Valmieras Ziņas

Deviņas patriotiskas un kara filmas, kuras iesaka noskatīties

Novembri mēs dēvējam par patriotu mēnesi. Tad Latvijā, arī citviet Eiropā, piemin Pirmajā pasaules karā kritušos, atdod godu karavīriem, kas aizstāv savas valsts intereses.

Šajā patriotisma noskaņu pilnajā laikā “National Geographic” iesaka atlicināt laiku arī kādai filmai vai seriālam, kas stāsta par karavīru drosmi un varonību. Un nevar aizmirst arī to, cik saspringtos apstākļos dzimst jaunas valstis. Lūk, deviņas filmas, sākot ar ļoti nopietniem kara stāstiem līdz mazliet priecīgākām, patriotiskām filmām.

Glābjot ienaidnieku Raienu (1998)

Otrais pasaules karš. Pēc desantēšanās Normandijā grupa ASV karavīru dodas meklēt ierindnieku Džeimsu Frānsisu Raienu, kura trīs brāļi jau ir gājuši bojā karā, lai nosūtītu viņu mājās. Iespējams, tas varētu šķist maznozīmīgs stāsts, taču režisors Stīvens Spīlbergs ir radījis patiešām episku stāstu, sākot ar vērienīgo “D dienas” atveidojumu līdz pat emocionālam stāstam par drosmi un upurēšanos.

Melnais vanags. Notriekts. (2001)

1993.gads. Mogadīšo. Pilsoņu kara pārņemtās Somālijas teritorijā specoperācijas laikā tiek notriekti divi ASV “Black Hawk” helikopteri, kuru glābšanai un teju diennakti garām kaujām izseko režisora Ridlija Skota filma. Tā atklāj, ka varonība ir sastopama ikvienā militārajā misijā, ne vien vēstures grāmatās.

Rīgas sargi (2007)

1919.gads. Vācu karaspēks krievu virsnieka Pāvela Bermonta vadībā grasās sagrābt Rīgu, un, šķiet vienīgā Latvijas cerība ir sabiedroto atbalsts. Taču Mārtiņš, kas pēc daudziem karā pavadītiem gadiem ir atgriezies mājās, kopā ar dažiem drošsiržiem ir gatavs aizstāvēt nesen dzimušo valsti. Kaut vēsturiski neprecīzs, tomēr skatītāju iemīļots kinostāsts par 1919.gada novembra notikumiem Latvijā.

Arābijas Lorenss (1962)

Pirmais pasaules karš. Britu armijas leitnants T.E.Lorenss Sīrijā cieši sadarbojas ar arābu klejotājiem, ir ieguvis viņu uzticību un tā rezultātā faktiski vada partizāņu karu pret Osmaņu impēriju. Tas ir stāsts par Lorensa neticamajām darbībām Tuvajos Austrumos, viņa drosmi un cīņu pret šausminošo vardarbību Pirmā pasaules kara laikā. Tiek uzskatīta par vienu no visu laiku dižākajām kara drāmām.

Ieroču brāļi (2001)

Otrais pasaules karš. 101.gaisa desanta divīzijas “E” rota gatavojās doties uz Eiropu. Stīvena Spīlberga un Toma Henka režisētais miniseriāls atklāj visas tās gaitas karā, sākot ar treniņlēcieniem ar izpletni, desantu Normandijā, Bastonas aplenkumu un līdz pat Japānas kapitulācijas brīdim. Tā sižets ir balstīts patiesos notikumos un kalpo kā atgādinājums, kāda bija cena par uzvaru karā.

Vads (1986)

1967.gads. ASV armijas brīvprātīgais Kriss Teilors dodas uz Dienvidvjetnamu, taču jauniņajam komandierim nav īstas autoritātes vadā un tur valda nesaskaņas. Režisora Olivera Stouna reālistiski uzņemtā filma ir veltījums visiem kritušajiem karavīriem. Arī pats Stouns ir piedalījies karadarbībā Vjetnamā. Tādēļ filma ļoti precīzi ataino šā kara norises.

Ilgais ceļš mājup (2017)

2004.gads. Bagdādes piepilsētā Sadrā ASV Pirmā kavalērijas divīzijas patruļas piedzīvo negaidītu un nežēlīgu nemiernieku uzbrukumu. Miniseriāls, kas patlaban skatāms “National Geographic”, ir iedvesmojošs stāsts par pašaizliedzību, varonību sarežģītos apstākļos, par vēlmi izdzīvot un atgriezties mājās pie mīļajiem cilvēkiem. Astoņu sēriju stāsta pamatā ir ABC reportieres Martas Radacas grāmata ar tādu pat nosaukumu.

Seržants Jorks (1941)

1916.gads. Elvins Jorks ir vienkāršs puisis, ko apkārtnē pazīst kā trakuli un precīzu šāvēju. Pienākot ziņām par karu, Elvins piesakās armijā cerībā, ka viņa miermīlīgie uzskati palīdzēs izvairīties no dienesta. Tomēr viņš nokļūst frontē, kur izrāda neticamu varonību. Jorks ir viens no visvairāk apbalvotajiem ASV karavīriem Pirmā pasaules kara laikā.

Vienīgā fotogrāfija (2008)

1918.gada 18.novembris. Nacionālajā teātrī tiek proklamēta neatkarīga Latvijas republika. Svinīgais pasākums iemūžināts vienā vienīgā Viļa Rīdzenieka fotogrāfijā. Pirms tam, iepriekšējā naktī, izdzīvoti partiju ķīviņi, par kuriem klātesošie pat nenojauš. Filma, balstoties uz vēstures liecībām un dokumentiem, atklāj, kā izlēmīgi vīri sarežģītos apstākļos dibina valsti. Tā tapusi par godu Latvijas Republikas 90.dzimšanas dienai.

Skaties seriālu “Ilgais ceļš mājup” “National Geographic” svētdienās plkst. 21:00!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz nenoteiktu laiku speciālās izglītības skolotāju, darba vietas adrese: Beātes iela 42, Valmiera (pilna slodze (30 stundas nedēļā)). Ja Tev ir vēlme: organizēt un vadīt mācību un audzināšanas darbību pedagoģisko mērķu sasniegšanai; nodrošināt katram izglītojamajiem zināšanu, prasmju, kompetenču kvalitāti, maksimāli atbilstoši viņu spējām un veselības traucējumiem; vērtēt un analizēt izglītojamo sasniegumus; sniegt konsultācijas pedagogiem darbā ar bērniem, kuriem nepieciešama individuāla palīdzība; sadarbojoties ar bērnu vecākiem, palīdzēt veidot mācīšanās prasmes, kopīgi veidot atbalsta materiālus; un ja Tev ir: augstākā pedagoģiskā izglītība un speciālās izglītības skolotāja kvalifikācija, varbūt arī studiju programmas “Speciālās izglītības skolotājs” students; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; profesionālās zināšanas un prasmes darbā ar izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām; prasme strādāt ar biroja tehniku un informāciju tehnoloģijām; nepieciešamas labas saskarsmes, komunikatīvās un organizatoriskās spējas; mēs piedāvājam: atalgojums 750.00 euro pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; jauku un draudzīgu kolektīvu. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2020. gada 6.februārim personīgi (adrese: Beātes iela 42, Valmiera) vai e-pastā: buratino@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 29151878. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-06 Kontaktpersona: CV, piet.vēst. un izgl.dok.kopiju iesniegt pers. vai sūtīt uz buratino@valmiera.edu.lv, 29151878.

Konekesko Latvija ir lauksaimniecības, meža, celtniecības tehnikas tirdzniecības pārstāvis un pilna pēcpārdošanas servisa sniedzējs, augošs, starptautisks uzņēmums ar 20 gadu pieredzi un līdera pozīcijām Latvijas tirgū. Savai profesionālajai komandai aicinām pievienoties MEHĀNIĶI LAUKSAIMNIECĪBAS UN MEŽA TEHNIKAI (Valmierā) Tavi ieguvumi: pārstāvēt uzņēmumu, kas ir tirgus līderis un plaši atpazīstams tirgū; strādāt ar pasaulē pazīstamiem augstas kvalitātes tehnikas zīmoliem; regulāri attīstīt savas zināšanas un prasmes daudzpusējās mācībās gan Latvijā, gan ārzemēs; iegūt kolēģus, kas atbalsta, veicina izaugsmi un ir lojāli uzņēmumam; saņemt daudzus labumus saskaņā ar uzņēmuma lojalitātes programmu, piemēram, veselības apdrošināšanas polisi, apmaksātas sporta nodarbības u.c.; ietekmēt savu atalgojumu, kas atkarīgs no individuālajiem rezultātiem, mēnesī no 1100 EUR – 2200 EUR bruto (saskaņā ar kvalifikāciju un darba rezultātiem); Tev uzticēsim: atbildīgu darbu, veicot tehnikas diagnostiku, apkopes un remontdarbus gan servisa telpās, gan pie klientiem; nodrošināt augstas kvalitātes klientu apkalpošanu, kas balstīta uz ilgtermiņa sadarbību; veikt savus darba pienākumus, ievērojot augstus profesijas standartus un kvalitāti ikvienā darbībā; Sagaidām, lai Tev ir: tehniskā izglītība; pieredze darbā ar lauksaimniecības vai industriālo, vai meža tehniku (lietošana, apkalpošana, remonts); datorzināšanas labā lietotāja līmenī; teicamas latviešu valodas zināšanas, angļu valoda pamatzināšanu līmenī; B kategorijas autovadītāja apliecība; vēlme nodrošināt augstu klientu apkalpošanas līmeni un būt vienam no komandas spēlētājiem. Gaidīsim Tavu pieteikumu un CV uz e-pastu: cv@kesko.lv līdz 07.02.2020. SIA Konekesko Latvija, Reģ. Nr.40003450717. Sazināsimies ar kandidātiem, kurus aicināsim piedalīties atlases otrajā kārtā. Informējam, ka jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: SIA Konekesko Latvija, Reģ. Nr. 40003450717, Tīraines iela 15, Rīga, LV-1058, tālrunis: +371 67064335. Papildu informāciju par personas datu apstrādi var iegūt uzņēmuma mājaslapā sadaļā Privātuma politika. Profesija: LAUKSAIMNIECĪBAS TEHNIKAS MEHĀNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Mūrmuižas iela 5, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-07 Kontaktpersona: Pieteikumu un CV sūtīt uz e-pastu cv@kesko.lv, t. 67064302.

Mūsu partneri