Valmieras Ziņas

Ināra Mūrniece viesojas Valmieras Viestura vidusskolā

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece piektdien, 27.novembrī, darba vizītes ietvaros apciemoja Valmieras Viestura vidusskolu (VVV), kur ar skolas vadību, kā arī pedagogu un arodbiedrības pārstāvjiem pārrunāja izglītības aktualitātes un problēmas. Vēlāk Saeimas priekšsēdētāja tikās ar skautu kustības pārstāvjiem, kā arī uzzināja par skolēnu pašpārvaldes darbību.

VVV direktors Uldis Jansons Saeimas priekšsēdētāju iepazīstināja ar skolas darbību, sasniegumiem, teātri “Sprīdītis”, interešu izglītības grupās notiekošo, skautu kustību, skolas tradīcijām, kā arī absolventu sasniegumiem, pārsteidzot Ināru Mūrnieci ar informāciju, ka šobrīd Saeimā darbojas trīs VVV absolventi: Ainars Latkovskis, Romāns Naudiņš un Jānis Upenieks.

Atbildot uz Saeimas priekšsēdētājas jautājumu par skolotāju pozīciju streika laikā, VVV pedagogi norādīja, ka skolotājiem ir cerība, ka viņu darbu pienācīgi novērtēs. Slodze ir ļoti liela, kā arī bieži ir jāsaskaras ar negācijām, ka skolotāju prasības ir nepamatotas, “reizēm jūtamies nesaprasti, pietrūkst atbalsta”.

Jautājumā par skolotāju darba slodzi direktors atbildēja, ka pilsētā lielo skolu priekšrocība ir iespēja strādāt vairāk. Lauku skolās šī iespēja ir ierobežota.

“Reforma risinās lauku skolu problēmu uz lielo skolu rēķina.. Visvairāk tracina neskaidrība. Modeļi tiek mainīti, ir neziņa, nav konkrēta skatījuma. Būtu jānodrošina attīstība ilgtermiņā.”

Ināra Mūrniece norādīja, ka

“Izglītības un zinātnes ministrijā kadru mainība ir bijusi pietiekami liela, kas šajā ziņā ir negatīvs faktors. Pedagogu algu modelis nav izstrādāts līdz galam. Iebildumu ir daudz. Ar rezervētajiem deviņiem miljoniem nepietiek, tas ir skaidrs. Ir piedāvājums, kas īsti nepatīk nevienam, ko redzam arī streikā. Esošā situācija ir valdības neizdarītais mājasdarbs.”

Vēl viens jautājums, kas satrauca pedagogus, bija par interešu izglītībai paredzēto finansējumu. “Mūsu lielā pievienotā vērtība ir tas, kas notiek arī ārpus mācību darba. Uztrauc samazinātais stundu skaits interešu izglītībai. Par mūsu modeli, ka bērns pēc stundām iesaistās interešu izglītībā, ir sajūsmā citu valstu pārstāvji, kur tas notiek krietni mazāk. Mēs ar to esam īpaši.” Uz ko Saeimas priekšsēdētāja atbildēja, ka, piemēram, Somijā, kas ir valsts ar ļoti labiem sasniegumiem izglītībā, ir arī labi attīstīta interešu izglītības sistēma, noteiktu daļu izdevumu sedz vecāki. Piekrītot, ka ne visi vecāki Latvijā varētu to nodrošināt, ka jāņem vērā esošās iespējas.

Turpmākajā tikšanās gaitā Saeimas priekšsēdētāja iepazina skautu kustības vēsturi, tostarp arī Valmieras 4.skautu vienības darbību. Savukārt skolēnu pašpārvaldes pārstāvji pastāstīja par īstenotajām aktivitātēm, darba organizāciju un plānotajām iecerēm.

Jau informējām, ka Saeimas priekšsēdētāja šodien viesojās arī Kocēnu novadā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

BAZALTS – viena no straujāk augošajām būvkompānijām Vidzemē, aicina pievienoties TEVI mūsu kopīgo komandas mērķu sasniegšanai: Aicinām mūsu komandai pievienoties personāla vadības speciālistu/i Uzņēmums piedāvā Intensīvu, dinamisku darbu uz sasniegumiem vērstā komandā Personīgās un profesionālās pilnveides, pieredzes iegūšanas iespējas Konkurētspējīgu atalgojumu Modernu, inovatīvu darba vidi Darba apraksts Personāla atlases procesa organizēšana un nodrošināšana Ikdienas situāciju precīza un punktuāla risināšana Aktīva kandidātu meklēšana un uzrunāšana Brigāžu darba koordinēšana, grafiku sastādīšana Rezultātu analīze Priekšlikumu sagatavošana Prasības kandidātiem Pieredze un procesu izpratne vispārējā būvniecībā Labas datora prasmes Labas komunikācijas prasmes, kas vērstas uz sadarbību Spēja ātri reaģēt uz situācijas izmaiņām Sistemātiskums, labas plānošanas, koordinēšanas prasmes Orientācija uz rezultātu. Darba laiks: Pilna slodze Darba vieta: Stacijas laukums 7, Valmiera Darba alga no EUR 1500,00 (bruto) Lai pieteiktos, sūtiet CV ar norādi “Personāla vadības specialists/e” uz e-pastu: personals@bazalts.lv līdz 2019. gada 18. septembrim! Profesija: PERSONĀLA ATLASES SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Stacijas laukums 7, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-09-18 Kontaktpersona: Ingūna Sāre Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri