Valmieras Ziņas

Ieskats Valmieras tehnikuma audzēkņa Erasmus+ praksē Slovākijā

Lasīšanas laiks: 2 min

Šis būs pieredzes stāsts par Ralfu Kragliku – aizrautīgu jaunieti, kurš dzimis un audzis Valmierā, vēlāk, 12 gadu vecumā pārvācies uz Liepāju, lai tur spēlētu futbolu un mācījies Jāņa Čakstes Liepājas 10. vidusskolā. Pēc 9.klases absolvēšanas, Ralfs vēlējās būt tuvāk mājām – Valmierai, līdz ar ko viņu uzrunāja iespēja uzsākt mācības Valmieras tehnikumā. Lai arī sākotnēji bija grūti izvēlēties starp vairāk kā 10 izglītības programmām, visatbilstošākā šķitusi viesmīļa profesija. Mācoties, Ralfs iepazīst viesmīļa ikdienas darba pienākumus – apkalpo viesus ievērojot to vēlmes un apkalpošanas procesus, pielieto profesionālās prasmes viesu sagaidīšanā un komunikācijā, galda klāšanā, gan ēdienu un dzērienu piedāvāšanā un pārdošanā, gan to pasniegšanā un norēķinu veikšanā.          

Ralfs šobrīd ir jau 2. kursa audzēknis un savu Erasmus+ praksi aizvadīja Slovākijā, nelielā pilsētiņā Tatranska Strba, trīs zvaigžņu viesnīcā “Hotel Rysy”, kas atrodas Augsto Tatru kalnu pakājē. Starp galvenajiem prakses pienākumiem ietilpa dažādi viesmīļa un bārmeņa pienākumi, viesnīcas klientu apkalpošana, kā arī sanitārie uzkopšanas darbi. Reizēm, kā jau viesnīcās, darba ikdiena bijusi ļoti piesātināta, taču kopumā līdzīga kā viesnīcās Latvijā. Ārpus ierastajiem prakses uzdevumiem un darbiem, jaunieti pārsteigusi pati valsts un tajā sastaptie cilvēki, kā arī Slovākijas daba, kas salīdzinot ar Latviju, ir bagāta ar skaistiem kalnu skatiem. Kā vienu no spilgtākajām atmiņām Ralfs atminas reizi, kad izdevies kolēģiem iemācīt kādu no izteicieniem latviešu valodā “Tu jau zini”, kas radījis lielu jautrību ikdienā, ik uz stūra dzirdot latviešu valodu. Praksē pavadītais laiks Slovākijā atmiņās paliks kā raibs, piedzīvojumiem un jaunām zināšanām piepildīts laiks.

Ralfs uzskata, ka iegūtās zināšanas Erasmus+ prakses laikā bija ļoti noderīgas un neatsveramas. Starptautiskajai pieredzei viennozīmīgi ir liela nozīme viesmīlības nozarē un ir lieliski, ka Erasmus+ programma jauniešiem piedāvā šādas iespējas. Kā vienu no lielākajiem ieguvumiem jaunietis min iespēju praktizēt svešvalodas, jo darba vide bijusi starptautiska un viesnīcas viesi bijuši tūristi no dažādām valstīm, tāpat bijusi lieliska iespēja pilnveidot savas zināšanas, ko un kā labāk darīt, kā ikdienas darbu padarīt daudz efektīvāku. Tikpat svarīgs ir Ralfa sevis redzējums šajā nozarē, jo gan prakses vieta, gan tur esošie kolēģi bijuši lieliski un iedvesmojoši cilvēki. Pēc tehnikuma absolvēšanas Ralfs plāno nostiprināt zināšanas viesmīļa profesijā darba tirgū, vienlaikus atzīstot, ka darbs viesmīlības nozarē pavisam noteikti nav viegls, bet katra diena ir kā piedzīvojums.

Ārvalstu prakse tiek finansēta no programmas Erasmus+ budžeta. Projekta „Starptautiska pieredze profesionālai izaugsmei ”Nr.2019-1-LV01-KA116-060238 mērķis ir Valmieras tehnikuma audzēkņu profesionālo iemaņu paaugstināšana starptautiskā vidē.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri