Valmieras Ziņas

Izsolē pārdod bijušo naftas bāzi Gaides ielā

Izsolē piedāvā iegādāties “Latvijas naftai” piederošo nekustamo īpašumu Valmierā, liecina uzņēmuma mājaslapā pieejamā informācija.

Ar 102 400 eiro sākumcenu 21.februārī izsolīs bijušo naftas bāzi Valmierā, Gaides ielā 11, kas atrodas uz funkcionāli piesaistīta valstij piederoša zemesgabala 17 100 kvadrātmetru platībā un trim fiziskām personām piederošiem zemesgabaliem 3292 kvadrātmetru platībā Lapu ielā 3, 3414 kvadrātmetru platībā Lapu ielā 5 un 3001 kvadrātmetru platībā Marijas ielā 20.

Īpašumā ietilpst administratīvā ēka 555,8 kvadrātmetru platībā, operatoru ēka 15,6 kvadrātmetru platībā, sūknētava 125 kvadrātmetru platībā, noliktava 39,9 kvadrātmetru platībā, operatoru auto uzpildes stacija 38,3 kvadrātmetru platībā, pagrabs 251 kvadrātmetra platībā, veikals 44,2 kvadrātmetru platībā un nojume 256,5 kvadrātmetru platībā.

Portāls “Valmieras Ziņas” vēl 2015.gadā informēja, ka Valmieras pilsētas pašvaldība jau gadiem risina jautājumu par bijušā naftas bāzes teritorijas sakopšanu un jaunas uzņēmējdarbības attīstību šajā vietā. Lai pasteidzinātu šo procesu, kas ļautu ātrāk sakopt šo vidi degradējošo teritoriju, pašvaldība iniciēja pārrunas ar maksātnespējīgo uzņēmumu “Latvijas nafta” un Finanšu ministriju, kas pārstāv valsti kā galveno kreditoru. Pašvaldība rosināja tai nodot valstij piederošo īpašumu un piedāvāja veikt teritorijas sakopšanu.

Tikmēr teritorijās esošajās ēkās regulāri ložņā vietējie bērni, apdraudot veselību un dzīvību, un tur apmetušies cilvēki bez noteiktas dzīvessvietas. 2017.gada 27.aprīlī bijušās naftas bāzes teritorijā bija izcēlies ugunsgrēks. Divstāvu neapsaimniekotas ēkas otrajā stāvā dega sadzīves mantas un atkritumi 40m2 platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies trīs cilvēki, bet ugunsdzēsēji glābēji evakuēja vēl vienu personu, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Jācer, ka izsole būs veiksmīga un jau drīz naftas bāzei būs jauns saimnieks, kurš sakops teritoriju un uzsāks saimniecisko darbību, radot pilsētā jaunas darbavietas!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri