BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” uzvar “Mārupes SC”

Trešdien, 16.martā, Latvijas Basketbola līgas 2.divīzijas regulārā čempionāta pēdējo mājas spēli aizvadīja BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass”, kas nervu kutinošā spēles galotnē uzveica “Mārupes SC” vienību ar rezultātu 62:59.

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Mote, ar šo uzvaru valmierieši sev nodrošināja regulārā turnīra līdera pozīciju, kas līdz šim ir kluba augstākais sasniegums.

Lai arī spēles sākums mājiniekiem izvērtās ar 7-0 izrāvienu, ceturtdaļa bija mazrezultatīva abām komandām. Uzsākot otro ceturtdaļu viesi ātri pārņēma spēles grožus un Kramiņa vadībā panāca +8 punktu pārsvaru (12:20). Lēni, bet pakāpeniski valmierieši centās atgūt zaudēto un Jēkaba Paipas divi precīzi tālmetieni puslaika izskaņā atgrieza BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” vadību (30:27). Spēles turpinājumā abas komandas piedzīvoja gan kāpumus, gan kritumus, kas vēl vairāk uzkurināja spēles gaitu. Izšķirošie spēles mirkļi norisinājās ceturtās ceturtdaļas izskaņā, kad mārupieši veiksmīgi uzsāka deldēt iekrāto desmit punktu deficītu. Pēc vairākiem saasinātiem uzbrukumiem un pārkāpumiem BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” izdevās nosargāt uzvaru pār “Mārupes SC” ar rezultātu 62:59.

BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” rezultatīvākais spēlētājs Toms Kohanovs ar izcīnītiem 13 punktiem un piecām atlēkušajām bumbām, savukārt “Mārupes SC” rindās labākais bija Artūrs Kramiņš ar 17 punktiem. Ar šo uzvaru BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” pašlaik ieņem LBL2 otro vietu (12/5), taču garantē sev līdera pozīciju regulārā turnīra noslēgumā. “Mārupes SC” spēlētāji ar bilanci 8/9 ieņem sesto pozīciju.

Toms Kohanovs (BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass”):”Zinājām, ka šī ir ļoti svarīga spēle un ka ar uzvaru pietiks, lai mēs tabulā būtu pirmie. Galotnē varbūt muļķīgi nospēlējām pāris uzbrukumos un tiesnešu lēmumi satrauca mūs vairāk, kā tas bija vajadzīgs. Tomēr jāatceras, ka pirmā vieta regulārajā čempionātā neko nenozīmē, ja play-off izkritīt pirmajā kārtā. Būs jācīnās. Paldies skatītājiem.”

BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” galvenais treneris Roberts Zeile:”Nākamajai spēlei gatavosimies kārtīgi. Gan šī un arī iepriekšējā spēle pret “VEF skola” jau bija kā play-off spēle. Ir jāsāk pāriet citā režīmā un jābūt gataviem uz šādām kaujām. Nebūs viegli, bet ir jāgatavojas tam, un RSU ir visīstākais pretinieks, kur to darīt.”

BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” noslēgs LBL2 regulāro čempionātu 19.martā izbraukumā pret Rīgas Stradiņa Universitāti. Spēles sākums plkst.20.

BK “Vidzemes Augstskola/Valmiera Glass” – “Mārupes SC”: 62:59
(10-13, 20-14, 12-14, 20-18)

ViA/Valmiera Glass: Kohanovs 13+5ab, Grīnbergs 11+11ab+4rp, Lišiks 9+5ab, Paipa 9, Ermansons 8+5ab, Mihailovs 5, Ivanovs 5, Eglītis 2+4ab, Apsītis, Kravalis;

Mārupes SC: Kramiņš 17+4ab, Ramšs 10+4ab, Pāže 10+4rp, Polis 6, Magone 5, Metnieks 4+6ab, Straudovskis 3, Zemturis 2+7ab, Motivāns 2+6ab;