Valmieras Ziņas

Izdota grāmata par Dailes teātra aktieri Pēteri Liepiņu

Aizņemoties populāra Latvijas televīzijas raidījuma nosaukumu, varētu teikt, ka aktieri ir mūsu Nacionālie dārgumi – tautas mīlēti un cildināti, populāri ne tikai uz teātru skatuvēm, bet arī viņiem veltīto grāmatu lappusēs, turklāt interesanti, ka atzinību un mīlestību izpelnās ne tikai galveno lomu atveidotāji, bet arī izcili raksturlomu tēlotāji. Viens no šādiem aktieriem neapšaubāmi ir Pēteris Liepiņš – viens no Dailes teātra stūrakmeņiem, kurš strādā šajā teātrī kopš 1966. gada. Pēteris Liepiņš ir aktieris, kuram, šķiet, ir iespējams viss – viņš ir nepārspējams gan komiskajās, gan dramatiskajās lomās. Tagad par aktiera lomām, dzīvi un darbu teātrī iespējams lasīt arī grāmatā – biogrāfijā ar intriģējošu nosaukumu “Lidojošā zirga mugurā”, ko sarakstījusi teātra zinātniece Irēna Lagzdiņa un, papildinātu ar bagātīgu fotomateriālu, klajā laidis Apgāds Zvaigzne ABC.

Par Pētera Liepiņa tēliem sajūsminās gan mazie skatītāji, kuri vērojuši monoizrādes “Jērādiņa” un “Ķēniņa Mikabikas raibie svārki”, gan pieaugušie, kuri atceras viņa prezidenta adjutantu Rudumu izrādē “Gūsteknis pilī”, Izašaru “Jāzepā un viņa brāļos”, Sudrabu Edžus Dauku, J. Dreslera Jefiņu, R. Blaumaņa Indrānu tēvu, tāpat arī Šerloku Holmsu, Hitleru izrādē “Zāra Leandere”, V. Šekspīra Poloniju utt. Spilgtas lomas tēlotas arī pēdējo gadu izrādēs “Rīga dimd”, “Frankenšteins”, “Liec Dievam pasmieties” – tā varētu turpināt vēl un vēl. Jo patiesi šķiet, ka šim aktierim iespējams viss – viņš var tēlot ne tikai cilvēkus un dzīvniekus, bet pat lietas un parādības. Aktiera talants izmantots arī kino: lai atceramies Ķenci “Mērnieku laikos”, policistu “Monā”, Vili “Aveņu vīnā” un citus; šobrīd gaidām uz ekrāniem spēlfilmu “Bille”, kurā Pēteris Liepiņš tēlo mācītāja lomu.

Grāmatas autore Irēna Lagzdiņa regulāri rakstījusi par mūsdienu teātra mākslu presē; Apgādā Zvaigzne ABC izdota arī viņas grāmata “Izslāpums” par aktrisi Olgu Dreģi. Autores stils izceļas ar lielu pietāti pret aprakstāmo personību, dziļu, analītisku skatījumu uz izrādēm un aktieru dažādajām lomām, paralēli dodot arī vērtējumu režisoru, scenogrāfu, mūzikas autoru darbam. Grāmatas tēlainā valoda saistīs dažādu vecumu lasītājus – gan regulārus, gan mazāk regulārus teātra apmeklētājus. Savus veltījumus aktiera bagātajam radošajam mūžam grāmatā izteikuši arī citi – akadēmiķis Viktors Hausmanis, profesors un Teātra muzeja vadītājs Jānis Siliņš, aktrises Olga Dreģe, Ilze Vazdika, Marīna Janaus, Dace Bonāte, Katrīne Pasternaka, aktieri Juris Strenga, Kaspars Pūce, Mārtiņš Vērdiņš un daudzi citi.

Pieejama arī e-grāmata.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, ir vadošais atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums Vidzemē, kas nodrošina kvalitatīvu atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu sniegšanu izmantojot modernas un mūsdienīgas tehnoloģijas, un ir atvērts jaunu tehnoloģiju ieviešanai procesu optimizācijai. AICINĀM DARBĀ: Atkritumvedēja vadītāju 8332 01 MĒS PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi, normālo darba laiku ar summētā darba laika organizāciju četru mēnešu pārskata periodā; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu no 1200 Eur mēnesī; Sociālās garantijas; Kvalifikācijas celšanas iespējas; Veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšana. DARBA PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu , lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana saskaņā ar maršruta lapu; Pārvietojot konteinerus (smags fizisks darbs) un strādājot ar hidrauliskajiem manipulatoriem ievērot darba drošības noteikumus; Uzturēt automašīnu tehniski labā stāvoklī un savlaicīgi ziņot par tehniskajiem bojājumiem.  PRASĪBAS: Vidējā vai vidējā speciālā izglītība ; C kategorijas autovadītāja apliecība; 95 kods; Vismaz trīs gadu pieredze automašīnas vadīšanā; Vēlama pieredze darbā ar hidrauliskajiem manipulatoriem; Labas tehniskās zināšanas; Prasme rīkoties ārkārtas situācijās; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru; Organizatoriskās prasmes. PIETEIKTIES: CV (dzīves apraksts), motivācijas vēstuli un atsauksmes vai rekomendācijas lūdzam sūtīt e-pastā silvija.vilcane@zaao.lv līdz 2021. 31.janvārim Tālrunis: 64281250; 26568230. Pateicamies par atsaucību un lūdzam ievērot, ka izskatot iesūtītos piedāvājumus, sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, LV-4201 Profesija: ATKRITUMVEDĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-01-31 Kontaktpersona: Silvija Vilcāne Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

 Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija (www.sosbernuciemati.lv) ir starptautiska, sociāla labdarības organizācija, kas nodrošina ilgtermiņa ģimenes modeļa aprūpi bez vecāku gādības palikušiem bērniem un sniedz palīdzību ģimenēm ar bērniem Latvijā kopš 1997.gada. Aicinām pievienoties Valmieras SOS Bērnu ciematu komandai: SOS AUDŽUMAMMAS ASISTENTI/U (aukli) (uz nepilnu darba slodzi) Galvenie darba pienākumi: Aicinām atsaukties kandidātus ar: Pieredzi darbā ar dažāda vecuma bērniem un jauniešiem. Priekšroka kandidātiem ar izglītību pedagoģijas, sociālā darba, medicīnas un/vai psiholoģijas jomā. Pieredzi komandas darbā ar pieaugušajiem. Prasmi organizēt ģimenes un mājas saimniecisko dzīvi. Pievienojoties mūsu komandai Jūs iegūsiet: iespēju strādāt nevalstiskā organizācijā ar ievērojamu pieredzi bērnu aprūpes un ģimeņu atbalsta jomā; profesionālu apmācību darbu uzsākot; labus darba apstākļus. Sīkākai informācijai lūdzam zvanīt Valmieras SOS Bērnu ciemata direktoram Edijam Pētersonam mob. tālrunis: 27873444 CV un motivācijas vēstuli lūdzam sūtīt līdz 10.02.2021.personāla vadītājai Elīnai Niemiro uz e-pasta adresi: elina.niemiro@sosbca.lv. ar norādi Profesija: AUKLIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ganību iela 3, Valmiera Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-02-10 Kontaktpersona: Elīna Niemiro elina.nemiro@sosbca.lv

Mūsu partneri