Valmieras Ziņas

Kāpēc kredītu apvienošana ir izdevīga?

Lasīšanas laiks: 5 min

Brīdī, kad cilvēks ir nolēmis par labu kredītam, viņš noteikti sola gan sev, gan aizdevējam, ka aizdevumu spēs atmaksāt noteiktajā termiņā un apmērā, lai arī ko tas viņam prasītu. Lielākoties tā tas arī ir – tas vispirms dzēš ikmēneša maksājumus un tikai pēc tam plāno tālāko mēneša tēriņu plānu. Tomēr, kamēr kredītņēmējs nav saskāries ar kādām pārmaiņām savās finansēs, kas jūtami sāk ietekmēt saistību pildīšanu, tikmēr nesaprot uzņemto parādsaistību nopietnību. Jo vienmēr gribas sevi pažēlot, palutinot sevi ar cerību, ka nākamajā mēnesī problēmas atkāpsies. Lielākā kļūda, ko daudzi kredītņēmēji, kas nonākuši parādu gūstā, pieļauj, ir jauna aizdevuma ņemšana, lai atrisinātu konkrētā brīža problēmas. Viņi vieglprātīgi cer, ka pēc mēneša viss nokārtosies pats no sevis, ļaujoties ikdienas plūsmai un bieži vien nepieliekot nekādas pūles, lai sarežģījumus atrisinātu.

Vai pēdējās algas dienas sagaidi ar lielu prieku, kas vienlaikus mijas ar bažām par to, kā izgrozīties visu turpmāko mēnesi? Vai pēc obligāto maksājumu veikšanas par mājokli, kredīta maksājumiem un citiem obligātajiem izdevumiem saproti, ka pārējās 29 mēneša dienas būs jāpavada ļoti pieticīgi? Vai varbūt ir gadījies aizmirst kādu kreditoru, jo viņi nav tikai viens, bet vairāki? Šādā situācijā kaut kas ir jādara! Jā, noteikti vajadzētu pelnīt vairāk, lai spētu segt savus dzīvošanas izdevumus, bet visticamāk neviens nepiedāvās darbu, ko var apvienot ar esošo darbu un ikdienas sadzīvi. Variantu par papildus piepelnīšanos noteikti vajadzētu apsvērt, bet noteikti ir jāmeklē ātrāks risinājums, kā sakārtot savas finanses. Noteikti katrs no mums vēlētos, kaut ikmēneša maksājumi būtu zemāki. Tas ir iespējams – ar kredītu apvienošanu, kad visas esošās kredītsaistības tiek apvienotas vienā maksājumā.

Kāpēc kredītu apvienošana ir izdevīga? Vai tas tiešām nenovedīs pie vēl lielākām problēmām? Vai šāds pakalpojums man vispār ir pieejams? Šobrīd aizņemties nesagādā lielas problēmas – nav pat jāizlien no siltās gultas, lai nosūtītu kredīta pieteikumu internetā atrodamajiem vairākiem desmitiem aizdevēju. Lai arī nebanku kreditori ar šo pakalpojuma veidu ir spēruši lielu soli, kas ļoti bieži kalpo aizņēmēja labā, tomēr dažkārt šī ātrā piekļuve naudai var kalpot par stimulu nevajadzīgai naudas aizņemšanai. Cilvēks, kurš kaut vienu reizi ir paņēmis aizdevumu, novērtē tā sniegtās priekšrocības. Un, ja vien viņam nesagādā nekādas grūtības tā atmaksa, tas uzskata, ka aizņemšanās nekas slikts nav. Un tā jau arī ir – Tu vari piepildīt savu sapni jau šodien vai rīt, bet maksāt par to vēlāk, ikdienā nejūtot lielo summu, par kādu sapnis ir piepildīts. Ja reiz viens aizdevums nesagādā nekādas problēmas, visticamāk pēc kāda laika radīsies doma aizņemties atkal, lai atrisinātu kādus negaidītus sarežģījumus vai vienkārši iegādātos ko tādu, ko uzreiz no vienas algas atļauties nopirkt nevar. Tādējādi var nonākt pie vairākiem aizdevumiem, kuru kopējais ikmēneša maksājums ir diezgan iespaidīgs.

Katra parādnieka, kurš sāk netikt galā ar ikmēneša maksājumiem, situācija ir atšķirīga, tomēr to vieno viens – paņemtie aizdevumi sāk manāmi ietekmēt spēju izdzīvot visu mēnesi tikai no personīgajiem ienākumiem. Cits nemanāmi un visticamāk pat bezatbildīgi ir paņēmis daudzus ātros kredītus, citam ir paņemti dažādi patēriņa kredīti. Un tad jau kļūst mazsvarīgi, kam šie aizdevumi ir ņemti, galvenais šobrīd ir atrast risinājumu, ko piedāvā tie paši aizdevēji – kredītu apvienošanu. Šī pakalpojuma galvenā doma ir apvienot vairāku aizdevumu atmaksu vienā maksājumā vienam aizdevējam, sniedzot iespēju samazināt maksājuma kopsummu. Piemēram, par ātrajiem kredītiem, patēriņa kredītu un preci, kas paņemta līzingā, kopumā mēnesī jāmaksā aptuveni 300 eiro, ko pēdējos mēnešos ir grūti atļauties. Pēc kredītu apvienošanas ir pilnīgi reāli nonākt pie 120 eiro lielas ikmēneša maksājuma summas – atliek vien meklēt kreditoru, kas piedāvā kredītu apvienošanu.

Galvenais ieguvums, ko parādnieks spēj novērtēt vispirms – piecu dažādu maksājumu vietā viņam ir iespējams maksāt vienu un mazāku maksājumu, ko viņš var atļauties esošajā finansiālajā stāvoklī. Lai arī dažiem liekas neiespējami aizmirst samaksāt kādam kreditoram, citam tā var būt saprotama situācija, kad tiek aizmirsts par kādām saistībām, ja to ir padaudz. Kredītu apvienošana dod ne tikai vienu maksājumu vienam kreditoram, bet arī iespēju noteikt savām šī brīža iespējām atbilstošu maksājuma apmēra summu. Ikvienam ir zināms, ka garāks atmaksas termiņš nozīmē arī lielāku procentos maksājamo summu. Protams, neviens nevēlas pārmaksāt, tāpēc ar kreditoru tiek meklēts individuāls risinājums, kas ļaus nonākt pie tāda ikmēneša maksājuma, kura atmaksa nesagādās problēmas. Un jebkurā gadījumā parādnieks būs ieguvējs, jo kopējā procentu summa, kas tiktu samaksāta par visiem atsevišķajiem kredītiem, noteikti būs daudz lielāka nekā pēc kredītu apvienošanas. Protams, procentu likme par aizdevumu ir atkarīga ne tikai no izvēlētā atmaksas termiņa un vajadzīgās summas, bet arī no kredītņēmēja kredītvēstures.

Lielākā daļa aizdevēju, kas piedāvā pārkreditāciju, pieteikumus izskata bez papildus komisijas maksas, kas nozīmē to, ka šāda soļa speršana nepalielinās jūsu kopējās parādsaistības. Tā kā aizdevumu konsolidēšanas pakalpojumiem piedāvā pieteikties internetā, tad arī atbilde no kreditora puses būs pieejama pāris stundu laikā. Tas sniedz iespēju nevilkt nepanesamo kredīta maksājumu nastu garumā, bet rast risinājumu neilgā laika posmā. Protams, mēģinot tikt galā ar esošajām kredītsaistībām, nebūtu prāta darbs aizņemties vēl papildus, tomēr daži aizdevēji piedāvā papildus aizņemties līdzekļus, ja vien tie tiešām ir vajadzīgi. Nenoliedzami ļoti liels ieguvums būs lielāks sirdsmiers, jo psiholoģiski cilvēkam ir vieglāk tikt galā ar vienu kredītmaksājumu nevis ar vairākiem, pat sešiem, lai arī kopējā parāda summa nav mainījusies. Tomēr visbiežāk kredītu apvienošanā cilvēki izvēlas mazāku ikmēneša summu ar garāku atmaksas termiņu.

Kā liecina kredītu tirgus izpētes kompānijas CredFlare pētījumi, nereti, sastopoties ar problēmām atmaksāt uzņemtās parādsaistības, cilvēki sākumā ieraujas sevī, gaida un klusē, cerot, ka problēmas atrisināsies pašas no sevis. Daļa cilvēku pamanās iejūgties vēl lielākā parādu jūgā. Tomēr nebaidieties meklēt risinājumu, jo tikai tā ir iespēja tikt vaļā no parādiem, neceriet, ka kreditors tā vienkārši aizmirsīs par izsniegto aizdevumu. No kredītu apvienošanas ieguvēji ir visi – gan kreditors, kurš ātrāk un pilnā apmērā atgūs savu naudu, gan kredītņēmējs, kurš būs samazinājis savus ikmēneša maksājumus, ietaupījis uz procentiem un ieguvis iespēju bez problēmām atmaksāt savus parādus.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandā! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” aicina darbā skolotāja palīgu (40 stundas nedēļā (viena likme)) uz nenoteiktu laiku.  Darba vietas adrese: Beātes ielā 42, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veicināt un nostiprināt bērniem pašapkalpošanās prasmes un kultūrhigiēniskās iemaņas; • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • nodrošināt telpu uzkopšanu saskaņā ar higiēnas noteikumu prasībām; • sadarboties ar grupas pedagogiem; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība; • valsts valodas prasme atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu 714 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • radošu un interesantu darbu atsaucīgā un draudzīgā kolektīvā; • profesionālās pilnveides iespējas un izaugsmes iespējas; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), motivācijas vēstuli, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu buratino@valmiera.edu.lv, līdz 2024.gada 15.martam. Tālrunis papildu informācijai: 29151878. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-15

Ja Tev rūp vides aizsardzība, Tev ir drosme pārstāvēt valsti darbā par zaļāku un labvēlīgāku vidi un Tevi nebaida darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,  iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078) Vidzemes reģionālās vides pārvaldes Piesārņojuma kontroles daļas Valmieras sektora inspektora amatā (divas ierēdņa amata vietas uz noteiktu un nenoteiktu laiku) Piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu valsts pārvaldē; daudzpusīgu darba pieredzi vides aizsardzības jomā un profesionālās attīstības iespējas; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; darbā ievadīšanas apmācību, kā arī kvalifikācijas paaugstināšanas iespējas; mēnešalgu no 932 līdz 1398 euro pirms nodokļu nomaksas; veselības apdrošināšanu, papildatvaļinājumu no astoņām līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu L.Paegles ielā 13, Valmierā. Uzticēsim Tev: kontrolēt vides aizsardzības normatīvo aktu ievērošanu un izskatīt sūdzības par piesārņojumu; kontrolēt A, B un C kategorijas piesārņojošo darbību uzņēmumu darbību atbilstību vides aizsardzības prasībām; veikt pārbaudes par labāko tehnisko paņēmienu piemērošanu; sagatavot dokumentus un administratīvos aktus par vides aizsardzības un dabas resursu izmantošanu. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība, vēlams vides zinātnē, dabas zinībās vai vides inženierzinātnēs, taču izskatīsim arī pieteikumus ar augstāko izglītību citās jomās; profesionālā darba pieredze vides aizsardzības nozarē pēdējo piecu gadu laikā tiks uzskatīta par priekšrocību, novērtēsim iepriekšēju pieredzi dokumentācijas sagatavošanā atbilstoši LR likumdošanai; labas analītiskās, komunikācijas un sadarbības prasmes; prasme un vēlēšanās strādāt komandā; prasme strādāt ar liela apjoma informāciju, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus savas kompetences robežās; augsta atbildības izjūta; labas datora lietošanas prasmes (Microsoft Office); B kategorijas vadīšanas apliecības; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Vidzemes_RVP_PKD_inspektors”) Tālrunis uzziņām: 67084310 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-18 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv

Mūsu partneri