Valmieras Ziņas

Atklās jaunus “Mākslas soliņus”

Lielā Talka Valmieras Mākslas dienu laikā ir īpaša vēl kāda notikuma dēļ – pilsētā tiek atklāti mākslinieku apgleznoti soliņi. Gaujmalā virs ziedu uzraksta “Valmiera” 28.aprīlī plkst.13.00 ikviens interesents aicināts ieraudzīt, kādu gleznojumu uz soliņu dēļiem izveidojuši mākslinieki Vija Zariņa, Kaspars Zariņš, Aivars Vilipsons un Aleksejs Naumovs, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Bulmeistare.

Mākslinieki pirms darba tapšanas aplūko vietu, kur soliņi tiks izvietoti, bet tas, ko atainot, ir viņu idejas, domas un izpildījums. Arī šogad soliņu pārvērtības tiks atklātas tikai Lielās Talkas dienā. Jāpiemin, ka Vija un Kaspars Zariņi pievērsušies dabas tēmai, soliņus “ietērpjot” tās plašumā un īpašajā noskaņā. Aivars Vilipsons valmieriešiem un pilsētas viesiem piedāvā sava “rokraksta” atainojumu pilsētvidē, šoreiz aicinot darbu ne tikai apskatīt, bet to izmantot kā ērtu atpūtas vietu. Savukārt Aleksejs Naumovs galvenokārt “tver” ainavas. Vai tas būs kāds Valmieras skats vai gleznojums, kur katrs varēs ieraudzīt ko citu, bet sev tuvu – to varēs uzzināt “Mākslas soliņu” atklāšanas dienā.

“Mākslas soliņi” Valmieras ainavu papildinās jau trešo gadu. Pērn autorus iedvesmoja tēma “Mākslas dārzs”. Pie Valmieras Mūzikas skolas jau gadu “dzīvo” Paulas Zariņas-Zēmanes, kā viņa to raksturoja, “gaišs, krāsains un plaukstošs soliņš, uz kura apmeties tā pastāvīgais iedzīvotājs – mazais cilvēciņš”. Blakus ir Jura Dimitera darbs, atainojot vienu no viņa iecienītākajiem motīviem – sērkociņus. Savukārt pie Valmieras Mākslas vidusskolas ir Andra Vītoliņa apgleznots soliņš, māksliniekam pētot cilvēku izgudrojumu un dabas mijiedarbību.

Pirmie pieci Valmieras “Mākslas soliņi” ir Signes Vanadziņas “Ķiršu lietus” pie Valmieras Kultūras centra, Elitas Patmalnieces “Nakts klusā daba” pie Valmieras pilsdrupām, Patricijas Brektes “Gaujas garšas palete” Valterkalniņā un divi Valmieras Drāmas teātra komandas apgleznoti soliņi.

Valmieras Mākslas dienas “Dzimšana” norisinās no 3.aprīļa līdz 3.maijam. Par norisēm vairāk var uzzināt Valmieras mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Kultūra” un Valmieras Tūrisma informācijas centra mājaslapā www.visit.valmiera.lv.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri