Valmieras Ziņas

Ar saulespuķēm un “Prāta vētras” dziesmām ieskandināta pirmā skolas diena Pārgaujas ģimnāzijā

Lasīšanas laiks: 3 min

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija savu saimi uz pirmo skolas dienu aicināja ar afišu “Rudens kā rudens”. Nu jā – atkal 1.septembris, atkal ziedi, 12.klašu skolēnu aleja, satikšanās, foto… Tik ierasti un tomēr katru gadu tas ir citādāk.

Skolēni – kā gan skola bez skolēniem! Bet šajā septembrī ir vienāds skaits skolēnu pamatskolas klasēs un vidusskolā. Un dažās klasēs kopā ar latviešu jauniešiem mācās arī skolēni no Ukrainas… Ziedi – vienmēr, bet šogad skolēnu un pēc tam skolotāju rokās vairāk nekā citus gadus ir saulespuķes… Skolas vokāli instrumentālā grupa “Piektdiena” – uzstājās gan Zinību dienā, gan spēlēšot skolas ballītēs, bet grupas sastāvā šogad dominē meitenes. Laikapstākļi – ir bijis arī vēl aukstāks 1.septembris, bet vai ir bijušas tik krasas temperatūras maiņas? Vēl svētdien daudzi gozējās saulītē +30 grādos, bet Zinību dienā termometra stabiņš noslīdējis zem +10 grādiem! Un labi ka tā, jo kāda svelme būtu skolas jau tā tveicīgajos kabinetos, ja tos vēl uzkarsētu 530 skolēni?! Skolotāji – pirmajā skolas dienā skaisti un smaidīgi. Augustā sasmēlušies gudrības dažādos semināros un vebināros, tomēr bieži vien šaubās un neziņā par to, ko, kā un no kā mācīt pēc jaunā izglītības satura, neziņā par to, kāda būs alga oktobrī… Pārgaujas ģimnāzija savu skolotāju kolektīvu ir nokomplektējusi, bet cik pedagogu trūkst citās Latvijas skolās?

Jau augusta sēdē tika sveikti gan jaunpienākušie skolas darbinieki, gan jaunie 7. un 10.klašu audzinātāji. Prieks, ka Pārgaujas ģimnāzijas pedagogu kolektīvu papildina skolas absolventi Anna un Mārcis Kārkliņi, kā arī Krista Kozulāne un Mareks Dambītis. Kā Zinību dienā varēja pārliecināties, daudzi skolotāji ir gatavi ne tikai mācīt konkrēto mācību priekšmetu, bet arī iepriecināt visus ar dziesmām. Pirmajā skolas dienā neiztrūkstoša ir gan valsts, gan pārgaujiešu himna – “Mana dziesma”, tāpat populāras ir arī citas “Prāta vētras” dziesmas.

Tie, kas Pārgaujā mācījušies pirms ilgāka laika, noteikti atceras skolotāju Sproģīti (Dailu Sproģi), Lācīti (Elgu Lāci), Martu Ādamsoni un citus skolotājus, kuri nu jau ir pelnītā atpūtā un skolu apciemo vien īpašās svētku dienās. Savukārt Gulbītis (Elmārs Gulbis), kas novembrī svinēs savu 94.dzimšanas dienu, joprojām ir apņēmības pilns arī ikdienā mācīt skolēniem šaha gudrības.

Skatoties uz raibo skolēnu un skolotāju saimi, vietā ir skolas direktores Agitas Zariņas-Stūres un Valmieras novada deputāta Jāņa Upenieka novēlējums: lai ir skolotāji, kas māca, lai ir skolēni, ko mācīt, un lai ir vecāki, kas atbalsta abas puses! Nu jā, vēl kāds sīkums – lai nav kovida…

Rudens kā rudens, bet Pārgaujas ģimnāzijā netradicionāls būs arī 2.septembris, jo visā skolā 1.stunda būs grāmatas lasīšana! Kā nojauzdama šo direktores ideju, skolotāja Anda Zīverte to vizualizējusi skolas vestibila logos.  Kāda būs stunda un kādas būs līdzi paņemtās grāmatas, to varēs redzēt rīt, bet šodien atkal skan “Prāta vētra”:

Kas bijis un kas vēl būs
Vēl nāks rokenrols un vēl būs blūzs,
Bet nozīme ir tikai tam
Tam ceļam, ko tieši tagad ejam…

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri