Latvijas basketbola izlase dramatiskā spēlē uzvar Igauniju un tiek EČ izslēgšanas spēlēs

Lasīšanas laiks: 4 min

Latvijas basketbola izlase ceturtdien “Arēnā Rīga” cīņā ar Igauniju pēc neveiksmīga pirmā puslaika, kurā tā atradās iedzinējos ar 16 punktiem, spēja parādīt raksturu un otrajā puslaikā atspēlēties, gūstot panākumu ar 75:64 Eiropas čempionāta (EČ) finālturnīra D grupas pēdējā spēlē, kas Ainara Bagatska trenētajai komandai ļāva iekļūt turnīra izslēgšanas cīņās.

Latvijas izlase izcīnīja trešo uzvaru piecās spēlēs un nodrošināja vietu astotdaļfinālā, tiekot starp grupas četrām labākajām komandām. Igaunijai šis bija ceturtais zaudējums piecos mačos un grupu turnīru viņi noslēdza 5. vietā, tāpēc Igaunijai čempionāts ir noslēdzies.

Mājinieku rindās teicamu spēli aizvadīja Jānis Strēlnieks, kurš otrajā puslaikā bija izteikts komandas līderis, spēlē gūstot 21 punktu. Jānis Timma pretinieku grozā iemeta 15, Rolands Freimanis 11, bet Dairis Bertāns deviņus punktus. Igaunijas izlasē ar 16 punktiem izcēlās Gregors Arbets, bet Janars Talts sameta 12 punktus.

Latvijas izlasei spēle sākās katastrofāli neveiksmīgi, jo pirmie punkti tika gūti tikai pēc trīs minūtēm, kad Igaunija jau bija vadībā ar 11:0. Arī turpinājumā ziemeļu kaimiņi ļoti labi uzbruka no perimetra, pirmajā ceturtdaļā trāpot piecus no desmit tālmetieniem. Pēc Gregora Arbeta realizētā tālmetiena Latvija nokļuva iedzinējos ar 12:27, bet pēc pirmās ceturtdaļas zaudēja ar 15:29. Igaunijas izlasē izcēlās Jūseps Tūme, kurš pirmo desmit minūšu laikā guva desmit punktus.

Otrās ceturtdaļas sākumā Igaunijai joprojām piederēja pārsvars un pēc Stena Soka precīza trīspunktu metiena starpība sasniedza jau 16 punktus (26:41). Tomēr ceturtdaļas beigas labāk aizvadīja laukuma saimnieki, kuri ar soda metieniem spēja pietuvoties līdz 11 punktiem (33:44) pirmā puslaika izskaņā.

Pakaļdzīšanās turpinājās arī pēc pārtraukuma un trešās ceturtdaļas vidū pēc Daira Bertāna tālmetiena Latvija starpību samazināja līdz pieciem punktiem (42:47). Pēc tam abām komandām vairākos uzbrukumos neizdevās gūt punktus, līdz savu vārdu teica Latvijas izlases saspēles vadītājs Jānis Strēlnieks, kurš iemeta piecus punktus pēc kārtas un panāca izlīdzinājumu. Igauņiem joprojām nesekmējās uzbrukumā, bet Latvijas izlase bija noķērusi iedvesmu un Jānis Timma ar pustālo metienu pirmo reizi vadībā jau izvirzīja mājiniekus ar 49:47.

Pirms pēdējām desmit minūtē Latvija bija vadībā ar 55:49, jo igauņi trešajā ceturtdaļā spēja gūt tikai piecus punktus, pretinieku grozu no spēles nespējot iekarot astoņas minūtes pēc kārtas, kamēr Latvija iemeta 22 punktus.

Pēdējais spēles ceturksnis bija dramatisks, jo Igaunija spēja pietuvoties līdz diviem punktiem (62:60), taču Latvijas basketbolisti tuvāk viņus nelaida. Pēc kārtējā Strēlnieka caurgājiena ar sodu un Kaspara Bērziņa divpunktu metiena Latvija panāca 67:60. Mājinieki arī pēdējās minūtēs ļoti labi aizsargājās, neļaujot pretiniekiem pietuvoties. Pēc komandas kapteiņa Jāņa Blūma tālmetiena pirmo reizi spēlē Latvijas pārsvars pārsniedza desmit punktus (71:60) un tobrīd atlika spēlēt vairs trīs minūtes un 40 sekundes.

Divas minūtes pirms beigām Latvija atradās vadībā ar 72:62 un beigās droši nosargāja pārsvaru, svinot grūtu, taču skaistu un vērtīgu uzvaru ar 75:64.

Dienas pirmajā spēlē Beļģija ar 79:71 uzvarēja Ukrainu un nodrošināja vietu izslēgšanas spēlēs ar trīs uzvarām piecos mačos. D grupas spēles noslēgsies ceturtdien vakarā ar Lietuvas un Čehijas spēli.

Izslēgšanas spēlēs no D grupas iekļuva Lietuva, Čehija, Latvija un Beļģija, bet Igaunijai un Ukrainas čempionāts ir beidzies. Grupas galīgā tabula būs zināma pēc pēdējās cīņas, kad noskaidrosies arī pretinieki astotdaļfinālā. Ja Latvija grupā ieņem 2. vietu, tad astotdaļfinālā spēlēs ar Slovēniju, bet ja būs trešā, tad tiksies ar Horvātiju.

Latvija čempionātu sāka ar 78:67 pārspējot Beļģiju, tad sekoja sagrāve ar 49:68 pret Lietuvu, taču uz panākumu takas mājinieki atgriezās pirmdien, kad ar 72:65 pārspēja līdz tam nezaudējušo Čehiju. Diemžēl trešdien ar 74:75 tika piedzīvots zaudējums pret Ukrainu, neizmantojot iespēju laicīgi iekļūt izslēgšanas spēlēs.

Igaunijas izlase turnīru sāka ar zaudējumiem Čehijai ar 57:80 un Beļģijai ar 55:84, tad uzvarēja Ukrainu ar 78:71, bet trešdien ļoti sīvā cīņā mača galotnē ar 62:64 zaudēja Lietuvai.

Katras grupas četras labākās komandas turpinās cīņu EČ finālturnīra otrajā posmā, kas no 11. līdz 20.septembrim notiks Lillē (Francijā). Čempioni un vicečempioni kvalificēsies Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, bet 3.-7.vietas ieguvēji – olimpiskajam kvalifikācijas turnīram.

Izslēgšanas spēlēs D grupas komanda tiksies ar komandu no C grupas.

Eiropas čempionāta spēle basketbolā:

*Latvija – Igaunija 75:64 (15:29, 18:15, 22:5, 20:15)

Latvija: Strēlnieks 21+5 AB, Timma 15+6 AB, Freimanis 11+5 AB, Bertāns 9, Blūms 6, Janičenoks 5, Peiners 3, Meiers 3, Bērziņš 2

Igaunija: Arbets 16+6 AB, Talts 12, Tūme 10, Kangurs 9+8 AB, S.Soks 8, Veidemans 6+6 AB, Kurbass 3

AB – atlēkušās bumbas

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā skolotāja palīgu (1 slodze – 40 stundas nedēļā) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 702,00 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2024.gada 7.maijam personīgi (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64281559. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-07 Kontaktpersona: CV, motivācijas vēst.lūdzam sūtīt uz e-pastu: v2v@valmiera.edu.lv, tālrunis 64281559

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” viesnīca „Sports Hotel” aicina pievienoties savai komandai uz noteiktu laiku līdz 31.08.2024. VIESMĪLI Galvenās prasības klandidātiem: augstu atbildības izjūta un precizitāte darbā; uzturēt tīru un kārtīgu darba vidi un aprīkojumu; higiēnas un paškontroles normu ievērošana un to kontrolēšana; spēja patstāvīgi plānot savu darba laiku; labas latviešu valodas zināšanas; angļu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Amata apraksts: plānot un organizēt viesu apkalpošanu brokastīs; organizēt pasūtījumu izpildi; pagatavot un sagatavot brokastu produkciju; nodarboties ar viesu uzņemšanu; iegādāties produktus un citus materiālus, kontrolēt to izlietošanu un uzgalbāšanu; piedalīties saimniecības struktūrvienības darba organizēšanā; brokastu zāles un virtuves sagatavošana brokastīm. Piedāvājam: pilnas slodzes darbu; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; atalgojums: stundas tarifa likme pārbaudes laikā 4,50 EUR/h, pēc pābaudes laika 5.00 EUR/h (pirms nodokļu nomaksas); summēto darba laiku, darbu maiņās (06.00-14.30); dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; darba vieta: viesnīca "Sports Hotel", Vaidavas iela 15, Valmiera, Valmieras novads. Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt uz e-pastu –monta.martinsone@sportshotel.lv Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstule. Informācija par piedāvāto amatu pa tālruni +371 25464433 Kontaktpersona Monta Martinsone, Informācija par viesnīcu www.sportshotel.lv Pieteikumus uz vakanci iesniegt līdz 19.05.2024. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Pārzinis SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”, reģistrācijas Nr. 54103025871, adrese: Čempionu iela 2, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Profesija: VIESMĪLIS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Vaidavas iela 15, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-19 Kontaktpersona: Monta Martinsone