Valmieras Ziņas

Deputāts Daniels Pavļuts tiekas ar NVO pārstāvjiem Valmierā: vai šoreiz sadzirdēs?

Aizvadītās nedēļas piektdienā Valmieras novada fondā uz sarunu ar Valmieras nevalstisko organizāciju pārstāvjiem tikās deputāti Daniels Pavļuts (AP) un Mārtiņš Šteins (AP). 

Tikšanās mērķis bija noskaidrot, ar kādām grūtībām ikdienā saskaras organizācijas un kādu atbalstu, izmaiņas tās vēlētos saņemt. Pāris diskusiju stundu laikā tika iezīmētas dažādas problēmas nevalstisko organizāciju sektorā valsts līmenī, kas būtiski ierobežo organizāciju darbību lokālos reģionos, tostarp Valmierā un tās apkārtnē.

Organizāciju pārstāvji vairākkārt norādīja, ka saskaras ar būtisku ziedotāju sniegtā finansiālā atbalsta samazināšanos kopš 2018. gada, kad spēkā stājās izmaiņas likumdošanā par uzņēmuma ienākuma nodokļa atvieglojumu saņemšanu ziedotājiem. Šo kā būtisku problēmu, kas ierobežo NVO darbību, uzsvēra gan biedrība “Kristīgais žēlsirdības centrs”, gan fonds “Iespēju tilts”.

Gribētu redzēt, ka nākotnes plānā valsts līmenī nevalstiskās organizācijas saglabā savu svarīgo lomu. Būtu jāvērš uzmanība arī tā saucamajiem “cietajiem” projektiem, kas ietver infrastruktūras uzturēšanu. Labi, ka pašvaldība sniedz palīdzību, ja viss gultos tikai uz mūsu pleciem, mēs nevarētu šādi strādāt,” stāstīja nodibinājuma “Centrs Valdardze”, kura mērķis ir palīdzēt personām, kas cietušas no vardarbības, valdes priekšsēdētāja Eva Sāre-Aizsilniece.

Diskutējot par darbu ar dažādām sabiedrības grupām, tika izcelta vēl viena problēma – vides pieejamība. “Mūsu biedrībā ir aptuveni 3000 cilvēki, kurus skārusi invaliditāte, un jāsaka, ka Valmierā ir diezgan maz vietu, kuras varētu apmeklēt, piemēram, cilvēki ar kustību traucējumiem,” situāciju skaidroja Valmieras invalīdu biedrības “Atspēriens” valdes priekšsēdētāja Ilga Mauriņa. Cilvēkiem, kurus skārusi invaliditāte, ne vienmēr iespējams apmeklēt vēlamās teritorijas, un tā ir būtiska problēma ne vien Valmierā, bet visā valstī, to apstiprina arī deputāts M. Šteins: “Attiecībā uz sociāliem jautājumiem, valstī nav sakārtota vides pieejamība visiem, kā tam būtu jābūt.”

Valmierā darbojas 15 sociālās jomas NVO, kuras, lai arī zina cita par citas eksistenci, ikdienā neregulāri apmainās ar informāciju un pieredzi. “Ir grūti saorganizēties, jo jau savās organizācijās ir daudz darbu, tāpēc trūkst laika un kāda, kurš uzņemtos iniciatīvu rīkot kopējas tikšanās,” noslēgumā atzina fonda “Iespēju tilts” un invalīdu kluba “Saulīte” pārstāve Zita Gustavsone, kurai piekrita arī Valmieras novada fonda valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņs, sakot, ka pēdējos piecus, sešus gadus regulāra viedokļu apmaiņa starp sociālās jomas organizācijām Valmierā nenotiek.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde “Buratino” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā uz nenoteiktu laiku speciālās izglītības skolotāju, darba vietas adrese: Beātes iela 42, Valmiera (pilna slodze (30 stundas nedēļā)). Ja Tev ir vēlme: organizēt un vadīt mācību un audzināšanas darbību pedagoģisko mērķu sasniegšanai; nodrošināt katram izglītojamajiem zināšanu, prasmju, kompetenču kvalitāti, maksimāli atbilstoši viņu spējām un veselības traucējumiem; vērtēt un analizēt izglītojamo sasniegumus; sniegt konsultācijas pedagogiem darbā ar bērniem, kuriem nepieciešama individuāla palīdzība; sadarbojoties ar bērnu vecākiem, palīdzēt veidot mācīšanās prasmes, kopīgi veidot atbalsta materiālus; un ja Tev ir: augstākā pedagoģiskā izglītība un speciālās izglītības skolotāja kvalifikācija, varbūt arī studiju programmas “Speciālās izglītības skolotājs” students; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; profesionālās zināšanas un prasmes darbā ar izglītojamajiem ar speciālām vajadzībām; prasme strādāt ar biroja tehniku un informāciju tehnoloģijām; nepieciešamas labas saskarsmes, komunikatīvās un organizatoriskās spējas; mēs piedāvājam: atalgojums 750.00 euro pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; jauku un draudzīgu kolektīvu. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju gaidīsim līdz 2020. gada 6.februārim personīgi (adrese: Beātes iela 42, Valmiera) vai e-pastā: buratino@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 29151878. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 42, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-06 Kontaktpersona: CV, piet.vēst. un izgl.dok.kopiju iesniegt pers. vai sūtīt uz buratino@valmiera.edu.lv, 29151878.

Konekesko Latvija ir lauksaimniecības, meža, celtniecības tehnikas tirdzniecības pārstāvis un pilna pēcpārdošanas servisa sniedzējs, augošs, starptautisks uzņēmums ar 20 gadu pieredzi un līdera pozīcijām Latvijas tirgū. Savai profesionālajai komandai aicinām pievienoties MEHĀNIĶI LAUKSAIMNIECĪBAS UN MEŽA TEHNIKAI (Valmierā) Tavi ieguvumi: pārstāvēt uzņēmumu, kas ir tirgus līderis un plaši atpazīstams tirgū; strādāt ar pasaulē pazīstamiem augstas kvalitātes tehnikas zīmoliem; regulāri attīstīt savas zināšanas un prasmes daudzpusējās mācībās gan Latvijā, gan ārzemēs; iegūt kolēģus, kas atbalsta, veicina izaugsmi un ir lojāli uzņēmumam; saņemt daudzus labumus saskaņā ar uzņēmuma lojalitātes programmu, piemēram, veselības apdrošināšanas polisi, apmaksātas sporta nodarbības u.c.; ietekmēt savu atalgojumu, kas atkarīgs no individuālajiem rezultātiem, mēnesī no 1100 EUR – 2200 EUR bruto (saskaņā ar kvalifikāciju un darba rezultātiem); Tev uzticēsim: atbildīgu darbu, veicot tehnikas diagnostiku, apkopes un remontdarbus gan servisa telpās, gan pie klientiem; nodrošināt augstas kvalitātes klientu apkalpošanu, kas balstīta uz ilgtermiņa sadarbību; veikt savus darba pienākumus, ievērojot augstus profesijas standartus un kvalitāti ikvienā darbībā; Sagaidām, lai Tev ir: tehniskā izglītība; pieredze darbā ar lauksaimniecības vai industriālo, vai meža tehniku (lietošana, apkalpošana, remonts); datorzināšanas labā lietotāja līmenī; teicamas latviešu valodas zināšanas, angļu valoda pamatzināšanu līmenī; B kategorijas autovadītāja apliecība; vēlme nodrošināt augstu klientu apkalpošanas līmeni un būt vienam no komandas spēlētājiem. Gaidīsim Tavu pieteikumu un CV uz e-pastu: cv@kesko.lv līdz 07.02.2020. SIA Konekesko Latvija, Reģ. Nr.40003450717. Sazināsimies ar kandidātiem, kurus aicināsim piedalīties atlases otrajā kārtā. Informējam, ka jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: SIA Konekesko Latvija, Reģ. Nr. 40003450717, Tīraines iela 15, Rīga, LV-1058, tālrunis: +371 67064335. Papildu informāciju par personas datu apstrādi var iegūt uzņēmuma mājaslapā sadaļā Privātuma politika. Profesija: LAUKSAIMNIECĪBAS TEHNIKAS MEHĀNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Mūrmuižas iela 5, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-07 Kontaktpersona: Pieteikumu un CV sūtīt uz e-pastu cv@kesko.lv, t. 67064302.

Mūsu partneri