Valmieras Ziņas

Dodies Budenbrokas pavasara pārgājienā starp trim muižām!

Lasīšanas laiks: 2 min

22. maijā būs iespēja sajust pavasara iestāšanos, izstaigāt Budenbrokas takas un satikt ar trīs muižas – Budenbrokas muižu, Dikļu muižu un Ozolmuižu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja biedrības “Budenbrokas muiža” pārstāvis Toms Treimanis.

Pārgājiens sāksies Budenbrokas muižā, kur gājēji satiks biedrības “Budenbrokas muiža” pārstāvi, aktīvā tūrisma piekritēju un pārgājiena vadītāju Tomu Treimani, kurš vēlāk arī vedīs pa Budenbrokas takām. Pārgājiens vedīs cauri mežiem Dikļu virzienā, lai sastaptos ar kultūrvēsturiskajiem Dikļiem. Pirmā teātra izrāde latviešu valodā, pirmie dziedāšanas svētki, Dikļu pils komplekss un daudzi citi stāsti. Tālāk cauri mežiem ceļš vedīs Ozolmuižas virzienā. Ozolmuižā būs iespēja iebrist purvā, ejot apkārt lielajam Ozolmuižas ezeram, un nonākot pie pašas kungu ēkas, gājēji varēs ielūkoties kungu ēkas telpās un dzirdēt vēstures stāstus. Pēc atpūtas un pusdienu pauzes, dodoties tālāk, pārgājiena dalībniekiem būs iespēja atrast dižkokus – ozolmuižas liepas un ozolus, Budenbrokas priedi, līdz pārgājiens atvedīs atpakaļ Budenbrokas muižā.

Budenbrokas mužā ikvienam pārgājiena dalībniekam būs iespēja izstaigāt ekskursiju pa muižās telpām un baudīt gardu zupu. Aicinām ikvienu parūpēties par līdzi paņemtu zupas šķīvi un karoti, lai organizatoriem, domājot par vidi, nebūtu jāizmanto vienreizlietojamie trauki.

Dalība pārgājienā pēc iepriekšēja pieteikuma ŠEIT vai zvanot 28644530. Dalības maksa: 10 eur/pers ar kuru tiek nodrošināti pārgājiena organizēšanas izdevumi un Budenbrokas muižas turpmākā attīstība. Tikšanās vieta dalībniekiem – “Budenbroki”, Dikļu pagasts, Valmieras novads.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat jauno "Valmiera 2027" vides objektu pilsētas centrā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Būvvaldes arhitektu/-i (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt estētiskas un drošas vides veidošanas principu un būvniecības tiesiskuma ievērošanu Pašvaldības administratīvajā teritorijā; - pārraudzīt arhitektoniskās kvalitātes principa ievērošanu, ciktāl tas attiecas uz būves iekļaušanos ainavā un pilsētvidē; - izskatīt būvniecības ieceres, pārbaudīt lēmumos ietverto nosacījumu izpildi un iesniegto dokumentu saturu normatīvajos aktos noteiktajā apjomā; - organizēt būvniecības ieceru publisko apspriešanu; - strādāt ar “Būvniecības informācijas sistēmu” (BIS) un datu bāzēm; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība arhitekta specialitātē; - arhitekta patstāvīgās prakses sertifikāts tiks uzskatīts par priekšrocību; - vismaz divu gadu darba pieredze arhitekta darbā, kas saistīta ar būvprojektu izstrādi un būvniecības normatīvo aktu pielietošanu; - būvniecības procesu regulējošo normatīvo aktu pārzināšana; - pieredze nozares terminoloģijas, ar būvniecības nozari saistīto normatīvo aktu un standartu pielietošanā; - labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; - labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, BIS portālā vai BIS 2 profilā un biroja tehniku; - B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1535 EUR līdz 1645 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „ Arhitekta/-es amatam” līdz 2022.gada 27.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207124. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ARHITEKTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 25C, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-27 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri