Valmieras Ziņas

Iznākusi bērnu grāmata “Auklīte-bubulis”

Šogad Apgāds Zvaigzne ABC izdevis vairākas brīnišķīgas somu autoru grāmatas bērniem, kuras jau ieguvušas lasītāju mīlestību. Timo Parvelas aprakstītie Ellas, Paula un viņu klasesbiedru piedzīvojumi smīdina gan bērnus, gan pieaugušos. Tā paša autora grāmatas par sapņotāju Muri un praktisko Vufu gan izklaidē, gan vedina aizdomāties par nopietnām tēmām. Sallas Simukas “Sirdsmāsas” aicina neaizmirst rotaļām un sapņiem piepildīto bērnības pasauli arī pusaudžu gados.

Un nu, gada nogalē, lasītāju sirdi dodas iekarot somu bērnu literārā žurnāla redaktores un populāru grāmatu autores Tūtiki Tolonenas (1975) sarakstītā “Auklīte – bubulis”, kas godalgota ar prestižo Arvida Līdekena balvu kā 2016. gada labākā somu bērnu grāmata. Balvas žūrija par grāmatu teikusi šādi: “Tūtiki Tolonenas “Auklīte – bubulis” ir oriģināla, prasmīgi uzrakstīta grāmata, ko ar aizrautību lasīs gan bērni, gan pieaugušie. Lasītājam ir ļoti viegli identificēties ar “Auklītes – bubuļa” tēliem, un jau drīz vien viņš ir uzķēries uz bubuļu noslēpuma āķa. Grāmatas piedzīvojumus caurauž draudzības un ģimenes attiecību tematika, un tā māca pieņemt atšķirīgo gan sevī, gan citos.  “Auklītei – bubulim” ir visas iespējas kļūt par iemīļotu bērnu literatūras klasikas darbu.”

Somu bērnu literatūras pasaule ir īpaša, tās tēli bieži sakņojas tautas folklorā un mitoloģijā (lai atceramies, piemēram, trollīša Mumina ģimeni un draugus Tūves Jānsones darbos), un arī grāmatā “Auklīte – bubulis” tiek turpinātas labākās klasiskās bērnu literatūras tradīcijas, ievijot mūsdienu aktualitātes. Grāmatas darbība sākas kādas pavisam parastas ģimenes virtuvē, kur pie brokastu galda sapulcējušies trīs bērni: Hilla (11 gadi), Kāpo (9 gadi) un Maiki (6 gadi un 4 mēneši). Atklājas, ka viņu mamma ir laimējusi atpūtas braucienu uz Lapzemi, un šis laiks bērniem būs jāpavada kopā ar mājkalpotāju, ko solījusi atsūtīt ceļojumu aģentūra. Taču viņu jaunā auklīte ir pavisam neparasta, un bērnu ikdiena kopā ar lielo, pinkaino, putekļus bārstošu radījumu, kas ož kā zemes pagrabs un nerunā, sagriežas kājām gaisā. Turklāt drīz vien top skaidrs, ka arī kaimiņu bērni atstāti pēc skata visai biedējošo, bet, kā izrādās, miermīlīgo un draudzīgo bubuļu uzraudzībā. Kas ir bubuļi? No kurienes viņi ieradušies? Un vai patiesībā palīdzība nav nepieciešama tieši viņiem? Vecāku prombūtnes laikā bērnus gaida divas ļoti aizraujošas un nedaudz bīstamas nedēļas, kurās jārod atbildes uz daudziem svarīgiem jautājumiem.

Grāmatu ilustrējis mākslinieks Pasi Pitkenens (1985), kas prasmīgi uzbūris noslēpumaino gaisotni, kā arī zīmējumos niansēti atklājis bērnu izjūtas un pārdzīvojumus, tiem atrodoties pašā piedzīvojuma epicentrā.

Grāmata izdota vairāk nekā 20 valodās, un pēc tās motīviem plānots uzņemt filmu Holivudā.

Pieejama arī e-grāmata.

No somu valodas tulkojusi Anete Kona.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “WOLTEC” ir viens no vadošajiembūvniecības uzņēmumiem Latvijā. Uzņēmums ir specializējiesenergobūvniecībā, ūdensvadu un kanalizācijas tīklu izbūvē, telekomunikācijutīklu izbūvē un vispārējā būvniecībā.     SIA “WOLTEC” izsludina konkursu uz vakanci BŪVNIECĪBAS DEPARTAMENTAVADĪTĀJS/-A Mūsu prasības:   Ø būvprakses sertifikāts būvdarbu vadīšanā (būvprakses sertifikāts būvuzraudzībā tiks uzskatīts par priekšrocību), Ø atbilstoša augstākā izglītība būvniecībā, Ø pieredze struktūrvienības vadīšanā, Ø prasmes darbā ar datoru (MS Office,AutoCAD, PROJECT), Ø B kategorijas autovadītājaapliecība, Ø spēja strādāt patstāvīgi unorganizēt darbu, Ø spēja uzņemties iniciatīvu un atbildību, Ø labas saskarsmes prasmes un vēlmestrādāt komandā. Mēs piedāvājam: stabilu atalgojumu no EUR 3000,- BRUTO, uz darba rezultātiem vērstu motivācijas sistēmu, veselības apdrošināšanu, sociālās garantijas, vērtīgu darba pieredzi uz attīstību vērstā uzņēmumā, darbam nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu, atbildīgu un dinamisku darbu, profesionālo apmācību un attīstību. Motivācijas vēstuli, CV (profesionālās pieredzes aprakstu), augstāko izglītību apliecinošu dokumentu, pieredzi apliecinošus dokumentus (pēdējo trīs gadu) un sertifikātu kopijas lūdzam iesniegt līdz 2019.gada 15.novembrim personīgi vai pa pastu (adrese: Ausekļa iela 31, Valmiera, LV-4201), vai elektroniski uz e-pastu personals@woltec.lv. Par konkursa rezultātiem informēsim pretendentus, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Profesija: VADĪTĀJS/ DIREKTORS (būvniecības jomā) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-15 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pasta adresi: personals@woltec.lv

Mūsu partneri