Valmieras Ziņas

Aizvadīti mūzikas svētki Austrumu ielas ābeļdārzā

Lasīšanas laiks: 3 min

Šī gada otrie Mūzikas svētki Burkānciemā izskanēja 12. augustā, Austrumu ielas 31 ābeļdārzā. Kaut iepriekšējo dienu mainīgie laika apstākļi līdz pat koncerta beigām rīkotājiem lika bažīties par tumšo mākoņu tuvošanos, tomēr saules gaisma un siltums ņēma virsroku, un Mūzikas svētku dalībniekiem līdz ar māksliniecisko programmu bija iespēja izbaudīt arī vasaras vakara burvību, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Tālis Pumpuriņš.

Kā jau visu iepriekšējo, tā arī šo Burkānciema Mūzikas svētku organizatori un koncerta dvēseles bija Valmierā un Latvijā pazīstamie mūzikas pedagogi Aivars Cepītis un Ritma Pētersone-Cepīte. Mūzikas dārza svētku organizēšanu Aivars Cepītis jau aizsāka pagājušā gadsimta nogalē, kad vadīja Valmieras Mūzikas skolu. Tagad, būdami Mūzikas un mākslas vidusskolas Universum pedagogi, Aivars un Ritma šo tradīciju iedibinājuši arī vienā no Valmieras kultūrvēsturiskajām apkaimēm – Burkānciemā. Mūzikas svētki notiek ar Valmieras novada pašvaldības un Mūzikas un mākslas vidusskolas Universum atbalstu.

Koncertu Veinbergu ģimenes ābeļdārzā atklāja Ritmas Pētersones-Cepītes klavierspēles audzēkne Elīza Veinberga un viņas mazā māsiņa Paula. Svētku koncertā klausītājus priecēja jaunie mūziķi no Mūzikas un mākslas vidusskolas Universum – Marks Urbanovičs (klavieres), Kristiāns Vētra (eifonijs), Justs Ciršs (klavieres), Amālija un Polianna Vatuļinas (čells), Estere un Pēteris Cirši (klavieres), fagotists Džonatans Vētra, koncertmeistare Anitra Rause. Audzēkņu sagatavošanā koncertam lielu darbu ieguldījuši pedagogi Ilze Petrovska, Ritma Pētersone-Cepīte, Jānis Dimants un Aivars Cepītis.

Koncertā uzstājās arī pedagogu duets Jānis Dimants (tuba) un Aivars Cepītis (klavieres), savukārt mūzikas skolotāji Anitra (klavieres) un Ivars (ģitāra, balss) Rauši, kā arī viņu meita Beāte (balss), atskaņoja Ivara kompozīcijas.

Ar īpašu muzikālu sveicienu, kas pieskaņots Čikāgas piecīšu līdera Alberta Legzdiņa 90 gadu jubilejai, klausītājus priecēja rīdzinieki, Valmieras Mūzikas skolas absolvente Linda Šarkova (klavieres) un viņas dēls Edžus (balss).

Koncertā ar vairākiem skaņdarbiem uzstājās Aivara Cepīša vadītais Mūzikas un mākslas vidusskolas Universum orķestris, kurā muzicē skolas audzēkņi, absolventi un pedagogi. Orķestrim, kurš darbojas divus gadus, šis bija pirmais brīvdabas koncerts.

Ja arī koncerta priekšnesumu mākslinieciskais līmenis dažkārt bija atšķirīgs un mūziķi, runājot sporta terminoloģijā, būtu liekami dažādās svara kategorijās, tad kopumā dalībnieki parādīja mākslinieciski atzinīgi vērtējamu sniegumu. Pats galvenais – šādi koncerti veicina gan ģimeņu kopā muzicēšanas tradīcijas izkopšanu, gan Burkānciema kultūrdzīves popularizēšanu, gan priecē vietējos iedzīvotājus un arī tālāku ceļu mērojošos dārza mūzikas svētku mīļotājus.

Muzikālo priekšnesumu pauzē klātesošos pārdesmit minūšu garā neklātienes ekskursijā pa muzikālās izglītības vietām Valmierā izvadāja vēsturnieks Tālis Pumpuriņš. Svētku dalībniekiem bija iespēja aplūkot gan vēsturiskos, gan mūsdienu fotouzņēmumus, kuros redzamas desmit vietas, kur simts gadu laikā mājvietu radusi 1920. gadā dibinātā Valmieras Mūzikas skola.

Līdztekus daudzveidīgai muzikālajai programmai, bija iespējams aplūkot arī Mūzikas svētku namamātes Elmas Veinbergas un viņas meitu Elīzas un Paulas improvizētu zīmējumu izstādi.

Pēc koncerta vēsturniece Indra Vīlistere sniedza komentārus par Rubenes draudzes mācītāju Kristofu Harderu, viņa izdoto pirmo pavārgrāmatu latviešu valodā, un kopā ar kolēģi Indru Bērziņu demonstrēja 385.riktes Sviestā ceptas ābolu šķēles pagatavošanu. Arī pēc vēsturiskās receptes pagatavotā kāruma nogaršošanas svētki vēl nebeidzās, tie turpinājās sarunās.

Svētku dalībnieki un klausītāji, kuru skaits bija krietni pāri piecdesmit, koncerta nobeigumā teica daudz atzinīgu vārdu organizatoriem Aivaram Cepītim un Ritmai Pētersonei-Cepītei, kā arī dārza saimniekiem – Veinbergu ģimenei par viesmīlību.

Mūzikas svētku dalībnieki un viesi mājup devās ar domu, ka šo svētku tradīcija turpināsies un jau nākamgad atkal gaida tikšanās muzikālā notikumā Burkānciemā.

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (0,380 likmes jeb 12 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot sociālpedagoģisko darbību Iestādē; • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • mācību un audzināšanas darba satura, korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 22.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-22

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Dikļu kultūras centrā (turpmāk – Iestāde) saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • organizēt Iestādes saimniecisko darbu, Iestādei nepieciešamā inventāra un iekārtu saņemšanu un piegādi; • veikt uzdevumus, kas saistīti ar Iestādes pasākumu norisi (telpu un apkārtnes iekārtošanu, dažādu materiālu atvešanu/aizvešanu); • nodrošināt Iestādes valdījumā esošā kustamā un nekustamā īpašuma uzturēšanu tehniskā kārtībā; • apkopot informāciju par saimniecisko darbu un sīko remonta darbu nepieciešamību, veikt nelielus remontdarbus vai organizēt to izpildi; • sistemātiski sekot apkures sistēmas, ūdensvadu un sanitāro mezglu darbībai; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • labas valsts valodas zināšanas; • B kategorijas vadītāja apliecība; • labas prasmes darbā ar datoru, MS Office programmām un citu biroja tehniku; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • nepilnu darba laiku 16 stundas nedēļā (0,4 slodze); • pamatalgu pārbaudes laikā 344 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 362 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Saimniecības vadītājs/-a Dikļu kultūras centrā” līdz 2023.gada 19.decembrim. Tālrunis papildu informācijai 26486115 vai 27891656. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Straumes, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-19

Mūsu partneri