Valmieras Ziņas

Ķēniņa Tālivalža svētki Trikātā

Lasīšanas laiks: 2 min

16. jūlijā Trikātā svinēs Ķēniņa Tālivalža svētkus. Ar dažādiem pasākumiem un aktivitātēm visai ģimenei svētki sestdienā sāksies jau no paša rīta, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Marija Melngārša.

Sabiedrības “Rona” kausa izcīņa volejbolā, dažādas sportiskas aktivitātes, mājražotāju un amatnieku tirdziņš, izstādes: Trikātas Kultūras namā – Ivetas Kreišmanes gleznas, Saieta nama kamīnzālē – Ingas Geduševas gleznas, pastāvīgā ekspozīcija “Trikāta fotogrāfijās” un aušanas studijas projekta “Trikātas etnogrāfiskie brunči” izstādes, dalībniekiem, skatītājiem un pircējiem būs pieejami jau no plkst. 10.00.

No plkst. 11.00 līdz 13.00 starp sportiskajām aktivitātēm svētku dalībnieki aicināti piedalīties arī bezmaksas veselīga uztura meistarklasē “Uzkodas aktīva dzīvesveida piekritējiem”, kas notiks “Veselas un veselīgas sabiedrības veicināšana Brenguļu, Kauguru un Trikātas apvienībā” ietvaros.

Meistarklasē, kopīgi ar uztura speciālisti Agritu Spēlmani, varēs pagatavot saldā lavaša uzkodas ar augļiem un riekstu sviestiem, kā arī iegūt zināšanas par vienkārša, efektīva, ekonomiska un veselīga uztura recepšu gatavošanu ikdienā. Meistarklasē aicināts piedalīties ikviens, bet aicinām iepriekš pieteikties pa e-pastu madara.ribozola@valmierasnovads.lv vai tālruni 22411816 (Madara). Būs iespēja pieteikties arī pasākuma norises vietā.

Svētku atklāšana paredzēta plkst. 12.00, kurai tūlīt sekos mūzikas grupas “Trejasmens” no Ropažiem koncerts, taču paralēli tam turpināsies jau iesāktās aktivitātes, kur neizpaliekoša izprieca bērniem būs arī piepūšamās atrakcijas un vizināšanās zirga mugurā. Dienas gaitā paredzētas ļoti aizraujošas un izzinošas darbnīcas, kuras vadīs “9 arodi” meistari no Limbažiem. Varēs apgūt vikingu aušanas prasmes, papīra liešanu un dziju krāsošanu ar dabīgām krāsvielām. Tāpat būs iespējams iepazīties ar ceļošanas pamatiem, kurus rādīs Inga Geduševa. Pirmo reizi tiks organizēts mākslas plenērs iesācējiem, kura laikā katrs interesents varēs iepazīt eļļas pasteļu noslēpumus.

Visi, kuri vēlēsies, varēs izrotāties ar hennas zīmējumu. Kas gan būtu Ķēniņa svētki bez spēka un izturības skrējiena “Ķēniņa Tālivalža taka”! Zemessargu un vēstures un aktīvās atpūtas sabiedrības “Araisis” no Dzērbenes organizēto izturības maršrutu varēs izmēģināt un savus spēkus pārbaudīt dažādās vecuma grupās. Vīri varēs pārliecināties par savu spēku un izturību jautrajā atrakcijā “Uznes kalnā ķēniņieni”. Ja nogurs kājas, tad varēs tās pūtināt, pārbaudot roku un prāta veiklību, spēlējot dažādas viduslaiku galda spēles, kuras mums piedāvās “Araisis”.

Svētku noslēgumā plkst. 19.00 Trikātas pilsdrupās grupas “Marhils un draugi” koncerts “Tikai tā”, piedaloties solistiem Aijai Andrejevai un Ivo Fominam. Biļetes iepriekš pārdošanā “Biļešu paradīzes” kasēs un Trikātas Kultūras centrā. Biļetes cena: 8 EUR, koncerta dienā (pilskalnā) – 10 EUR. Pēc koncerta zaļumballe kopā ar grupu “Zeļļi”, ieeja ballē: 5 EUR.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri