Valmieras Ziņas

Deputāts Daniels Pavļuts tiekas ar NVO pārstāvjiem Valmierā: vai šoreiz sadzirdēs?

Aizvadītās nedēļas piektdienā Valmieras novada fondā uz sarunu ar Valmieras nevalstisko organizāciju pārstāvjiem tikās deputāti Daniels Pavļuts (AP) un Mārtiņš Šteins (AP). 

Tikšanās mērķis bija noskaidrot, ar kādām grūtībām ikdienā saskaras organizācijas un kādu atbalstu, izmaiņas tās vēlētos saņemt. Pāris diskusiju stundu laikā tika iezīmētas dažādas problēmas nevalstisko organizāciju sektorā valsts līmenī, kas būtiski ierobežo organizāciju darbību lokālos reģionos, tostarp Valmierā un tās apkārtnē.

Organizāciju pārstāvji vairākkārt norādīja, ka saskaras ar būtisku ziedotāju sniegtā finansiālā atbalsta samazināšanos kopš 2018. gada, kad spēkā stājās izmaiņas likumdošanā par uzņēmuma ienākuma nodokļa atvieglojumu saņemšanu ziedotājiem. Šo kā būtisku problēmu, kas ierobežo NVO darbību, uzsvēra gan biedrība “Kristīgais žēlsirdības centrs”, gan fonds “Iespēju tilts”.

Gribētu redzēt, ka nākotnes plānā valsts līmenī nevalstiskās organizācijas saglabā savu svarīgo lomu. Būtu jāvērš uzmanība arī tā saucamajiem “cietajiem” projektiem, kas ietver infrastruktūras uzturēšanu. Labi, ka pašvaldība sniedz palīdzību, ja viss gultos tikai uz mūsu pleciem, mēs nevarētu šādi strādāt,” stāstīja nodibinājuma “Centrs Valdardze”, kura mērķis ir palīdzēt personām, kas cietušas no vardarbības, valdes priekšsēdētāja Eva Sāre-Aizsilniece.

Diskutējot par darbu ar dažādām sabiedrības grupām, tika izcelta vēl viena problēma – vides pieejamība. “Mūsu biedrībā ir aptuveni 3000 cilvēki, kurus skārusi invaliditāte, un jāsaka, ka Valmierā ir diezgan maz vietu, kuras varētu apmeklēt, piemēram, cilvēki ar kustību traucējumiem,” situāciju skaidroja Valmieras invalīdu biedrības “Atspēriens” valdes priekšsēdētāja Ilga Mauriņa. Cilvēkiem, kurus skārusi invaliditāte, ne vienmēr iespējams apmeklēt vēlamās teritorijas, un tā ir būtiska problēma ne vien Valmierā, bet visā valstī, to apstiprina arī deputāts M. Šteins: “Attiecībā uz sociāliem jautājumiem, valstī nav sakārtota vides pieejamība visiem, kā tam būtu jābūt.”

Valmierā darbojas 15 sociālās jomas NVO, kuras, lai arī zina cita par citas eksistenci, ikdienā neregulāri apmainās ar informāciju un pieredzi. “Ir grūti saorganizēties, jo jau savās organizācijās ir daudz darbu, tāpēc trūkst laika un kāda, kurš uzņemtos iniciatīvu rīkot kopējas tikšanās,” noslēgumā atzina fonda “Iespēju tilts” un invalīdu kluba “Saulīte” pārstāve Zita Gustavsone, kurai piekrita arī Valmieras novada fonda valdes priekšsēdētājs Ansis Bērziņs, sakot, ka pēdējos piecus, sešus gadus regulāra viedokļu apmaiņa starp sociālās jomas organizācijām Valmierā nenotiek.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

3119 18 Kokapstrādes Tehnologs BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts Plānot tehnoloģisko secību kokapstrādes procesiem ražotnē; Noteikt iekārtu noslogojumu un ražotspēju; Paaugstināt uzņēmuma darbības efektivitāti un rūpēties, lai darba procesi noritētu bez aizķeršanās; Nodrošināt maksimāli racionāli darbagaldu un resusrsu izmantošanu; Apstrādāt pasūtījumus, aprēķināt to izdevīgumu, noteikt iespējamos zudumus; Pārzināt un kontrolēt saražoto produktu kvalitāti; Pārzināt uzņēmuma tehniskās iespējas, konsultēt uzņēmuma vadību un piedalīties lēmumu pieņemšanā; Plānot ražošanas darbinieku darbu pēc ražošanas uzdevumiem, motivēt un organizēt darbinieku darbu; Uzņemties atbildību un sekot līdz darba drošībai un disciplīnas ievērošanai. Prasības kandidātiem Augstākā izglītība kokapstrādē; Obligāta pieredze kokapstrādes nozarē; Izprast kokapstrādes iekārtu un darba galdu īpašības, to tehniskās iespējas; Augsta atbildības sajūta, precizitāte un sistemātiska pieeja darbam; Spēja brīvi sazināties latviešu un krievu valodās; Pieredze darbā ar datoru. Uzņēmums piedāvā Profesionālus izaicinājumus un stabilu darba vietu; Vērtīgu darba pieredzi; Konkurētspējīgu atalgojumu; Daļēji apmaksātas pusdienas; Apmaksātus ceļa izdevumus. Uz darba vietu nogādā no Valmieras uz cehu “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245 Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks. Darba laiks: 8:00-17:00 Līdz 2019. gada 15.novembrim Alga: Sākot no EUR 1125.00 Bruto.  Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Pieteikties: sūtot CV uz Epasts: bwe@bwe.lv Profesija: KOKAPSTRĀDES TEHNOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-15 Kontaktpersona: sūtīt CV uz e-pasta adresi: bwe@bwe.lv

Mūsu partneri