Valmieras Ziņas

Deviņas patriotiskas un kara filmas, kuras iesaka noskatīties

Novembri mēs dēvējam par patriotu mēnesi. Tad Latvijā, arī citviet Eiropā, piemin Pirmajā pasaules karā kritušos, atdod godu karavīriem, kas aizstāv savas valsts intereses.

Šajā patriotisma noskaņu pilnajā laikā “National Geographic” iesaka atlicināt laiku arī kādai filmai vai seriālam, kas stāsta par karavīru drosmi un varonību. Un nevar aizmirst arī to, cik saspringtos apstākļos dzimst jaunas valstis. Lūk, deviņas filmas, sākot ar ļoti nopietniem kara stāstiem līdz mazliet priecīgākām, patriotiskām filmām.

Glābjot ienaidnieku Raienu (1998)

Otrais pasaules karš. Pēc desantēšanās Normandijā grupa ASV karavīru dodas meklēt ierindnieku Džeimsu Frānsisu Raienu, kura trīs brāļi jau ir gājuši bojā karā, lai nosūtītu viņu mājās. Iespējams, tas varētu šķist maznozīmīgs stāsts, taču režisors Stīvens Spīlbergs ir radījis patiešām episku stāstu, sākot ar vērienīgo “D dienas” atveidojumu līdz pat emocionālam stāstam par drosmi un upurēšanos.

Melnais vanags. Notriekts. (2001)

1993.gads. Mogadīšo. Pilsoņu kara pārņemtās Somālijas teritorijā specoperācijas laikā tiek notriekti divi ASV “Black Hawk” helikopteri, kuru glābšanai un teju diennakti garām kaujām izseko režisora Ridlija Skota filma. Tā atklāj, ka varonība ir sastopama ikvienā militārajā misijā, ne vien vēstures grāmatās.

Rīgas sargi (2007)

1919.gads. Vācu karaspēks krievu virsnieka Pāvela Bermonta vadībā grasās sagrābt Rīgu, un, šķiet vienīgā Latvijas cerība ir sabiedroto atbalsts. Taču Mārtiņš, kas pēc daudziem karā pavadītiem gadiem ir atgriezies mājās, kopā ar dažiem drošsiržiem ir gatavs aizstāvēt nesen dzimušo valsti. Kaut vēsturiski neprecīzs, tomēr skatītāju iemīļots kinostāsts par 1919.gada novembra notikumiem Latvijā.

Arābijas Lorenss (1962)

Pirmais pasaules karš. Britu armijas leitnants T.E.Lorenss Sīrijā cieši sadarbojas ar arābu klejotājiem, ir ieguvis viņu uzticību un tā rezultātā faktiski vada partizāņu karu pret Osmaņu impēriju. Tas ir stāsts par Lorensa neticamajām darbībām Tuvajos Austrumos, viņa drosmi un cīņu pret šausminošo vardarbību Pirmā pasaules kara laikā. Tiek uzskatīta par vienu no visu laiku dižākajām kara drāmām.

Ieroču brāļi (2001)

Otrais pasaules karš. 101.gaisa desanta divīzijas “E” rota gatavojās doties uz Eiropu. Stīvena Spīlberga un Toma Henka režisētais miniseriāls atklāj visas tās gaitas karā, sākot ar treniņlēcieniem ar izpletni, desantu Normandijā, Bastonas aplenkumu un līdz pat Japānas kapitulācijas brīdim. Tā sižets ir balstīts patiesos notikumos un kalpo kā atgādinājums, kāda bija cena par uzvaru karā.

Vads (1986)

1967.gads. ASV armijas brīvprātīgais Kriss Teilors dodas uz Dienvidvjetnamu, taču jauniņajam komandierim nav īstas autoritātes vadā un tur valda nesaskaņas. Režisora Olivera Stouna reālistiski uzņemtā filma ir veltījums visiem kritušajiem karavīriem. Arī pats Stouns ir piedalījies karadarbībā Vjetnamā. Tādēļ filma ļoti precīzi ataino šā kara norises.

Ilgais ceļš mājup (2017)

2004.gads. Bagdādes piepilsētā Sadrā ASV Pirmā kavalērijas divīzijas patruļas piedzīvo negaidītu un nežēlīgu nemiernieku uzbrukumu. Miniseriāls, kas patlaban skatāms “National Geographic”, ir iedvesmojošs stāsts par pašaizliedzību, varonību sarežģītos apstākļos, par vēlmi izdzīvot un atgriezties mājās pie mīļajiem cilvēkiem. Astoņu sēriju stāsta pamatā ir ABC reportieres Martas Radacas grāmata ar tādu pat nosaukumu.

Seržants Jorks (1941)

1916.gads. Elvins Jorks ir vienkāršs puisis, ko apkārtnē pazīst kā trakuli un precīzu šāvēju. Pienākot ziņām par karu, Elvins piesakās armijā cerībā, ka viņa miermīlīgie uzskati palīdzēs izvairīties no dienesta. Tomēr viņš nokļūst frontē, kur izrāda neticamu varonību. Jorks ir viens no visvairāk apbalvotajiem ASV karavīriem Pirmā pasaules kara laikā.

Vienīgā fotogrāfija (2008)

1918.gada 18.novembris. Nacionālajā teātrī tiek proklamēta neatkarīga Latvijas republika. Svinīgais pasākums iemūžināts vienā vienīgā Viļa Rīdzenieka fotogrāfijā. Pirms tam, iepriekšējā naktī, izdzīvoti partiju ķīviņi, par kuriem klātesošie pat nenojauš. Filma, balstoties uz vēstures liecībām un dokumentiem, atklāj, kā izlēmīgi vīri sarežģītos apstākļos dibina valsti. Tā tapusi par godu Latvijas Republikas 90.dzimšanas dienai.

Skaties seriālu “Ilgais ceļš mājup” “National Geographic” svētdienās plkst. 21:00!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS “Seda” aicina darbā “Kravas automobiļa vadītāju" (prof.kods 8332 03) (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieras pagasts, Burtnieku novads, LV-4219, t.i. 6 km no Valmieras). Darba pienākumi: Darbs patstāvīgs, uz nenoteiktu laiku. Kūdras produkcijas pārvadāšana. Uzturēt tehniskā kartībā kravas automobili, nodrošinot efektīvu un drošu ikdienas darbu. Prasības: Vadītāja apliecība – attiecīgās kravas a/m (Scania 114L) kategorijas, 95.kods. Tehniskās zināšanas par kravas automobiļiem. Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā, pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitātes līmeni. Piedāvājam: Darbu stabilā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīgus kolēģus. Darba alga no EUR 55 līdz EUR 63 / par vienu darba maiņu (darba maiņa saskaņā ar MK noteikumiem nr.474). Darba laika veids: normālais darba laiks, sestdienas, svētdienas un svētku dienas brīvas. Pieteikšanās: savu CV ar norādi "Kravas automobiļa vadītājs" sūtīt uz info@seda.lv līdz 10.01.2020. Jautājumu gadījumā zvanīt darba dienās no 8:00 -17:00 uz tālruni 64722113. Profesija: KRAVAS AUTOMOBIĻA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, "Lakstīgalas", Rūpnieki, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-01-10 Kontaktpersona: CV ar profesijas norādi sūtīt uz info@seda.lv, tālr. 64722113

SIA „Firma Madara’89”,- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Ausekļa ielā 29, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto). Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Valmierā,Ausekļa ielā. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Ausekļa iela 29, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-12-23 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri