Valmieras Ziņas

Digitalizē un apkopo iedzīvotāju stāstus par Baltijas ceļu

Lasīšanas laiks: 2 min

Šodien Valmieras integrētajā bibliotēkā (VIB) notika e-prasmju nedēļas digitālā darbnīca “Eiropa sākas šeit: nosargāt, saglabāt, dalīties”, kurā tikās iedzīvotāji, kas piedzīvojuši Baltijas ceļa notikumus un savus atmiņas stāstus vēlas pastāstīt arī citiem, portālam “Valmieras Ziņas” VIB darbiniece Olga Kronberga.

Pēc viņas teiktā, šodienas pasākums ir tikai daļa no VIB darbinieku rīkotajiem pasākumiem, lai apzinātu un apkopotu iedzīvotāju Baltijas ceļā piedzīvoto.

Kā portālam atklāja VIB galvenā bibliotekāre Agita Lapsa, stāsti un atmiņu liecības tiks vāktas līdz pat 23.augustam, lai pēc tam noteikumiem atbilstošos materiālus pievienotu Eiropas digitālās bibliotēkas projekta “Europeana 1989” datubāzei, nodotu “UNESCO” tīklā realizētajam projektam par atmiņu stāstiem par Baltijas ceļu, kā arī, lai izveidotu savākto materiālu un atmiņu stāstu datubāzi pašas bibliotēkas mājaslapā.

A.Lapsa gan atzīmēja, ka vien aprīlī notiks konference, kurā bibliotēkas darbinieki uzzinās par precīzu stāstu noformēšanas formātu, lai to pieņemtu “Europeana 1989” datubāzē, kā arī nepieciešamajiem dokumentiem, kas jānokārto, tādēl atsevišķi stāsti varot arī netikt publiskoti starptautiskā projekta mājaslapā, taču bibliotēkas lapā tos varēšot apskatīt.

A.Lapsa pastāstīja, ka Baltijas ceļu pieredzējušie un par tos stāstīt gribošie iedzīvotāji tiekot apzināti “caur paziņām”, taču ikviens, kam esot kādi ar Baltijas ceļu saistīti stāsti vai materiāli, ko pastāstīt, parādīt, ieskenēt vai citādi digitalizēt, varot ar to dalīties. Līdz šim bibliotēkas darbinieki esot tikušies ar vairākiem cilvēkiem individuāli, uzklausījuši viņu pieredzes stāstus un digitalizējuši viņu sniegtās atmiņu liecības, tomēr atsaucība esot dažāda. “Vieni stāsta daudz un dikti, bet citi atkal, lai arī zinām, ka ir daudz stāstāma, stāstīt negrib un saka, ka neko no tā vairs neatceras,” saka A.Lapsa.

Pēc O.Kronbergas teiktā, šodienas tikšanās rezultātā netaps viens konkrēts projekts, bet gan iedzīvotāji tika uzklausīti un viņiem pastāstīts par dažādām iespējām savu pieredzi pastāstīt arī citiem un līdzdarboties projektos. Kā galvenais uzsvars, pēc viņas teiktā, šodienas tikšanās laikā likts uz iespēju pievienot savu stāstu “Europeana 1989” projektam “Virtuālais Baltijas ceļš”, kas ir virtuāla karte, kur katrs var atzīmēt vietu, kur viņš stāvējis un piedalījies, pievienot savai atzīmei aprakstu un arī augšupielādēt digitalizētās atmiņu liecības.

Laikā līdz 23.augustam VIB darbinieki paredzējuši apkopot dažādus foto, video materiālus, fotonegatīvus, diapozitīvus, video lentas, skrejlapas, dokumentus, laikrakstus un citus materiālus.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AICINA PIEVIENOTIES APDROŠINĀŠANAS KONSULTANTUS VALMIERĀ Ja uzskati sevi par veiksmīgu pārdošanas speciālistu vai vēlies par tādu kļūt un Tevi interesē apdrošināšanas pakalpojumi - pievienojies Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāles komandai! Ko dara apdrošināšanas konsultants? • Piedāvājot klientiem vispiemērotākos dzīvības un veselības apdrošināšanas pakalpojumus, nodrošina mūsu klientiem, viņu ģimenes locekļiem un uzņēmumu darbiniekiem drošību un finansiālo aizsardzību neparedzētās dzīvas situācijās Kas raksturo veiksmīgu konsultantu? • Lielisks sarunu partneris ar interesi ikdienā komunicēt ar dažādiem cilvēkiem • Vēlme mērķtiecīgi strādāt un saņemt pienācīgu atalgojumu • Augsta motivācija un iniciatīva • Rezultatīva pieredze pārdošanā • Vidējā vai augstākā izglītība • Latviešu un krievu valodas zināšanas Ko iegūst apdrošināšanas konsultants? • Mācības darbam un pašizaugsmei • Mentoru, kurš palīdz uzsākt veiksmīgu sadarbību • Draudzīgu un profesionālu vidi • Darba samaksu no 700 līdz 1500+ EUR bruto, kas sastāv no pamatalgas un mainīgās daļas, kura atkarīga no pārdošanas rezultāta Par mums Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiāle specializējas dzīvības apdrošināšanā ar uzkrājumu veidošanu, privātās pensijas un mūža pensijas apdrošināšanā, uzkrājošajā apdrošināšanā bērniem, nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanā fiziskām un juridiskām personām. Compensa Life ir pirmā apdrošināšanas sabiedrība Latvijā, kas piedāvā onkoloģisko slimību apdrošināšanu, kas pieejama vietnē oncodrop.lv. Mēs priecāsimies saņemt CV un motivācijas vēstuli līdz 2024. gada 6.martam uz e-pastu: agita.ulmane@compensalife.lv Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Nosūtot pieteikumu un CV konkursam uz izsludināto vakanci, kandidāts/te kā datu subjekts saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzības tiesību aktu prasībām piekrīt iesniegto personas datu apstrādei Compensa Life Vienna Insurance Group SE Latvijas filiālē (juridiskā adrese: Vienības gatve 87h, Rīga, LV-1004) uz laiku, kas nav ilgāks par trīs mēnešiem no atlases konkursa noslēgšanās dienas. Datu apstrādes mērķis – datu izmantošana un glabāšana personāla atlases vajadzībām. Savu piekrišanu personas datu apstrādei kandidāts/te var atsaukt rakstveidā.

Pievienojies mūsu komandai! Rūjienas vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sekretāru/-i uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Rūjienas vidusskola, Rīgas iela 30, Rūjiena, Valmieras novads.  Ja Tev ir vēlme: • veikt dokumentu noformēšanu, veidošanu, kārtošanu, uzglabāšanu atbilstoši nomenklatūrai dokumentu pārvaldības kārtībai; • veikt ierobežotas pieejamības informācijas apstrādi; • nodrošināt inventarizācijas dokumentu pārvaldību; • organizēt un koordinēt skolēnu transporta pieprasījumus un izmaiņas, sadarbojoties ar pārvadātāju; • pārzināt Iestādes struktūru, darbības jomas, pienākumu sadali starp skolas darbiniekiem; un ja Tev ir: ● vidējā, vidējā/ profesionālā vai augstākā izglītība; ● labas latviešu valodas zināšanas; ● zināšanas par likumdošanu personu datu aizsardzībā un prasme orientēties normatīvajos aktos; ● prasme lietot dažādus tehniskos līdzekļus informācijas iegūšanā, atlasē, apkopošanā un nosūtīšanā; ● kompetences: augsta atbildības sajūta; spēja pielāgoties dažādām mainīgām situācijām; prasme strādāt komandā un plānot savu laiku; ● iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību; mēs piedāvājam: • pilnu darba slodzi; • pamatalgu pārbaudes laikā 714 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 751 EUR pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV) lūdzam iesniegt līdz 2024.gada 1.martam e-pastā: rujienas.vidusskola@valmiera.edu.lv ar norādi “Vakance – sekretārs/-e”. Tālrunis informācijai lietvedībā: 64263605. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SEKRETĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 30, Rūjiena, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-03-01

Mūsu partneri