Valmieras Ziņas

Grāmata vecākiem – lai bērni izaugtu, mīlēdami sevi un dzīvi

Apgāds Zvaigzne ABC izdevis starptautiski atzītā dāņu psihologa un ģimenes psihoterapeita Jespers Jūla grāmatu “Būt vadošajiem vilkiem”.

Zinātnieki, pedagogi un psihologi daudz diskutē par to, kādas būtu vispiemērotākās un labākās audzināšanas metodes, tomēr par vienu šaubu nav: bērniem nepieciešama pieaugušo vadība. Lai pilnībā attīstītu savu potenciālu, bērniem kopš mazotnes vajag ģimenes atbalstu un iedrošinājumu. Grāmatas pamattēma ir ļoti skaidri definējama: bērnu jāiepazīst, ir jāizzina un jārespektē viņa individuālās robežas un jāizturas pret viņu pēc iespējas patiesāk. Definēt tēmu ir vienkārši, bet ne pietiekami. Tā jārealizē dzīvē. Autoram ir četrdesmit gadus ilga ģimeņu terapeita pieredze, un viņš piedāvā savu redzējumu par ideālu pieaugušo īstenotu vadību, kuras pamatā ir cieņa pret pilnīgi visiem ģimenes locekļiem – kā lieliem, tā maziem.

Jespers Jūls ģimeni salīdzina ar vilku baru, jo tajā labi funkcionējošs barvedis ir izdzīvošanas garants. Bērniem vajag, lai vecāki ir bara (ģimenes) vadošie vilki (tie, kas dod nepārprotamas norādes). Labāk lai mūsdienu vecāki mācās no vilkiem, nekā no simtiem pretrunīgu rakstu internetā un mūžīgi mainīgām bērnu audzināšanas teorijām. Tās ir novedušas vecākus pat līdz  bailēm aizrādīt bērniem par nepareizu rīcību, lai viņus neaizvainotu. Rezultātā par barvežiem kļūst bērni, kamēr vecāki dezorientēti klīst pa audzināšanas maldu ceļiem.

Jespers Jūls saka: “Vai vecāki pieļauj kļūdas? O jā – ļoti daudz! Vislabākie vecāki, ko pazīstu, katru dienu pieļauj aptuveni divdesmit kļūdu, un, ja katra individuālais kļūdu skaits nepārsniedz trīsdesmit, ir jāatslābst un jāpiedod sev! Ja vecāki savas kļūdas pamana un atzīst, viņus to dēļ vairs nenomoka vainas apziņa un viņi kļūst par paraugu saviem bērniem. Tomēr tas, ko mēs, šodienas vecāki, cenšamies panākt, ir daudz ambiciozāk un sarežģītāk, proti – lai bērni izaugtu tā, ka mīlētu arī paši sevi!”

Grāmatā tiek piedāvāti daudzi praktiskie piemēri un iedrošinājums vadības stilam, kurš veicina ģimenes locekļu izaugsmi. Vecāki uzzinās kā saglabāt autoritāti mūsdienu ģimenē, kuras robežas audzināšanā noteikti jāsaglabā un no kurām var atteikties, un kā ar mīlošas vadības palīdzību saskarsmi ģimenē padarīt mierīgu un motivējošu.

Jespers Jūls (Jesper Juul) ir starptautiski atzīts lektors, autors, ģimenes terapeits un pedagogs, strādājis vairāk nekā 15 valstīs. Kopš 2007. gada Jespers Jūls ir Family-lab International – organizācija, kas piedāvā visa veida apmācības un konsultācijas audzināšanas jautājumos – dibinātājs un vadītājs.

Pieejama arī e-grāmata.

No vācu valodas tulkojusi Daina Burve.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Atpūtas un izklaides vietu tīkls "KLONDAIKA" ir viens no veiksmīgākajiem izklaides un atpūtas vietu tīkliem visā Latvijā jau 25 gadus. Meklējam VALMIERĀ – BĀRMENI. Tavi galvenie darba pienākumi: - rūpēties par mūsu viesiem saskaņā ar uzņēmuma noteiktiem standartiem; - pagatavot dzērienus, pasniegt ēdienus un piedāvāt citus viesiem interesējošos pakalpojumus; - izpildīt vadītāja dotos uzdevumus. Šī vakance domāta Tev, ja Tev ir: - iegūta vidējā izglītība; - labas latviešu, krievu un angļu valodas zināšanas; - prasme izzināt klientu vajadzības un vēlmes. Strādājot pie mums, Tu iegūsi: - apmācības, lai būtu izcils darbinieks; - elastīgu darba grafiku; - lieliskus darba kolēģus; - karjeras attīstības iespējas; - uzņēmuma piedāvātos labumus – darbinieku saliedēšanas pasākumus, nelaimes gadījumu apdrošināšanu, darbinieku atlaižu karti pirkumiem Klondaikās un TexMex restorānos ar 50% atlaidi; - un citas unikālas lietas, kas Tev pie mums strādājot liks justies kā ģimenē. Darba laika veids: summētais darba laiks, pēc grafka. Atalgojums: no 650 līdz 1200 EUR bruto. Darba vietas adrese: Rīgas iela 4, Valmiera. Ja vēlies būt viens no mums, tad piesakies, sūtot CV ar norādi "Bārmenis Valmierā" uz e-pastu darbs@gmg.lv . Uzņēmums: SIA "FURORS CAFE", reģ.nr. 40003963896. Profesija: BĀRMENIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 4, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-18 Kontaktpersona: Sūtīt CV ar norādi "Bārmenis Valmierā" uz e-pastu darbs@gmg.lv . Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “top!” Valmiermuižas ielā 11, Valmiermuižā, Valmieras pagastā, Burtnieku novadā, uz darbinieku atvaļinājumu laiku. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 470-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs VALMIERMUIŽĀ” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmiermuižas iela 11, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-03-18 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri