Valmieras Ziņas

Iznākušas visas grāmatas triloģijā “Sašķeltā jūra”

Īsti labs fantasy darbs ir tas, kurš ne vien pastāsta brīnumainu stāstu, bet glabā arī apslēpto vēstījumu – kā Dž. R. R. Tolkīna, A. Nortones, P. Rotfusa vai, piemēram, Džordža R. R. Mārtina darbi. Jāatzīmē arī, ka fantāzijas žanrā pēdējos gados ir manāmas izmaiņas – to galvenie varoņi vairs nav tīri pārcilvēciski labi, cēli un apbrīnojami. Drīzāk otrādi – tie ir kļuvuši cilvēciski daudz saprotamāki, viņiem piemīt vājības, viņi atļaujas nebūt “pati pilnība”, vārdu sakot, ar šo piezemētību kļūst lasītājam tuvāki. Pie šiem mūsdienīgajiem romāniem pieder arī slavenā britu rakstnieka Džo Aberkrombija tikko latviešu valodā izdotā triloģija “Sašķeltā jūra”, kas sastāv no trim grāmatām: “Pusķēniņš”, “Puspasaules” un “Puse kara”.

Triloģijas darbība norisinās nezināmā zemē, kur tehnoloģiju attīstība ir diezgan primitīva: ir burinieki un zirgu transports, bet motori vēl/vairs nav izdomāti (vai tāltālā nākotnes Skandināvijā, iespējams, pēc kodolkatastrofas), un tās galvenais varonis ir Jārvi.

Visās trijās grāmatās atainots Jārvi izaugsmes un pieaugšanas ceļš, ļaujot gudrajam un apsviedīgajam puisim nonākt gan pie pirātiem un likumpārkāpējiem, gan norūdīties smagos apstākļos, gan iegūt draugus, domubiedrus un pat varu, kārotāko no visām balvām. Šajā ceļā Jārvi un lasītājs sastopas ar godavīriem un neliešiem, iegūst līdz nāvei uzticamus draugus un vēl nāvīgākus ienaidniekus. Ceļš pašam pie sevis izrādās ērkšķains un prasa no Jārvi visu. Toties lasītājs, īpaši jau gados jaunāks, var ne tikai izbaudīt piedzīvojumu garšu, bet arī apdomāt, kāda cena maksājama par panākumiem un kāpēc reizēm zaudējums ir lielākā uzvara.

Triloģijai “Sašķeltā jūra” nav ne piemērota, ne nepiemērota lasītāja. Šie fantāzijas romāni domāti dažādu paaudžu un laiku lasītājiem, ja vien viņi ir emocionāli gatavi tam, ka sāpēs sirds. Pretēji grāmatu nosaukumiem Aberkrombijs nesamierinās tikai ar pusi no iespējamā.

“Dinamisks stāsts par nodevību un atriebi. Tas mani aizrāva no pirmās lappuses un nelaida vaļā,”
atzīst Džordžs R. R. Mārtins.

Džo Aberkrombijs pasaules slavu ieguva ar fantāzijas romānu ciklu pieaugušajiem “The First Law”, bet par romānu “Pusķēniņš” (triloģija “Sašķeltā jūra”) tika apbalvots ar Locus Award kategorijā “Labākais romāns jauniešiem” (best Young Adult book). Dž. Aberkrombijs saņēmis arī citas literārās balvas un ieguvis lasītāju atzinību visā pasaulē.

Pieejama arī e-grāmata.

No angļu valodas tulkojusi Ligita Lukstraupe.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

 Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija (www.sosbernuciemati.lv) ir starptautiska, sociāla labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes modeļa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un sniedz palīdzību ģimenēm ar bērniem Latvijā kopš 1997.gada. Aicinām pievienoties Valmieras SOS Bērnu ciematu komandai: SOS AUDŽUMAMMAS ASISTENTI/U (aukli) (uz nepilnu darba slodzi) Galvenie darba pienākumi: Aicinām atsaukties kandidātus ar: Pieredzi darbā ar dažāda vecuma bērniem un jauniešiem. Priekšroka kandidātiem ar izglītību pedagoģijas, sociālā darba, medicīnas un/vai psiholoģijas jomā. Pieredzi komandas darbā ar pieaugušajiem. Prasmi organizēt ģimenes un mājas saimniecisko dzīvi. Pievienojoties mūsu komandai Jūs iegūsiet: iespēju strādāt nevalstiskā organizācijā ar ievērojamu pieredzi bērnu aprūpes un ģimeņu atbalsta jomā; profesionālu apmācību darbu uzsākot; labus darba apstākļus. Sīkākai informācijai lūdzam zvanīt Valmieras SOS Bērnu ciemata direktoram Edijam Pētersonam mob. tālrunis: 27873444 CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt līdz 10.02.2021.personāla vadītājai Elīnai Niemiro uz e-pasta adresi: elina.niemiro@sosbca.lv. ar norādi Profesija: AUKLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ganību iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-10 Kontaktpersona: Elīna Niemiro elina.nemiro@sosbca.lv

Rimi veikals Valmierā, Rīgas ielā 74, aicina darbā pavāru/-i: Ja Tev ir svarīgi: Algas pieaugums pēc pārbaudes laika - 3 mēnešiem Atlaides Tev un Tavam tuviniekam līdz 15% pirkumiem mūsu veikalos Apmaksāta pirmreizējā obligātā veselības pārbaude Veselības apdrošināšana pēc 1 gada Apmaksāti nodokļi, atvaļinājums, slimības lapas Elastīgs darba grafiks un bezmaksas pusdienas Kopīgi darba pasākumi, pabalsti, dāvanas Ievadapmācība darbā un karjeras izaugsmes iespējas Apmaksāts transports, braucot strādāt uz Rīgu Draudzīgi, atsaucīgi kolēģi un pozitīva darba vide Ja Tev ir: Latviešu valodas zināšanas Spēja strādāt precīzi un augsta atbildības sajūta Pozitīva attieksme un vēlme strādāt komandā Vēlama atbilstoša izglītība Vēlama darba pieredze sabiedriskās ēdināšanas sektorā Mēs Tev uzticēsim: Dienas sortimentam atbilstošas produkcijas ražošanu Kārtības un tīrības nodrošināšanu savā darba vietā Atalgojums: 3.50 EUR/h – 4.00 EUR/h dienas maiņā (pirms nodokļu nomaksas) 7.00 EUR/h – 8.00 EUR/h svētku dienā (pirms nodokļu nomaksas) Iespēja saņemt ikmēneša bonusu līdz 80 EUR   Piesakies, sūtot savu CV uz e-pastu personals@rimibaltic.com (norādot vakanci) vai zvanot uz 80007464. Profesija: PAVĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 74, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-04 Kontaktpersona: personals@rimibaltic.com, 80007464

Mūsu partneri