Valmieras Ziņas

Ieskats Valmieras tehnikuma audzēkņa Erasmus+ praksē Slovākijā

Lasīšanas laiks: 2 min

Šis būs pieredzes stāsts par Ralfu Kragliku – aizrautīgu jaunieti, kurš dzimis un audzis Valmierā, vēlāk, 12 gadu vecumā pārvācies uz Liepāju, lai tur spēlētu futbolu un mācījies Jāņa Čakstes Liepājas 10. vidusskolā. Pēc 9.klases absolvēšanas, Ralfs vēlējās būt tuvāk mājām – Valmierai, līdz ar ko viņu uzrunāja iespēja uzsākt mācības Valmieras tehnikumā. Lai arī sākotnēji bija grūti izvēlēties starp vairāk kā 10 izglītības programmām, visatbilstošākā šķitusi viesmīļa profesija. Mācoties, Ralfs iepazīst viesmīļa ikdienas darba pienākumus – apkalpo viesus ievērojot to vēlmes un apkalpošanas procesus, pielieto profesionālās prasmes viesu sagaidīšanā un komunikācijā, galda klāšanā, gan ēdienu un dzērienu piedāvāšanā un pārdošanā, gan to pasniegšanā un norēķinu veikšanā.          

Ralfs šobrīd ir jau 2. kursa audzēknis un savu Erasmus+ praksi aizvadīja Slovākijā, nelielā pilsētiņā Tatranska Strba, trīs zvaigžņu viesnīcā “Hotel Rysy”, kas atrodas Augsto Tatru kalnu pakājē. Starp galvenajiem prakses pienākumiem ietilpa dažādi viesmīļa un bārmeņa pienākumi, viesnīcas klientu apkalpošana, kā arī sanitārie uzkopšanas darbi. Reizēm, kā jau viesnīcās, darba ikdiena bijusi ļoti piesātināta, taču kopumā līdzīga kā viesnīcās Latvijā. Ārpus ierastajiem prakses uzdevumiem un darbiem, jaunieti pārsteigusi pati valsts un tajā sastaptie cilvēki, kā arī Slovākijas daba, kas salīdzinot ar Latviju, ir bagāta ar skaistiem kalnu skatiem. Kā vienu no spilgtākajām atmiņām Ralfs atminas reizi, kad izdevies kolēģiem iemācīt kādu no izteicieniem latviešu valodā “Tu jau zini”, kas radījis lielu jautrību ikdienā, ik uz stūra dzirdot latviešu valodu. Praksē pavadītais laiks Slovākijā atmiņās paliks kā raibs, piedzīvojumiem un jaunām zināšanām piepildīts laiks.

Ralfs uzskata, ka iegūtās zināšanas Erasmus+ prakses laikā bija ļoti noderīgas un neatsveramas. Starptautiskajai pieredzei viennozīmīgi ir liela nozīme viesmīlības nozarē un ir lieliski, ka Erasmus+ programma jauniešiem piedāvā šādas iespējas. Kā vienu no lielākajiem ieguvumiem jaunietis min iespēju praktizēt svešvalodas, jo darba vide bijusi starptautiska un viesnīcas viesi bijuši tūristi no dažādām valstīm, tāpat bijusi lieliska iespēja pilnveidot savas zināšanas, ko un kā labāk darīt, kā ikdienas darbu padarīt daudz efektīvāku. Tikpat svarīgs ir Ralfa sevis redzējums šajā nozarē, jo gan prakses vieta, gan tur esošie kolēģi bijuši lieliski un iedvesmojoši cilvēki. Pēc tehnikuma absolvēšanas Ralfs plāno nostiprināt zināšanas viesmīļa profesijā darba tirgū, vienlaikus atzīstot, ka darbs viesmīlības nozarē pavisam noteikti nav viegls, bet katra diena ir kā piedzīvojums.

Ārvalstu prakse tiek finansēta no programmas Erasmus+ budžeta. Projekta „Starptautiska pieredze profesionālai izaugsmei ”Nr.2019-1-LV01-KA116-060238 mērķis ir Valmieras tehnikuma audzēkņu profesionālo iemaņu paaugstināšana starptautiskā vidē.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vidējā izglītība (vēlams auklītes sertifikāts vai praktiskā pieredze darbā ar bērniem); • valsts valodas zināšanas C līmeņa 1.pakāpe; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; prasme plānot un organizēt savu darbu; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 585 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022.gada 7.oktobrim personīgi (adrese: Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā spriditis@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 64231434. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 29, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-07 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Vālodzīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Smiltenes iela 10, Valmiera, Valmieras novads) uz noteiktu laiku (40 stundas nedēļā jeb 1,0 likme). Ja Tev ir vēlme: • veikt bērnu aprūpi ikdienā; • sadarboties ar grupas skolotājām, sniegt atbalstu bērniem mācību jomu apguvē; • veidot bērnos kulturālas uzvedības un higiēnas iemaņas; • rūpēties par bērnu dienas režīma ievērošanu; • nodrošināt telpu, inventāra tīrību un kārtību; un ja Tev ir: • vismaz vispārējā vidējā izglītība; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu EUR 570 mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli gaidīsim līdz 2022. gada 7.oktobrim personīgi (adrese: Smiltenes iela 10, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā valodzite@valmiera.edu.lv. Tālrunis papildu informācijai: 29405471 vai 64235378. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Smiltenes iela 10, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-07 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri