Valmieras Ziņas

Apsver iespēju jau tuvākajā laikā ieviest cilvēku pulcēšanās ierobežojumus brīvā dabā

Lasīšanas laiks: 2 min

Lai cīnītos ar jaunā koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatību, sākts vērtēt iespēju jau tuvākajā laikā ierobežot cilvēku pulcēšanos brīvā dabā, ceturtdien žurnālistiem pavēstīja veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Politiķe atgādināja, ka trešdien tika konstatētie pirmie pieci saslimšanas gadījumi, kad nav iespējams noteikt epidemioloģisko saikni, tādējādi valdība sākusi izvērtēt papildu drošības pasākumu ieviešanu, tostarp, ierobežojot cilvēku pulcēšanos konkrētās vietās brīvā dabā.

Veselības ministrijā tiek vērtēti citu valstu piemēri, tostarp arī Vācijas un Igaunijas, kur jau ir ieviesti stingrāki cilvēku pulcēšanās ierobežojumi. Lai gan Latvijā vēl nav tik augsts inficēto daudzums, Veselības ministrija jau savlaicīgi pievēršas tālāku ierobežojumu izvērtēšanai un potenciālai ieviešanai nākotnē, norādīja Viņķele.

Ministre sacīja, ka jau tuvākajā laikā ministrija sazināsies ar kolēģiem ārzemēs, lai saprastu, kā darbojas un kā ir kontrolējami ierobežojumi, mudinot iedzīvotājus jau šajās brīvdienās “sākt trenēties situācijai, kad dabas parkos, jūrmalā, parkos būs ierobežojumi tam, cik cilvēku tur varēs uzturēties”.

“Tas ir svarīgi, jo laiks kļūst siltāks, cilvēki dodas laukā, kur, baudot sauli, aizmirst par distancēšanās ievērošanu arī ārpus telpām,” sacīja politiķe.

Veselības ministre skaidroja, ka valdība būtu gatava šādus ierobežojumus pieņemt arī brīvdienās. “Vilcināšanās ar sabiedrības pulcēšanās ierobežojumiem nebūs,” uzsvēra Viņķele.

Ministre mudina iedzīvotājus, atpūšoties brīvā dabā, izvēlēties tādas vietas, kur nenotiek cilvēku drūzmēšanās.

Jau ziņots, ka no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Ir aizliegti visi sabiedrībai publiski pieejami svētku, piemiņas, izklaides, kultūras, sporta, atpūtas pasākumi, kas tostarp notiek naktsklubos un diskotēkās, kā arī aizliegtas sapulces, gājieni, piketi un reliģiskās darbības veikšana pulcējoties. 

Tāpat ir ierobežota neorganizēta pulcēšanās kultūras, izklaides, atpūtas, sporta un reliģisko norišu vietās vairāk nekā 50 cilvēkiem vienlaikus, kā arī noteikti citi ierobežojumi.

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gads Jums būs veiksmīgāks par 2025. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA "Vidus un partneri" aicina darbā PĀRDEVĒJU Kocēnos. Darba vietas adrese: veikals Alejas ielā 7, Kocēnos, Kocēnu pagastā, Kocēnu novadā. 🧑‍🍳 Darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole ✅ Mēs sagaidām: Pieredzi (vēlama) pārtikas tirdzniecībā;  Spēju strādāt organizēti un atbildīgi; Precizitāti un atbildības sajūtu 🎁 Piedāvājam: Darbu radošā un atbalstošā kolektīvā; Darba algu no 900 EUR (bruto- pirms nodokļu nomaksas)  Darba laika veids un režīms: maiņu darbs 1.nedēļa – pirmdien, otrdien, piektdien, sestdien, svētdien 2.nedēļa – trešdien, ceturtdien Darba laiks no plkst. 8.00-22.00. Sūti CV vai pieteikumu uz e-pastu viduspartneri@inbox.lv vai  zvani: +371 29168814 Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 7, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-03-31 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: viduspartneri@inbox.lv Izglītības līmenis: Vispārējā pamatizglītība

Mūsu partneri