noturēja vadības grožus spēles pirmajā ceturksnī ar 24:17.

Latvijas izlase pieļāva vairākas kļūdas uzbrukumā, atdodot neprecīzas piespēles. To izmantoja grieķi, kuri ar ātrajiem pretuzbrukumiem samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. Grieķijas komanda guva astoņus punktus pēc kārtas un pārņēma vadību otrās ceturtdaļas vidū.

Uz brīdi Latvija atradās iedzinējos ar astoņiem punktiem, taču Janičenoks īsā laikā trāpīja trīspunktnieku, pārtvēra piespēli un ātro pretuzbrukumu noslēdza ar diviem punktiem un precīzu soda metienu. Puslaika beigās Latvijas izlase veica 16:0 izrāvienu un spēles pirmo pusi noslēdza ar rezultātu 44:37 savā labā.

Izrāviens turpinājās arī otrā puslaika sākumā un Latvijas komanda guva 24 punktus pēc kārtas, uz brīdi panākot pat 17 punktu pārsvaru. Tomēr grieķi nepadevās un trešās ceturtdaļas laikā atspēlējās. Pēc trim ceturtdaļām Latvija bija vadība ar 61:60.

Ceturtās ceturtdaļas vidū Grieķijas izlase pēc veiksmīgiem trīspunktu metieniem ieguva sešu punktu pārsvaru. Janičenoks trāpīja piekto trīspunktnieku piecos metienos, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam, tomēr grieķi ātri atkal atguva drošāku pārsvaru.

Divas minūtes pirms spēles beigām Grieķijas izlase trāpīja kārtējo trīspunktu metienu, kas komandai tobrīd deva jau 11 punktu vadību. Atlikušajā laikā Latvijas basketbolisti centās atspēlēties, taču galā tomēr piedzīvots zaudējums ar 90:97.

Ceturtdien vēlāk notiks arī pirmā EČ pusfināla spēle, kurā spēkosies Spānija un Francija, savukārt piektdien par vietu finālā spēkosies Lietuva un Serbija.

Kā zināms, Eiropas čempioni un finālisti uzreiz kvalificēsies 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, bet 3.-7.vietas ieguvēji – olimpiskajam kvalifikācijas turnīram.

Jau ziņots, ka Latvijas izlase pagājušajā sestdienā ceturtdaļfinālā ar 73:66 uzveica Slovēniju, bet otrdien ar 70:84 ceturtdaļfinālā piekāpās Eiropas čempionei Francijai.

Savukārt grieķi astotdaļfinālā ar 75:54 pārspēja Beļģiju, bet ceturtdaļfinālā ar 71:73 piekāpās Spānijai, kas ceturtdien pusfinālā spēlēs pret Franciju.

Grieķija grupu turnīru aizvadīja Zagrebā, kur izcīnīja piecas uzvaras piecos mačos. Izdevās uzveikt Maķedoniju ar 85:65, Horvātiju ar 72:70, Gruziju ar 79:68, Slovēniju ar 83:72 un Nīderlandi ar 68:65.

Latvija grupu turnīrā Rīgā izcīnīja trīs uzvaras piecos mačos. Izdevās uzvarēt Beļģiju ar 78:67, Čehiju ar 72:65 un Igauniju ar 75:64, taču piedzīvoti zaudējumi Lietuvai ar 49:68 un Ukrainai ar 74:75.

EČ spēle basketbolā:

*Grieķija – Latvija 97:90 (17:24, 20:20, 23:17, 37:29)

Latvija: Janičenoks 22 (3 p.m. 5/5), Bertāns 14, Mejeris 14+6AB, Meiers 13, Freimanis 10+5AB, Timma 6+5RP, Bērziņš 5, Strēlnieks 2+7RP, Blūms 2, Vecvagars 2

AB – atlēkušās bumbas

RP – rezultatīvas piespēles

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku biļešu pārdošana darbs ar elektronisko kases aparātu pasažieru kvalitatīva apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas zināšanas UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 1850 EUR (pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu 95. koda apmācības apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas veselības apdrošināšanas iespējas iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā ikgadējās un 95. koda apmācības CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-31