Valmieras Ziņas

Gastroenterologs Dr.Hosams Abu Meri Valmierā tiekas ar iedzīvotājiem (1)

Piektdienas, 24.novembrī, pievakarē Valmieras Kultūras centra kamerzāle bija cilvēku pārpildīta. Visas paredzētās sēdvietas bija aizņemtas, un organizatoriem bija jādomā par papildus vietām. Šādu interesei izraisīja  ārsts-gastroenterologs Dr.Hosams Abu Meri un viņa piedāvātā lekcija-saruna „Mēs esam tas, ko mēs ēdam”.

Jau tikšanās sākumā ārsts kopā ar interesentiem atgādināja visiem zināmo patiesību – visas slimības sākas galvā! Vai gandrīz visas.

Ja veselības problēmas nav pārāk lielas, visu var atrisināt, tikai cilvēkam ir jāstrādā pašam ar sevi. Visi dzīvē saskaras ar lielāku vai mazāku stresu, bet tas var būt pozitīvs (izlaidums, kāzas, bērna piedzimšana) un var būt negatīvs jeb distress – šķiršanās, darba zaudēšana utt. Stress novājina imunitāti, un cilvēkam ir jādomā, kā visu mainīt uz labo pusi.

Daudzas kuņģa zarnu trakta (KZT) problēmas Latvijā ir sezonāla rakstura. Par dedzināšanu, smaguma sajūtu, vēdera uzpūšanos un tamlīdzīgām problēmām cilvēki pie ārstiem biežāk griežas pēc Jāņiem, kad par sevi liek manīt apēstais šašliks, siers, alus,  pēc Ziemassvētkiem un gadu mijas (kāposti, cepeši, pīrāgi, šampanietis), rudenī pēc bagātīgas ābolu ražas, kad vēderos tikpat bagātīgi savairojusies kuņģa skābe…

Hosams Abu Meri skaidroja gan Rota vīrusa, kuņģa čūlas, aizkuņģa dziedzera slimību simptomus, gan atgādināja vispārzināmas lietas –

jāēd 4-5 reizes dienā un mierīgi, sākot ar brokastīm un izvērtējot savu uztura piramīdu. Var ēst gan speķi, gan kūciņas, var dzert pienu un ēst augļus, bet visam jābūt sabalansētam. Ja kāda diēta der vienam cilvēkam, nenozīmē, ka tā palīdzēs citam, jo mēs katrs esam ļoti atšķirīgs. Arī uzskats, ka pēc plkst.18.00 ēst ir neveselīgi, ir maldīgs, bet nedrīkst pielikt pilnu vēderu īsi pirms gulētiešanas un cerēt, ka pa nakti viss pārstrādāsies.

Ārsts ieteica arī tādu delikātu lietu kā vēdera izejas kontroli. Vajadzētu gan ik pa laikam nodot fēču analīzes, gan regulāri apskatīties, kāds saturs un kādā krāsā tiek atstāts podā pirms ūdens nolaišanas…

Tikšanās beigās Saeimas deputāts, valmierietis un Hosama Abu Meri partijas biedrs „Vienotībā” Jānis Upenieks pateicās ārstam par atvēlēto laiku un atmiņai uzdāvināja jauno 2018.gada Valmieras kalendāru, visus klātesošos sasmīdinot ar šoruden tik aktuālo jautājumu – bet ko darīt ar āboliem?… Savukārt daudzi interesenti steidzās noskaidrot individuālus jautājumus un lūgt autogrāfus izdevniecības „Zvaigzne ABC” šogad izdotajā grāmatā „Hosams Abu Meri – libānietis. Sirdī latvietis”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    Jurka - 26.11.2017 Atbildēt

    Vai var sabalansēti smēķēt cigaretes? Vai var sabalansēti špricēt heroīnu? Paldies!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā nepieciešams izveidot iekštelpu bērnu rotaļu laukumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri