Latvijas basketbolisti EČ ceturtdaļfinālā zaudē Francijai un turpinās par 5.-8. vietu

Lasīšanas laiks: 3 min

Latvijas basketbola valstsvienība otrdien Lillē ar 70:84 bez ierunām piekāpās mājiniecei un pašreizējai čempionei Francijai Eiropas čempionāta (EČ) ceturtdaļfināla spēlē un tagad pusfinālā par piekto vietu ceturtdien sacentīsies ar Grieķiju.

Pēc zaudējuma Francijai Latvijas izlase turpinās cīņu ne tikai par piekto vietu, kā arī vietu nākamā gada vasarā paredzētajā Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā. Grieķija pirmajā ceturtdaļfinālā ar 71:73 piekāpās Spānijai.

Izšķirošs bija otrā puslaika sākums, kurā Francija guva septiņus punktus pēc kārtas. Otrajā puslaikā Latvijas komandai vairs neizdevās atgūt vadību ar ko tā priecēja savus līdzjutējus lielāko pirmā puslaika daļu. Trešajā ceturtdaļā Latvija guva tikai septiņus punktus, no spēles trāpot tikai divreiz, bet Rolands Freimanis no šiem punktiem guva piecus.

Latvijas izlasē rezultatīvākais ar 16 punktiem bija Kristaps Janičenoks. Jānis Strēlnieks guva 14 punktus un izdarīja septiņas rezultatīvas piespēles, bet 12 punktus sakrāja Dairis Bertāns. Francijas izlases labā Tonijs Pārkers guva 18 punktus.

Pirmajā puslaikā pārliecinoši lielāko laiku vadībā bija Ainara Bagatska vadītā komanda, kas pat ieguva savu maksimālo – astoņu punktu pārsvaru spēlē (25:17), kad līdz pirmās ceturtdaļas beigām bija 29 sekundes. Pirmajās desmit minūtēs latviešiem bija spoža metienu precizitāte no spēles – 11 no 14 bija precīzi. Francijas komanda tikai epizodiski bija vadībā, tāpat kā otrajā ceturtdaļā pirms savu meistarību sāka rādīt Pārkers.

Nepilnas četrarpus minūtes līdz pārtraukumam Latvija vēl bija vadībā ar pieciem punktiem (34:29). Drīz Pārkers guva deviņus punktus pēc kārtas panākot 40:36 jau Eiropas čempionu labā uz ko Janičenoks atbildēja ar diviem punktiem, un atpūtā komandas devās priekšā esot mājniekiem 40:38.

Francija otro puslaiku sāka ar 7:0 izrāvienu – Latvija pirmos punktus guva tikai pēc spēlētām nepilnām četrām minūtēm, kad izcēlās Mareks Meiers, bet pārējos piecus trešdaļas punktus Freimanis savāca ar trim soda metieniem un divpunktnieku. Francija ieguva 13 punktu pārsvaru (56:43), bet kad septiņarpus minūtes pirms spēles beigām mājinieki pirmo reizi panāca 16 punktu pārsvaru (63:47), tribīnēs jau atskanēja Marseljēzas skaņas. Pēdējās desmit minūtēs spēles liktenis jau bija izšķirts. Maksimālais mājinieku pārsvars sasniedza 18 punktus, kas gan nedaudz saruka, bet maču Latvijas izlase noslēdza jau ar rezervistiem.

Latvijas un Francijas basketbolisti bija tikušies arī iepriekšējos trijos EČ finālturnīros, taču uzvaras guvuši vienīgi francūži.

Francijas un Spānijas pusfināla spēle Lillē būs 2011. gada EČ fināla atkārtojums. Toreiz Kauņā pārāki bija spāņi.

Pārējās divas ceturtdaļfināla spēles risināsies trešdien, kad plkst. 19.30 spēli sāks Serbija un Čehija, bet plkst. 22 – Itālija un Lietuva.

Jau ziņots, ka sestdien astotdaļfinālā Latvijas izlase ar 73:66 uzveica Slovēniju un pēc 14 gadu pārtraukuma iekļuva EČ labāko astoņniekā. Savukārt Francija ar 76:53 astotdaļfinālā uzveica Turciju, turklāt šajā mačā izdevās sasniegt jaunu EČ skatītāju rekordu. Spēli klātienē “Pierre Mauroy” stadionā vēroja 26 135 skatītāji.

Latvijas izlase grupu kārtu aizvadīja “Arēnā Rīga”. Savā laukumā komanda izcīnīja trīs uzvaras piecos mačos un D grupā ieņēma otro vietu. Latvijas izlase uzvarēja Beļģiju ar 78:67, Čehiju ar 72:65 un Igauniju ar 75:64, taču zaudēja Lietuvai ar 49:68 un Ukrainai ar 74:75.

Izslēgšanas spēlēs iekļuva pa četrām labākajām komandām no četrām grupām. EČ finālturnīra otrais posms notiks līdz 20.septembrim. Eiropas čempioni un finālisti uzreiz kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, bet 3.-7.vietas ieguvēji – olimpiskajam kvalifikācijas turnīram.

EČ ceturtdaļfināla spēle basketbolā:

*Francija – Latvija 84:70 (21:25, 19:13, 16:7, 28:25)

Francija: Pārkers 18+6 RP, Diavs 14, Gobērs 13, De Kolo 11+7 AB, Loverņs 10+7 AB, Furnjē 7, Batums 4, Želabals 4, Vestermans 2, Kahudi 1+8 AB

Latvija: Janičenoks 16, Strēlnieks 14+7 RP, Bertāns 12, Freimanis 9+8 AB, Meiers 7, Timma 5, Mejeris 3, Bērziņš 2, Vecvagars 2

AB – atlēkušās bumbas, RP – rezultatīvas piespēles

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā un ēdināšanā, piedāvā darbu  PAVĀRAM (-EI) ēdināšanas uzņēmumā “Pasēdnīca”,Rīgas ielā 64, Valmierā. Prasības kandidātiem: • vēlama atbilstoša izglītība vai darba pieredze pavāra amatā; • godīgums un augsta atbildības sajūta; • pozitīva attieksme pret darbu; • spēja strādāt komandā un maiņu darbā. Galvenie darba pienākumi: • garšīga un kvalitatīva ēdiena gatavošana saskaņā ar kalkulācijām; • tehnoloģisko procesu pārzināšana un ievērošana; • sekot produkcijas kvalitātei, produktu glabāšanas un gatavās produkcijas realizācijas termiņiem. Piedāvājam: • veselības apdrošināšanu; • mūsdienīgu darba vidi; • papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • atmaksātus papildatvaļinājumus; • svētku dāvanas; • profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • darba alga no EUR 1000 – 1050 (bruto)/6.00 - 6.50 EUR/h. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ar norādi - Pavārs Valmierā,vai pieteikties personīgi WhatsApp vai zvanot pa mob.tel.nr. +371 26167218. Profesija: PAVĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-16 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv Vai pieteikties WhatsApp: +371 26167218