Valmieras Ziņas

Es novecošu nepieaugusi (4)

Rūjieniete Līga Siliņa vienmēr apņēmīgi tur roku uz pilsētas pulsa. Rūjienas viesim nebūtu grūti viņu pamanīt – košas, dzīvas krāsas viņas apģērbā, smaids viņas sejā un meitenīgais mirdzums acīs Līgu pavada visur.

Līga bija Ainažu meitene. Viņas mamma, Ainažu kultūras nama direktore, gāja bojā autoavārijā, kad Līgai bija deviņi gadi. Līga un viņas māsa palika bez vecākiem, jo tētis no meitenēm atteicās. To dabūja zināt Siliņu pāris no Rūjienas, kuriem savu bērnu nebija. Tā Ēvalds Siliņš ar sievu nolēmuši meitenes adoptēt. Līga atceras, ka jautājusi topošajiem vecākiem: “Vai jums sunītis ir?” Ir. “Un kaķītis jums arī ir?” Jā, arī kaķis ir. “Un televizors ir?” Protams, arī televizors. Neko vairāk meitenēm nevajadzēja, bijušas ar mieru braukt līdzi Siliņiem uz Rūjienu.

 

“Atceros mūsu pirmo tikšanos. Gājām tajā dienā gar jūru un visi dziedājām. Jaunais tētis pajautāja, vai es zinot arī kādu bērnu dziesmu. Protams, ka zinu! Un sāku dziedāt. Izrādās, ka tā bija viņa paša komponētā dziesma par kaķi. Tētim laime pilnīga, meitēns jau dzied viņa dziesmas!”

 

Ainažos palika meiteņu vecmamma (mammas mamma). Un tikai tad, kad Līga pati kļuva vecmāmiņa, viņa saprata, cik ļoti vecmammai toreiz sāpēja šķiršanās no mazmeitām. Otra vecmamma dzīvoja Rīgā. Siliņu pāris nekad neliedza ne viņai, ne īstajam tēvam ciemoties Rūjienā pie meitenēm. Līga viņus abus pēc nāves arī pārveda no Rīgas uz Rūjienu un Rūjienas kapsētā apglabāja.

“Te, Rūjienā, pie Siliņiem, bija kā paradīzē!” atceras Līga. “Katru rītu mūs sagaidīja siltas brokastis, brīvdienās cepām kliņģerus un taisījām saldos ēdienus. Protams, neizpalika arī pienākumi. Darbiem bija jābūt padarītiem, tikai tad varēju ar puisi aiziet uz kino. Mūs pieradināja pie darba, iemācīja mīlēt darbu un novērtēt to. Vasarās pilsētā ravējām puķu dobes, pašas pelnījām sev kabatas naudu.”

Lai gan Līga ar māsu savu bērnību pavadījušas, dzīvojoties pa Ainažu kultūras namu kopā ar mūziķiem un māksliniekiem, tieši patiecoties Rūjienas tētim Ēvaldam Siliņam Līga iemīlējusi mūziku līdz pēdējai šūnai. Un tētis iemācījis ne to vien.

 

“Tētis bija fantastisks cilvēks. Viņš man iemācīja “necepties” par to, ja kaut kas neizdodas. Jāpriecājas par to, kas ir, jānovērtē. Domāju, ka viņš bija autoritāte ne tikai man, bet visai pilsētai. Varbūt arī mani te mīl un ciena tikai viņa dēļ?”

 

Šogad Līga svinēs apaļu jubileju. “Es novecošu nepieaugusi, sirdī vienmēr būšu bērns,” Līga atzīst. Viņa jau prāto, kā šo dienu pavadīt īpaši, jo iepriekšējo apaļo jubileju nosvinēja godam – aizbrauca ceļojumā uz Tobago. “Paziņa, “Amerikas Laika” redaktore, piedāvāja doties uz Vispasaules latviešu saietu Tobago, kas notika tieši manā dzimšanas dienā. Tikko biju paņēmusi bankā kredītu 2000 latu vērtībā dzīvokļa remontam. Negribēju palikt Rūjienā, griezt rasolu un uzņemt ciemiņus. Aizbraucu uz Tobago, dzīvokļa naudu tur notriecu 11 dienās.” Dzīvoklis palika neizremontēts, bet Līga uzsver – ceļojumā iegūtās emocijas ir naudā nenovērtējamas.

Līgas ikdiena Rūjienā ir cieši saistīta ar mākslu un vēsturi, jau 25 gadus viņa vada Izstāžu zāli. Kā izskatītos mākslas darbs, kas attēlotu pašu Līgu un viņas dzīvi? Līga atbild: “Tur noteikti būtu daudz sīku akmentiņu visās varavīksnes krāsās, un katram akmentiņam būtu sava nozīme. Protams, arī melnā krāsa tur būtu. Dzīvē ir gājis raibi.

 

Reiz viena ekskursijas dalībniece man teica: “Kad tu runā par mākslinieku Arvīdu Strauju, viņš tev stāv aiz muguras. Tu esi ieskauta aplī, un tev apkārt stāv mūžībā aizgājušie rūjienieši, par kuriem tu runā. Viņi tevi sargā, bet no tā apļa tu nekad ārā netiksi.”

 

Līgas dzīvē ir pierādījies teiciens “viss, kas notiek, notiek uz labu” – jebkurā bēdā Līga ir mācējusi atrast izeju, saskatījusi to, kāpēc ir noticis tieši tā, kā noticis. Ja nebūtu šo dzīves pārbaudījumu, Līga nebūtu tur, kur ir šobrīd: “Esmu rūjieniete un esmu Siliņa.”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Ed Gars - 30.03.2017 Atbildēt

  ….
  Ir tādi cilvēki – sirds ļoti dziļi.
  Liekas, nekā viņi neapjauž,
  Bet pašā dziļumā mīlestība
  Nobrāztām rokām akmeņus lauž.
  / I.Ziedonis /

  Regīna Šalte - 03.04.2017 Atbildēt

  Prieks un LIELA patiesība – viņa ir Rūjienas ,,vizītkarte,, . !!! Lai veices un labi domubiedri !!!

  kaspars verovkins - 14.05.2017 Atbildēt

  tadu cilveku ka Liga ir tik loti maz kad iepazisti tad to saproti tads lepnums ka pazistu vinu

  Sanita Šeflere - 29.03.2019 Atbildēt

  Fantastisks cilvēks! Par to esmu pārliecinājusies ik reizi, kad ir bijusi vajadzība tikties. Gan skolēnu ekskursijās, kad bērni, mutes pavēruši vairākas stundas no vietas klausās, gan arī šovasar kad meklējām dzimtas saknes! Paldies, Līga!🤗

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Valmieras ūdens” Reģ. Nr. 44103033608 aicina darbā (uz nenoteiktu laiku) santehniķi Prasības: vidējā profesionālā izglītība (ISCED 3.kvalifikācijas līmenis), arodizglītība; vismaz divu gadu pieredze līdzīgā specialitātē; valsts valodas zināšanas; ”B” kategorijas autovadītāja apliecība (vēlama “C” autovadītāja un motorzāģa un krūmzāģa operatora apliecības); komunikācijas spējas strādājot ar klientiem. Darba pienākumi: veikt visa veida darbus, kas saistīti ar iekšējo siltumapgādes sistēmu apkopi, remontu un izbūvi; veikt siltumtrašu montāžas un remonta darbus; vadīt un apkalpot uzticēto tehniku. Piedāvājam: darbu stabilā uzņēmumā; konkurētspējīgu atalgojumu (bruto 1105 - 1164 EUR/mēn.); sociālās garantijas; veselības apdrošināšanu; izaugsmes iespējas. Darba vieta: Valmierā. Pieteikumus gaidīsim līdz 2021.gada 30.aprīlim. CV sūtīt: uz e-pastu - valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi - Rūpniecības iela 50, Valmiera, LV-4201. Par rezultātiem tiks informēti tikai tie kandidāti, kuri tiks aicināti uz darba intervijām. Profesija: SANTEHNIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 50, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-04-30 Kontaktpersona: CV sūtīt uz valmieras.udens@valmierasudens.lv vai uz adresi-Rūpniecības iela 50, Valmiera. Izglītības līmenis: Arodizglītība

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā LABORANTU Mūrnieku ielā 2, Smiltenē. TU IEGŪSI: • Atbildīgu darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Stabilu darbu ilgtermiņā; • Konkurētspējīgu atalgojumu sākot no 1000 EUR (bruto) un sociālās garantijas; • Darba apģērbu; • Apmācības un pieredzējušu kolēģu atbalstu uzsākot darbu, profesionālās attīstības iespējas; • Draudzīgus un uz sadarbību vērstu kolēģus un atsaucīgus vadītājus; • Veselības apdrošināšanu pēc viena nostrādāta gada; • “Labumu grozu”- kopīgus darba pasākumus, pabalstus, dāvanas, produkcijas iegādi par draudzīgāku cenu u.c.; ŠAJĀ AMATĀ TEV NODERĒS: • Iepriekšējā pieredze laboratorijā, ražošanā vai kvalitātē tiks uzskatīta par priekšrocību, taču, ja tādas nav – apmācīsim darba vietā; • Vēlama vidējā vispārējā vai vidējā profesionālā izglītība (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Vēlme profesionāli attīstīties un papildināt savas zināšanas; • Labas iemaņas darbā ar mūsdienīgām tehnoloģijām; • Precizitāte, godīgums un augsta atbildības sajūta, pildot darba pienākumus; • Komunikabilitāte un prasme strādāt komandā un individuāli; • Noturība pret stresu un koncentrēšanās spējas; • Derīga izziņa par veselības stāvokli Nr.27/u; MĒS TEV UZTICĒSIM: • Precīza ienākošā piena, vājpiena, sūkalu testēšanas veikšana un to nemainīgas kvalitātes kontrole; • Veikt ražojamās produkcijas tehnoloģisko rādītāju noteikšanu ražošanas procesu laikā; • Iegūto analīžu datu apstrāde un to uzskaite, reģistrēšana; • Dokumentēt testēšanas, kontroles, mērījumu, pārbaužu rezultātus; • Laboratorijas iekārtu uzturēšana un kalibrēšana; Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV ar norādi “Laborants” uz e-pastu: birojs@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29335069 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Vairāk par uzņēmumu varat uzzināt www.smiltenespiens.lv Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri