Valmieras Ziņas

Jānis Biernis: Arī Jāņos nav sliktu laikapstākļu, ir tikai nepiemērots apģērbs

Lasīšanas laiks: 2 min

Tuvojoties Jāņu dienai, portāls “Valmieras Ziņas” aprunājās ar “Latio vērtētāji & konsultanti Vidzemē” Valmieras nodaļas vadītāju un Valmieras Rotari kluba prezidentu Jāni Bierni par viņa Jāņu svētku tradīcijām.

Vai nav kādreiz skumji, ka dažkārt cilvēki aizmirst apsveikt Jāņus vārda dienā un atzīmē tos kā kopīgus svētkus?

Noteikti nē. Man ir dēls Jānis, tēvs Jānis un sirds absolūti par to nesāp. Jā, varbūt būtu vieglāk kaut kā savādāk, bet ir jāpriecājas tā, kā ir. Tam, ka Jāņi Jāņos ir Jāņi noteikti ir gan savi plusi, gan mīnusi.

Kā Jāņus plānojat atzīmēt šogad?

Gadu laikā mums ir izkopušās savas tradīcijas. Svinam pilsētā, ģimenes, draugu un paziņu lokā, un tad kopā sanāk diezgan prāvs pulciņš.

Katru gadu neiztrūkstošas ir labas sporta aktivitātes. Ceram gan iztikt bez traumām, bet pagājušajos Jāņos, piemēram, spēlējām galda tenisu līdz pat rītam. Starp visiem viesiem sadalījāmies komandās un gan individuāli gan pa pāriem spēlējām. Tāpat ir bijis novusa Jāņu nakts turnīrs. Un tā katru gadu ir kāda aktivitāte, kas ir tik laba, ka to apturēt nevar nekas.

Un katru gadu visi viesi jau kaut konkrētu sagaida, jo zina, ka ir labi bijis iepriekšējos gados.

Tas viss – ārtelpās?

Protams, ārtelpās.

Šogad gan laika prognozes nav visai iepriecinošas. Vai tas netraucēs svinības?

Es pat neņemšu vērā tās laika prognozes, jo arī Jāņos nav sliktu laikapstākļu ir tikai nepiemērots apģērbs. Lietus un vējš, domāju, plānus neizjauks un nevienu neatturēs. Man liekas, ka tā tradīcija – paskatīties ugunskurā, paņemt to savu daļu enerģijas no šīs uguns – tā, jāsaka, arī ir tāda lieta, kas uzlādē mūsu baterijas, tāpēc neatteiksimies.

Kā gatavojaties svētkiem?

Gatavošanās ir liela. Katrreiz uz galda ir manāmas kaut kādas nianses, bet mana rūpe vienmēr ir gaļas ēdieni. Vidēji mūsu Jāņos tiek patērēts vairāk nekā viens jērs, un es pats personīgi rūpēšos par labu jēra gaļas šašliku vai cepeti. Un jau tagad par to runājot, man rodas siekalas mutē [smejas], jo tas patiešām ir ļoti labs. Un, ja ir laba gaļa, tad viss ēdiens ir ļoti labs. Bet tā sagatavošanai, protams, paies šīs brīvdienas – būs jāpagatavo, jāmarinē un līdzīgi.

Gaidāt svētkus?

Jāņus visvairāk gaida mans jaunākais dēls Jānis. Viņš skaita dienas līdz šim pasākumam. Viņam patīk, ka viņam uzdāvinās lielu skaistu vainagu, viņam patīk, ka sabrauks daudz ciemiņu, viņš arī zina, ka būs jautri. Būs interesanti kaut tikai tāpēc, ka drīkstēs neiet gulēt un sagaidīt rīta sauli. 

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri