Valmieras Ziņas

BMX sportists Edvards Glāzers: Motivācija ir būt pašam labākajam

Lasīšanas laiks: 6 min

Pirms vairāk nekā trīsdesmit gadiem Valmierā notika pirmās oficiālās BMX sacensības, līdz ar to pilsēta iemantojusi arī Latvijas BMX dzimtenes vārdu. Mēs lepojamies ar divkārtēju Olimpisko čempionu Māri Štrombergu un vairākiem jauno valmieriešu sasniegumiem un godalgām Eiropas un Pasaules čempionātos. Varam viennozīmīgi teikt, ka Valmierā BMX tradīcijas ir un pēdējo gadu attīstība pilsētas infrastruktūrā skaidri iezīmē sporta veida attīstību pilsētā.

Valmierā BMX sporta profesionālās ievirzes izglītības programmu apgūt iespējams Valmieras Bērnu sporta skolā (VBSS). Pilsētā darbojas arī BMX klubi “Tālava” un “Valmieras Puikas”. Latvijas mērogā labākos un perspektīvākos jauniešus uzrunā Valmieras Augstas klases sportistu sagatavošanas centrs (AKSSC). Savu iespēju startēt zem Valmieras AKSSC izpelnījies arī vietējais Valmieras puika EDVARDS GLĀZERS.

No pirmajiem soļiem BMX trasē un jau četrpadsmito gadu Edvards startē zem BMX kluba “Tālava” vārda.

“Sešu gadu vecumā biju ļoti hiperaktīvs puika un kaut kur vajadzēja izlikt savu enerģiju. Toreiz vecāki paziņu iespaidā nolēma mani aizsūtīt uz BMX trasi – par to esmu ļoti pateicīgs vēl šodien. Tā sportista gaitas uzsāku Avotu BMX trasē pie trenera Edžus Treimaņa.”

Jau vairākus gadus jaunietis sevi pierādījis ar augstiem sasniegumiem Eiropā – Edvards ir bijis Eiropas čempions jau trīs reizes un 2019.gadā kļuvis arī par Eiropas kausa kopvērtējuma uzvarētāju – tās ir sacensības, kuras norisinās visu sezonu, kopā 12 posmos. Kā atzīmē pats sportists:

“Manuprāt, vislielākais sasniegums bija Pasaules Jaunatnes Olimpiskās spēles Argentīnā, Buenosairesā 2018.gadā, kur izcīnīju pirmo vietu. Man šis nozīmēja daudz.” Ieguldītais darbs un panākumi palīdzējuši iekļūt arī Valmieras AKSSC sastāvā. “Domāju, ka AKSSC iekļuvu tāpat, kā citi sportisti – pierādīju sevi ar rezultātiem. Treneri redzēja, ka iederos un ar AKSSC palīdzību esmu gatavs sevi attīstīt vēl vairāk. Galvenais ir parādīt sevi no labās puses, trenēties un darīt visu to, ko esi darījis iepriekš. Cilvēki ar laiku pamana, ka ir ieguldīts liels darbs, lai sasniegtu šos rezultātus.”

Edvards Glāzers Valmieras AKSSC tika iekļauts 2019.gadā, pēc uzvaras Eiropas kausa kopvērtējumā Junioru konkurencē. VBSS publicētajās AKSSC sportistu intervijās jau novērots, ka sportisti atzīst centru nepieciešamību un to, ka tas sekmē sportistu izaugsmi. To atzīst arī Edvards:

Ne vienmēr labākajiem sportistiem ir finansējums braukt uz ārzemēm piedalīties sacensībās vai treniņnometnēs. Finansiālie ierobežojumi daudzkārt sportistiem neļauj parādīt savu patieso potenciālu uzrādīt augstvērtīgus rezultātus. Arī tāpēc uzskatu, ka AKSSC centri ir nepieciešami.”

Ar kādiem izaicinājumiem Tu esi sastapies ceļā uz saviem augstvērtīgākajiem sasniegumiem?

Izaicinājumi ir bijuši ļoti daudz un bez tiem jau neiztiek nekur. Ir bijušas traumas, kur ir spēcīgi bojāts vēders un iekšējie orgāni, plēsta ceļa krusteniskā saite, lauzts žoklis un bojāti zobi. Varētu vēl daudz stāstīt, taču koncentrēsimies uz pozitīvo un to, ka šobrīd esmu vesels un labā formā, pilnvērtīgi varu attīstīt sevi treniņos.

Kas Tev palīdz sasniegt savus mērķus un ikdienā pielikt pūles, lai tiektos uz augšu? Kas kādreiz pamet soli atpakaļ un kā ar to tiec galā?

Motivācija ir būt pašam labākajam. Tu vienmēr gribi redzēt sevī izaugsmi – vai tas būtu sporta zālē vai BMX trasē, vienmēr gribas redzēt, ka audz un attīsties. Man šķiet, ka tas man ir vissvarīgākais – pašizaugsme. Ļoti daudz motivē uzvaras, tie labie brīži, kas pēc tam dzīvo tavā galvā. Lai tos sasniegtu, ir jāieliek ļoti liels darbs, tāpēc arī tas palīdz un motivē ikdienā. Soli atpakaļ pamet traumas, kuras gadās jebkuram sportistam – vai tās būtu lielas vai mazas, morāli liekas, ka viss ieguldītais darbs ir “izkūpējis vējā”. Tomēr cenšos vienmēr skatīties uz pozitīvo un visu uzņemt kā jaunu pieredzi, motivāciju celties un izdarīt vēl labāk.

Vai sākotnēji varēji iedomāties un redzēji sevi kā profesionālu sportistu? Kādi bija tie faktori vai apstākļi, kas palīdzēja ceļā uz nopietnu sportista karjeru?

Sākotnēji varēju iztēloties sevi kā profesionāli, jo Valmierā bija tik daudz labu BMX sportistu, kas motivēja censties būt kā viņiem. Nekad neesmu mērķējis uz noteiktiem rezultātiem. Ļoti svarīgs stūrakmens maniem sasniegumiem ir mans treneris Olafs Lakučs. Kopš 11 gadu vecuma trenējos pie viņa, un gribētu teikt, ka Olafs ir tas, kurš ir palīdzējis izveidot mani tāds, kāds es esmu tagad – parādījis, kas ir nopietns sports un kas būtu jādara, lai sasniegtu TOP līmeni. Bez trenera es nebūtu pat tuvu šim līmenim, kurā esmu tagad. Esmu par to ļoti pateicīgs.

Pastāsti par savu ikdienas treniņu “komandu”! Kāda ir ikdienas darba atmosfēra un cik bieži sanāk trenēties?

Sadarbība ar treneri ir ļoti laba. Daudz esmu apguvis no viņa ne tikai sportā, bet arī dzīvē. Tas daudzkārt palīdz sagatavoties treniņiem un sacensībām. Man patīk trenēties vienatnē, bet pārsvarā trenējamie dažādu vecumu grupās. Covid19 pandēmijas laikā esam spiesti trenēties individuāli, man tas nesagādā nekādas problēmas, par cik patīk to visu darīt vienam. Trenēties sanāk pietiekami daudz, atkarībā no sezonas laika posma, bet vidēji treniņi ir katru dienu, līdz divām reizēm dienā vasaras periodā.

Ko ikdienā mainījusi Covid19 pandēmija?

Mainījies ir daudz kas. Nevaram aizvadīt grupu treniņus. Lai arī nav problēmas trenēties vienam, taču ir patīkami, ka treniņā ir vel kāds ar kuru sacensties, kāds kurš tevi piespiež un kāds no kura var ko mācīties. Pēc esošajiem ierobežojumiem esam spiesti trenēties tikai individuāli, mājās un svaigā gaisā.

Arī citi vadošie Latvijas BMX riteņbraucēji trenējas Valmieras AKSSC un ir atzinuši, ka tieši šeit ir labākie treniņu apstākļi. “Treniņu apstākļi šeit tiešām ir ļoti labi. Vienmēr visa ir bijis pietiekami un labi – nekad nav bijušas problēmas ar to, kur trenēties vai kā trenēties. Paldies Valmieras pilsētai, VBSS un AKSSC par to, ka nodrošina mūs, kā sportistus, ar visu vajadzīgo! Varam domāt tikai par sevis attīstību un rezultātiem. AKSSC nodrošina arī ēdināšanu, kas ir ļoti būtiska. Zinu, ka citiem sportistiem, kuriem ir nepieciešamība, tiek nodrošināta arī ar dienesta viesnīca. Mums pieejams ir arī Sporta Veselības centrs, kura pakalpojumus esmu izmantojis un varu teikt tikai to labāko. Arī sporta skola vienmēr ir pretimnākoša.”

Runājot par infrastruktūru, jaunuzceltajā Māra Štromberga BMX trasē vēl nesen kā papildinājums nākusi zem 8m augtā starta kalna iekārtotā trenažieru zāle.

Mūsu iespējas nekur neatpaliek no lielvalstu iespējām kur un kā trenēties. Arī dzīve pilsētā mani apmierina. Valmierā dzīvoju jau 19 gadus un nekad neesmu juties tā, it kā nebūtu ko darīt un apskatīt. Domāju, ka Valmierai ir ļoti spīdoša nākotne.

 “Vislielāko paldies gribu teikt trenerim Olafam Lakučam, kurš ir dalījies ar savu pieredzi un motivējis. Jaunajiem sportistiem iesaku nepadoties – katra trauma, problēma vai izaicinājums padara mūs tikai stiprākus! Pēc visa sliktā vienmēr būs kas labs un pozitīvs – galvu augšā un aiziet!”

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

  Vairāk par mums uzzināsi šeit: www.vid.gov.lv VALSTS IEŅĒMUMU DIENESTS (reģ. Nr. 90000069281) izsludina konkursu uz Nodokļu nomaksas veicināšanas pārvaldes Starptautisko darījumu riska novēršanas daļas galvenā nodokļu inspektora ierēdņa amatu (2 vakances uz nenoteiktu laiku) Iespēja strādāt Rīgā, Bauskā, Daugavpilī, Liepājā, Ventspilī, Vamierā, Jēkabpilī vai Rēzeknē. Nodokļu nomaksas veicināšanas pārvaldes kompetencē ir Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) pamatdarbības un atbalsta funkcijas īstenošana labprātīgas nodokļu, nodevu, citu valsts noteikto obligāto maksājumu un tieši piemērojamos Eiropas Savienības normatīvajos aktos par muitas lietām noteikto maksājumu saistību izpildes, aprēķināšanas un maksāšanas pareizības kontroles, atbalsta un nodokļu parādu piedziņas jomā. Ja Tev ir: akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība; zināšanas/izpratne par kapitālsabiedrību finanšu un/vai pārrobežu darījumu analīzi; prasme analizēt liela apjoma un daudzveidīgu informāciju; ļoti labas angļu valodas zināšanas; pamatprasmes darbā ar MS Outlook, Word, Excel un PowerPoint; atbilstība likuma “Par Valsts ieņēmumu dienestu” 17.panta pirmās daļas un Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; nevainojama reputācija. Ja vēlies ieguldīt savas zināšanas un prasmes interesantā un dinamiskā vidē un: analizēt uzņēmumu finanšu rādītājus un identificēt uzņēmumu ienākuma nodokļa riskus transfertcenu jomā, lai īstenotu pasākumus, kas veicinās nodokļu maksātāju nodokļu saistību izpildi izvērtēt nodokļu maksātājuiesniegumus iepriekšējas vienošanās noslēgšanai par darījuma tirgus cenas noteikšanu, sagatavot lēmumus un iepriekšējas vienošanās līgumus par darījuma tirgus cenas noteikšanu; sagatavot un aizstāvēt argumentētu viedokli transfertcenu lietās, kas tiek izskatītas savstarpējā saskaņošanas procedūrā ar citu valstu nodokļu administrācijām un starptautiskajā arbitrāžā (padomdevējkomisijā), lai novērstu nodokļu dubulto uzlikšanu saistīto uzņēmumu peļņas korekcijas gadījumos; sagatavot lēmumu projektus par transfertcenu dokumentācijas iesniegšanas termiņa vai sagatavošanas prasību neievērošanu; izskatīt iesniegumus un sagatavot atbilžu projektus nodokļu maksātājiem, iestādēm un organizācijām. izstrādāt un aktualizēt iekšējos normatīvos aktus un metodiskos materiālus, sagatavot uzziņas nodokļu maksātājiem par tiesībām konkrētajā tiesiskajā situācijā. Pievienojies mūsu kolektīvam, jo mēs piedāvājam: stabilu atalgojumu, mēnešalga no 1399 līdz 1799 EUR (bruto), pārbaudes laikā līdz 1599 EUR, atkarībā no Tavas profesionālās pieredzes ilguma attiecīgajā jomā, kas iegūta pēdējo piecu gadu laikā; personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; iespēju piedalīties dažādās, tostarp starptautiskās, apmācību programmās; sociālās garantijas; attālināta darba iespējas; elastīgu darba laiku; veselības apdrošināšanas polisi; papildatvaļinājuma dienas. Priekšrocības pretendentam ar: akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību ekonomikā vai komerczinībās un administrēšanā, vai tiesību zinātnē; pieredzi nodokļu administrēšanā vai uzņēmējdarbībā, vai finanšu vadībā, vai finanšu analīzē, vai grāmatvedībā, vai auditā vai tiesību zinātnē ne mazāk kā divi gadi; zināšanām/izpratni par transfertcenām un/vai pastāvīgajām pārstāvniecībām. Ierēdņa dienesta vieta: Talejas iela 1, Rīga; Pasta iela 11, Bauska; Rīgas iela 4/6, Daugavpils; Jūras iela 25/29, Liepāja; Dzintaru iela 18, Ventspils; Beātes iela 49, Valmiera; Draudzības aleja 2, Jēkabpils; 18.novembra iela 16, Rēzekne. Pēc pārbaudes laika ir iespēja strādāt attālināti. Pieteikuma vēstuli, dzīvesgaitas aprakstu (Curriculum Vitae (CV)), izglītību apliecinoša dokumenta kopiju 20 dienu laikā no šī sludinājuma publicēšanas Nodarbinātības valsts aģentūras vakanču portālā lūdzam nosūtīt Valsts ieņēmumu dienestam, Talejas ielā 1, Rīgā, LV-1978, vai uz e-pasta adresi VID.konkursi@vid.gov.lv ar norādi “Konkurss uz NNVP_SDRND_GNI_2v_Vards_Uzvards”. Pretendentiem, kuri izglītību ir ieguvuši ārvalstīs, lūdzam pievienot dokumentu par tās akadēmisko atzīšanu Latvijā. Sazināsimies ar tiem pretendentiem, kuri tiks izvirzīti personāla atlases otrajai kārtai. Piesakot savu kandidatūru vakantajam ierēdņa amatam, pretendents apliecina, ka atbilst likuma “Par Valsts ieņēmumu dienestu” 17.panta pirmās daļas un Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām. Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši normatīvajiem aktiem nodarbinātības jomā. Personas datu apstrādes pārzinis ir VID Talejas ielā 1, Rīgā, LV-1978, tālr. +371 67122633. Papildu informāciju par Personas datu apstrādi VID var iegūt tīmekļa vietnē Personas datu apstrāde VID un par VID atlases procesa privātuma politiku VID var iegūt tīmekļa vietnē Privātuma politika. Jautājumos par amata pienākumiem zvani uz tālruņa numuru +371 67121548. Ja Tev ir neskaidrības par konkursu, zvani uz tālruņa numuru +371 67122633 vai uzdod savu jautājumu, rakstot uz e-pasta adresi VID.konkursi@vid.gov.lv ar norādi “Jautājums par konkursu”. Profesija: GALVENAIS NODOKĻU INSPEKTORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 49, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-06 Kontaktpersona: Tālrunis: 67122633 E-pasts: vid.konkursi@vid.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “ZAAO”, VRN 44103015509, sniedz kvalitatīvus atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus – atkritumu savākšanu, šķirošanu, transportēšanu, apstrādi un apglabāšanu videi draudzīgā veidā, kā arī veic sabiedrības informēšanu un izglītošanu. AICINĀM SEZONAS DARBĀ: Atkritumu savācēju (9611 01)  PIEDĀVĀJAM: Pilnu darba slodzi uz noteiktu laiku līdz 2023.gada 31.augustam; Labus darba apstākļus; Bruto atalgojumu no 750 EUR mēnesī; Piemaksas par papildus darba apjomu; Degvielas izdevumu kompensācija darbinieka nokļūšanai uz darbu; Sociālās garantijas; ; Nelaimes gadījumu apdrošināšana uzsākot darbu; Transporta bāzes vieta: Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov.; Ģimenei draudzīgu darba vietu. PIENĀKUMI: Sadzīves atkritumu, lielgabarīta atkritumu un šķiroto atkritumu savākšana saskaņā ar maršruta lapu; Pārvietojot konteinerus (fizisks darbs) ievērot darba drošības noteikumus; Strādājot lietot darba apģērbu un individuālos aizsardzības līdzekļus; Prasme pielietot darbā tehnisko inventāru.  PRASĪBAS: Vidējā vai pamatizglītība; Godprātīga attieksme pret darbu un kolēģiem; Komunikācijas prasmes, kas orientētas uz klientu apkalpošanu. PIETEIKTIES: CV (dzīves apraksts) lūdzam iesūtīt e-pastā darbs@zaao.lv līdz 2023.gada 6.jūnijam Tālrunis informācijai: 26207402 Pateicamies par atsaucību! Informējam, ka Jūsu pieteikumu dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “ZAAO”, Rīgas iela 32, Valmiera, LV-4201. Profesija: ATKRITUMU SAVĀCĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-06 Kontaktpersona: Personāla Speciālists Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Mūsu partneri