Valmieras Ziņas

Apskati akcijas “Tavs ieguldījums ainavā” dalībnieku daiļdārzus

Lasīšanas laiks: 4 min

Valmieras novada iedzīvotājiem no 10. jūlija līdz 10. augustam bija iespēja pieteikt savus krāšņos daiļdārzus, viensētas un novada simboliskās vietas akcijai “Tavs ieguldījums ainavā”. Valmieras novada pašvaldībā kopā saņemti 42 pieteikumi, kas iesūtīti kādā no astoņām kategorijām, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vides komunikācijas projektu vadītāja Elizabete Ločmele.

Kategorijā “Publiskā ārtelpa – jauna elpa” tika pieteikti trīs pašvaldības īpašumi. “Publiskā ārtelpa – jauna elpa” – pārdomāta un sakopta publiskā ārtelpa, kas ikdienas steigā priecē gan novada iedzīvotājus, gan viesus, kā arī veido estētisku un vienotu kopējo apkārtnes ainavu. Publiskā ārtelpa var būt gan privātā īpašumā veidota, gan pašvaldības.

Kategorijā “Novada simboliskās vietas – kultūras mantojums” tika pieteikti divi pašvaldības īpašumi un viens privātais īpašums, kas ir iekārtots kādreizējā Latvijas – Igaunijas robežpārejas punkta ēkā Ramatas pagastā. “Novada simboliskās vietas – kultūras mantojums” – valsts, reģionālas un vietējas nozīmes vēsturisko notikumu vietas un arhitektūras kultūras pieminekļi vai īpašumi, kuri par tādiem varētu kļūt. Tās ir kultūras mantojuma novada simboliskās vietas, kas nav tikai valsts vai pašvaldības īpašums un kuru turpmākā attīstība un saglabāšana cieši ir saistīta ne tikai ar ieguldāmo investīciju apjomu pieminekļa atjaunošanā un saglabāšanā, bet arī ar ieinteresētās kopienas līdzdalību, līdzatbildību un mijiedarību. Tās ir vietas, kas veido novada identitāti.

Kategorijā “Uzņēmēji vietradei” saņēmām sešus pieteikumus. “Uzņēmēji vietradei” – pārdomāta un kārtīga saimnieciskās darbības telpa, kuras dizainā atbilstoši uzņēmējdarbības specifikai jūtams radošums un pārdomāta ietekme uz dabas vidi, rūpējoties gan par uzņēmuma darbiniekiem, gan apmeklētājiem un pakalpojumu ņēmējiem, gan sadarbības partneriem. Uzņēmēju ieguldījums ainaviski augstvērtīgākas apkārtnes radīšanā, degradētu teritoriju attīstīšanā, publiskās telpas kvalitātes veidošanā.

Kategorijā “Latviešu viensēta – kultūras kanona lepnums” tika saņemti astoņi pieteikumi – divi no Kocēnu pagasta, Vaidavas pagasta un Vecates pagasta, viens no Matīšu pagasta un Valmieras pagasta. “Latviešu viensēta – kultūras kanona lepnums” – Valmieras novada viensētu ainavas, kurās prasmīgi saglabāti tradicionālajai Vidzemes sētai raksturīgie elementi, kas saskanīgi attīstās ar tās iedzīvotāju mūsdienu vajadzībām, iekļauj saimniekošanas un dabas līdzāspastāvēšanu.

Mežrozītes, Valmieras pagasts (Kategorijā ”Latviešu viensēta – kultūras kanona lepnums”)

Kategorijā “Novada daiļdārzs” tika pieteikti septiņi īpašumi. “Novada daiļdārzs” – dārza ainavas mazdārziņu kooperatīva, privātmājas vai savrupmājas pagalms vai lauksaimniecībā izmantojama lauka vide, kas radīta tā īpašnieku priekam, taču vienlaikus kvalitatīvas ainavas baudījumu sniedz arī tā garāmgājējiem, izceļas ar “rozīnīti”, par kuru uzzināt vērts būtu ikvienam, piešķir vizuāli baidāmai ainavai smaržas.

Meirēni, Burtnieku pagasts (Kategorija ”Novada daiļdārzs”)

Kategorijā “Mans balkons – mana paradīze” saņēmām vienu pieteikumu par krāšņo balkonu Matīšos. “Mans balkons – mana paradīze” – individuālam mērķim kalpojošs ainavisks daudzdzīvokļu māju lodžijas vai balkona noformējumus, kas vienlaikus stiprina harmonisku un vienotu daudzdzīvokļu mājas koptēlu, rada estētisku baudījumu garāmgājējiem.

Kategorijā “Privātmājas pagalma ainaviskums” saņēmām 14 pieteikumus. “Privātmājas pagalma ainaviskums” – novada privātmājas pagalmi kuri parāda, kā praktiskais iet roku rokā ar gaumīgi estētisko atbilstoši pašvaldības noteikumu un videi draudzīga dzīvesveida prasībām, pielāgojoties pilsētvides apkaimes arhitektūrai, saimnieka privātajām vajadzībām, taču respektējot arī telpas publiski baudāmo dimensiju.

Valmieras iela 14, Rubene (Kategorija ”Privātmājas pagalma ainaviskums”)

Akcijai “Tavs ieguldījums ainavā” ir pievienotā vērtība, jo dalībnieki ne tikai lepojas ar savu ieguldījumu ainavā, bet arī, pateicoties pašvaldības organizētai ekskursijai, papildina savas jau esošās zināšanas par daiļdārzu un teritoriju pilnveidošanu. Augustā notikušajā ekskursijā uz citiem daiļdārziem, visu ceļu autobusu piepildīja sarunas, dalībniekiem daloties savās zināšanās un pieredzē jautājumos par dārza iekopšanu un aktuālākajiem jaunumiem dārzkopībā. Ekskursijas dalībnieki atzina, ka bija vērtīgi apskatīt dārzus, kas katrs bija iekārtots pavisam citā stilā. Ikkatrs mājās devās ar kādu jaunu atziņu, ideju vai iedvesmu savā dārzā izmēģināt ko jaunu.

21. oktobrī tiksimies ar dārzu īpašniekiem Matīšu tautas namā, lai pateiktos par dalību, kā arī papildinātu zināšanas vērtīgās lekcijās par dārza plānošanu, ainavu veidošanu. Uz pasākumu aicināti ne tikai akcijas dalībnieki, bet visi interesenti. Plašāka informācija un pieteikšanās pasākumam: inese.berzina@valmierasnovads.lv vai tel.nr. 26328943.

Vēloties atbalstīt Valmieras novada iedzīvotāju vēlmi baudīt krāšņas ainavas, piedalīties ainavu attīstībā, kā arī lepoties un dalīties pieredzē ar to, Valmieras novada pašvaldība jau otro gadu rīko akciju “Tavs ieguldījums ainavā”.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Rūjienas apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā palīgstrādnieku (Ipiķu pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā esošo Pašvaldības īpašumu un dzīvojamo māju, to teritoriju vispārējo saimniecisko uzturēšanu un remontdarbus; • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā; • veikt teritorijas labiekārtošanas un uzturēšanas darbus t.sk. pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • uzraudzīt un apkopt apkures iekārtas; un ja Tev ir: • vismaz pamata izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu EUR 620 pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV un izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz rujienasapvieniba@valmierasnovads.lv vai personīgi Rūjienas apvienības valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, adrese: Raiņa iela 3, Rūjiena, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums palīgstrādnieka amatam”, līdz 2023.gada 4.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 25662217. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Papardes, Ipiķi, Ipiķu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-04

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā izglītības psihologu (profesijas kods 2634 03) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • konsultēt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogus, audzēkņus un viņu vecākus audzēkņa psiholoģisko problēmu gadījumos; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • sagatavot rakstisku atzinumu par izglītojamā psiholoģiskās izpētes vai konsultēšanas rezultātiem gadījumos, ja izglītojamais tiek nosūtīts uz valsts vai pašvaldības pedagoģiski medicīnisko komisiju vai saņem izglītības iestādes atbalsta komisijas palīdzību, kā arī normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos vai pēc vecāku rakstiska pieprasījuma; • sniegt atbalstu izglītojamajiem adaptācijas procesā; • kārtot dokumentāciju atbilstoši Iestādes noteiktajām prasībām; un ja Tev ir: • tiesības veikt psihologa profesionālo darbību atbilstoši Psihologu likuma 3.pantam, kā arī ir reģistrēts Psihologu reģistrā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām • izglītības jomu reglamentējošo normatīvo aktu pārzināšana; • mācību un audzināšanas darba satura pārzināšana; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci. mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilnu darba likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienībā “Varavīksne”; Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi Iestādes lietvedei (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Psihologa/-es amatam”. Tālrunis informācijai: 64281559 (lietvede). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskola aicina darbā pedagogu karjeras konsultantu (profesijas kods 2359 15) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese; Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt karjeras izglītības programmas izstrādi, pasākumu plānošanu un īstenošanu; • konsultēt, informēt un izglītot izglītojamos karjeras veidošanas jautājumos; • nodrošināt informācijas pieejamību karjeras virziena izvēlei; • meklēt un sadarboties ar partneriem karjeras veidošanas jautājumos; • veikt pētniecisko un metodisko darbu; • koordinēt, organizēt un vadīt karjeras attīstības atbalsta pasākumus dažādām mērķa grupām; • veidot dokumentāciju karjeras atbalsta plānošanai un pasākumu īstenošanai; • iesaistīties Iestādes attīstības mērķu un uzdevumu īstenošanā, kā arī Iestādes īstenotajos projektos; un ja Tev ir: • bakalaura vai maģistra grāds karjeras konsultanta profesionālajā kvalifikācijā, vai augstākā pedagoģiskā izglītība un profesionālās kompetences pilnveides programma “Pedagogs – karjeras konsultants ar individuālās konsultēšanas tiesībām” (karjeras konsultanta B programma vismaz 72 stundu apjomā); • tiesības sniegt individuālās karjeras konsultācijas (maģistra grāds karjeras konsultēšanā vai iegūts individuālās karjeras konsultēšanas sertifikāts); • vēlama pieredze karjeras izglītības un profesionālās orientācijas pasākumu organizēšanā un vadīšanā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: augsta saskarsmes kultūra, pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu, precizitāte, analītiskās un organizatoriskās prasmes; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilna vai pilna darba slodze – 1.-12.klasēm; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolā. Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi skolā (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Pedagoga karjeras konsultanta/-es vakancei”. Tālrunis informācijai: 64207543 (direktora vietnieks), 64207163 (direktors). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PEDAGOGS KARJERAS KONSULTANTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Mūsu partneri