Valmieras Ziņas

AS “Valmieras stikla šķiedra” ražošanas process notiek ierastā kārtībā; uzņēmums saredz iespējas pozīcijas nostiprināšanai Eiropas tirgū

Portāls “Valmieras Ziņas” turpina sekot līdzi, kā koronavīrusa Covid-19 izplatības dēļ izsludinātais ārkārtējais stāvoklis Latvijā un citviet pasaulē ietekmē Valmieras uzņēmumu darbu. Jau publicējām informāciju par uzņēmumu “Valmieras piens”, “Akācija E.V.” un SIA “VALPRO”. Šajā rakstā, par to, kāda situācija ir lielākajā pilsētas uzņēmumā AS “Valmieras stikla šķiedra”.

AS “Valmieras stikla šķiedra” paziņojumā biržai “Nasdaq Riga” informē, ka

ražošanas process notiek ierastā kārtībā un atbilstoši ražošanas plānam, šobrīd visas izejmateriālu un citu darbam nepieciešamo materiālu piegādes tiek nodrošinātas bez traucējumiem.

Tikmēr “Valmieras stikla šķiedra” vadība veic aktīvu informācijas apmaiņu ar klientiem, piegādātājiem un atbildīgajām valsts institūcijām, lai nodrošinātu operatīvu reakciju pie iespējamām situācijas pārmaiņām. Uzņēmums ir gatavs veikt straujas izmaiņas ražošanas portfelī, lai apgādātu Eiropas klientus, aizvietojot Āzijas vai citu trešo valstu importa produktus.

Darbinieku un sabiedrības veselības drošībai uzņēmumā tiek īstenotas preventīvas aktivitātes, lai mazinātu vīrusa izplatības riskus, kā arī darbinieki tiek aicināti ievērot piesardzību un sekot Slimību profilakses un kontroles centra un Veselības ministrijas ieteikumiem.

Darbiniekiem tiek nodrošināti mazgāšanas un dezinfekcijas līdzekļi, tiek veikta biežāka telpu uzkopšana un dezinfekcija, darbinieki tiek instruēti ievērot distanci un izvairīties no fiziska kontakta ar citām personām, kā arī  izmantot informācijas tehnoloģiju risinājumus, lai pārorientētos uz neklātienes sapulcēm un komunikāciju. Šobrīd visi komandējumi ir atcelti, bet darbinieki, kuri atgriezušies no ārvalstīm, ievēro 14 dienu karantīnu, – veic darbu no mājām, pagarina ikgadējo atvaļinājumu, noformē darbnespējas lapu vai bezalgas atvaļinājumu, ja nav citas iespējas. Uzņēmumā nav konstatēts neviens inficēšanās gadījums.

Uzņēmumā izveidoti drošības noteikumi un procedūra sadarbības partneriem, kuru ierašanās uzņēmuma teritorijā ir neizbēgama, lai nodrošinātu ražošanas nepārtrauktību. Šīm personām tiek ierobežota pārvietošanās un uzturēšanās laiks teritorijā, kā arī izsniegti aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļi.

Attiecībā uz nodarbinātību, šobrīd tiek turpināta darbinieku atlase uz atvērtajām vakancēm, darba meklētāji tiek aicināti pieteikumus iesniegt un par darba iespējām konsultēties attālināti, pirmās atlases kārtas intervijas tiek veiktas telefoniski.

Lai gan tirgū vērojama nenoteiktība un ierobežota prognozējamība, šobrīd “Valmieras stikla šķiedra” paredz stabilitāti augsta silīcija oksīda satura produktu pieprasījumam un noietam, bet īstermiņa negatīvu ietekmi uz pārējo produktu noietu. Uzņēmums saredz iespējas pozīcijas nostiprināšanai Eiropas tirgū. Tikmēr vidēja un ilgtermiņa ietekmi uz uzņēmuma rādītājiem un sniegumu šobrīd novērtēt nav iespējams.

AS “Valmieras stikla šķiedra” vadība cieši uzrauga uzņēmuma iekšējo un vispārējo ārējo situāciju un ir gatava pretpasākumiem, kā arī turpinās informēt sabiedrību par būtiskiem notikumiem un aktualitātēm uzņēmuma darbībā, uzsvērts uzņēmuma paziņojumā biržai “Nasdaq Riga”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri