Valmieras Ziņas

Aptauja: Jauniešu sportošanas paradumi atšķiras pa vecuma grupām

Lai arī fiziskās aktivitātes ieņem nozīmīgu vietu jauniešu brīvā laika pavadīšanā, tomēr sportošanas paradumi dažādās vecuma grupās atšķiras, secināts aptaujā par Latvijas jauniešu sportošanas paradumiem.

Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas konsultante Dita Bukovska, veiktās aptaujas rezultāti liecinot, – jaunieši apzinās fizisko aktivitāšu pozitīvo ietekmi uz veselību, tomēr bieži motivācijas trūkums viņus kavē sportot.

Aptaujā piedalījušies 820 jaunieši no visas Latvijas vecumā no 13 līdz 25 gadiem, kuri norādījuši, ka savu brīvo laiku pavada gan aktīvi, gan pasīvi. 53% savu brīvo laiku pavada sportojot, 13% – apmeklējot deju nodarbības, 64% – pie datora, 40% – skatoties televīziju un 30% – lasot.

Kā norādīja D.Bukovska, lielākā daļa jeb 67% jauniešu atzinuši, – ar fiziskajām aktivitātēm nodarbojas bieži, pat vairākas reizes nedēļā.

Visbiežāk sporto vīrieši, jaunieši vecumā no 13 līdz 18 gadiem un jaunieši, kuri apmeklē organizētas sporta nodarbības trenera vai sporta skolotāja vadībā.

Reizi vai dažas reizes nedēļā ar fiziskajām aktivitātēm nodarbojas 17% jauniešu un gandrīz tikpat sporto reti vai nekad.

Fizisko aktivitāšu veikšanas paradumi dažādās vecuma grupās atšķiras. Jaunieši vecumā no 13 līdz 18 gadiem ir aktīvāki, kamēr fizisko aktivitāšu kritums vērojams grupā no 19 līdz 25 gadiem. Tikpat kā visi, kuri apmeklē organizētās sporta nodarbības, norādījuši, ka paši sporto arī brīvajā laikā bez sporta skolotāja vai trenera, atzīmēja D.Bukovska.

Pēc viņas teiktā, biežākie sporta veidi jauniešu vidū esot skriešana, vieglatlētika un braukšana ar velosipēdu, kam seko garākas pastaigas, volejbols, peldēšana, basketbols, futbols, slidošana un aerobika vai fitness.

Galveno iemeslu vidū, kādēļ jaunieši nodarbojas ar sportu, tiek minēta iespēja gūt patīkamas emocijas un vēlme rūpēties par savu izskatu un veselību, savukārt motivācijas trūkums vai neuzņēmība uzskatāmi par galveno šķērsli, kas jauniešus kavē veikt fiziskās aktivitātes. Pēc D.Bukovskas teiktā, tie jaunieši, kuri ar sportu nodarbojas reti vai nekad, kā iemeslus visbiežāk minējuši slinkumu, laika trūkumu vai to, ka nav biedru, ar ko kopā sportot.

Aptauju šī gada februārī veica Latvijas Tautas sporta asociācija sadarbībā ar IZM. Vairāk par pētījuma rezultātiem iespējams uzzināt ministrijas mājaslapā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri