Valmieras Ziņas

FOTO: Valmieras Muzeja Garšaugu dārzā trīs dienas skatāma dāliju izstāde

Lasīšanas laiks: < 1 min

Pēdējās nedēļās Valmieras muzeja Garšaugu dārzā un šķūnī izstādes notiek viena pēc otras. Augustā apmeklētāji varēja iepazīties ar tomātu, arbūzu un meloņu šķirnēm, bet septembris, kā jau tas pienākas pirmajam rudens mēnesim, atnācis ar dāliju izstādi.

Iepriekšējās izstādes notika šķūnī, jo, kas zina, vakarā un naktī muzeja eksponātiem varētu pieaugt kājas, bet dālijas  trīs dienas (1.-3.septembris) apskatāmas visu diennakti – gan rīta rasas padzirdītas, gan vēlās vakara stundās, kamēr vien var saskatīt ziedus. Dālijas izkārtotas pa toņiem skaistās rindās. Te ir spurainās un apaļām ziedlapiņām, baltas, koši dzeltenas un gandrīz melnas, lašu krāsā, raibas un violetas, nelielas bumbiņas un tik lielas, ka aizsedz plaukstu.

Uz planšetēm izvietota informācija par šīs izstādes vaininiecēm – dāliju kolekcionāri un selekcionāri Maiju Breikšu un Ritu Zaļo. Kā tas notiek šādos gadījumos, indivīda hobijs bieži vien pārvēršas par visas ģimenes uzņēmumu un dzīvesveidu.

Skaisti ir Vaidavai veltītie ziedi, piesātināti skan `Rīga dimd`, maigos toņos – `Pērļu zvejnieks`, koši dzeltena ir `Zelta rasa` – nāciet un priecājieties!

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri