Valmieras Ziņas

FOTO: Valmierā atceras Barikāžu laiku

Pieminot 1991. gada barikāžu aizstāvjus, 20.janvārī Valmierā, pie Barikāžu piemiņas akmens notika tradicionālais atceres brīdis, kurā pulcējās skolēni, zemessargi, skauti, jaunsargi, politiski represētie un citi interesenti.

Atceres pasākuma laikā tika iedegts simbolisks piemiņas ugunskurs. Klātesošos uzrunāja Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums, Zemessardzes 22. kājnieku bataljona komandieris Dmitrijs Oreškins un Valmieras Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja Ineta Amoliņa, atgādinot par 1991.gada janvāra notikumu nozīmīgumu Latvijas neatkarības atjaunošanā.

Ineta Amoliņa savā uzrunā uzsvēra, ka šīs piemiņas akmens, par kura uzstādīšanu 2001. gadā gādāja barikāžu dalībnieks Aleksandrs Melngāršs, bija pats pirmais Latvijā, kas veltīts Barikāžu laikam. Viņa atklāja, vēl dažas interesantas vēstures liecības, kas saista Valmieru ar Barikādēm un aicināja jauniešus izzināt tā laika notikumus, lūdzot vecākiem un vecvecākiem par tiem stāstīt. 

Katru gadu 20. janvārī Latvijā tiek pieminēti 1991. gada janvāra traģiskie notikumi, kad patrioti no visiem Latvijas novadiem devās uz Rīgu, lai aizstāvētu Latvijas neatkarību. 1991. gada 20. janvārī padomju militārās specvienības ieņēma Latvijas Republikas Iekšlietu ministriju, izraisot Rīgas centrā apšaudi, kurā bojā gāja vairāki cilvēki. Kopš 1997. gada, 20. janvāris ir noteikts par barikāžu aizstāvju atceres dienu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri