Valmieras Ziņas

Aptauja: Jauniešu sportošanas paradumi atšķiras pa vecuma grupām

Lasīšanas laiks: 2 min

Lai arī fiziskās aktivitātes ieņem nozīmīgu vietu jauniešu brīvā laika pavadīšanā, tomēr sportošanas paradumi dažādās vecuma grupās atšķiras, secināts aptaujā par Latvijas jauniešu sportošanas paradumiem.

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas konsultante Dita Bukovska, veiktās aptaujas rezultāti liecinot, – jaunieši apzinās fizisko aktivitāšu pozitīvo ietekmi uz veselību, tomēr bieži motivācijas trūkums viņus kavē sportot.

Aptaujā piedalījušies 820 jaunieši no visas Latvijas vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kuri norādījuši, ka savu brīvo laiku pavada gan aktīvi, gan pasīvi. 53% savu brīvo laiku pavada sportojot, 13% – apmeklējot deju nodarbības, 64% – pie datora, 40% – skatoties televīziju un 30% – lasot.

Kā norādīja D.Bukovska, lielākā daļa jeb 67% jauniešu atzinuši, – ar fiziskajām aktivitātēm nodarbojas bieži, pat vairākas reizes nedēļā.

Visbiežāk sporto vīrieši, jaunieši vecumā no 13 līdz 18 gadiem un jaunieši, kuri apmeklē organizētas sporta nodarbības trenera vai sporta skolotāja vadībā.

Reizi vai dažas reizes nedēļā ar fiziskajām aktivitātēm nodarbojas 17% jauniešu un gandrīz tikpat sporto reti vai nekad.

Fizisko aktivitāšu veikšanas paradumi dažādās vecuma grupās atšķiras. Jaunieši vecumā no 13 līdz 18 gadiem ir aktīvāki, kamēr fizisko aktivitāšu kritums vērojams grupā no 19 līdz 25 gadiem. Tikpat kā visi, kuri apmeklē organizētās sporta nodarbības, norādījuši, ka paši sporto arī brīvajā laikā bez sporta skolotāja vai trenera, atzīmēja D.Bukovska.

Pēc viņas teiktā, biežākie sporta veidi jauniešu vidū esot skriešana, vieglatlētika un braukšana ar velosipēdu, kam seko garākas pastaigas, volejbols, peldēšana, basketbols, futbols, slidošana un aerobika vai fitness.

Galveno iemeslu vidū, kādēļ jaunieši nodarbojas ar sportu, tiek minēta iespēja gūt patīkamas emocijas un vēlme rūpēties par savu izskatu un veselību, savukārt motivācijas trūkums vai neuzņēmība uzskatāmi par galveno šķērsli, kas jauniešus kavē veikt fiziskās aktivitātes. Pēc D.Bukovskas teiktā, tie jaunieši, kuri ar sportu nodarbojas reti vai nekad, kā iemeslus visbiežāk minējuši slinkumu, laika trūkumu vai to, ka nav biedru, ar ko kopā sportot.

Aptauju šī gada februārī veica Latvijas Tautas sporta asociācija sadarbībā ar IZM. Vairāk par pētījuma rezultātiem iespējams uzzināt ministrijas mājaslapā.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "KOCĒNU KOMUNĀLĀ SAIMNIECĪBA" aicina SANTEHNIĶI Pienākumi: Veikt komercuzskaites mēraparātu, ūdens patēriņa skaitītāju un siltumenerģijas skaitītāju mezglu montāžas darbus; Veikt ūdenssaimniecības un siltumapgādes inženierkomunikāciju un iekārtu montāžas, ekspluatācijas, remonta un pilnveidošanas darbus, izmantojot atbilstošas iekārtas, instrumentus un tehnoloģiskos paņēmienus; Iesaistīties ūdenssaimniecības/siltumapgādes avāriju novēršanas darbos. Prasības: Prasme patstāvīgi organizēt sava darba pienākumu izpildi, noteikt prioritātes, plānot savu darbu; Prasme pielietot mūsdienu tehnoloģijas darba procesā; Teicamas saskarsmes spējas, spēja strādāt gan patstāvīgi, gan komandā; Augsta atbildības sajūta, mērķtiecīgums, iniciatīva. B kategorijas autovadītāja apliecība. Uzņēmums piedāvā: Darbu stabilā uzņēmumā; Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika; Darba līgumu uz nenoteiktu laiku; Darba pienākumu pildīšanai darba automašīnu; Darba vieta – Kocēnu un Burtnieku apvienības teritorija Valmieras novadā. CV sūtīt uz e-pastu birojs@siakks.lv ar norādi santehniķis. Profesija: SANTEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-05 Kontaktpersona: Māris Heinols Izglītības līmenis: Profesionālā pamatizglītība

Mūsu partneri