Valmieras Ziņas

Aicina uzņēmumus pieteikties eksporta atbalsta programmai

“Eksporta ekspresis” ir eksperimentāla programma, kas izveidota ar mērķi radīt atbalsta mehānismu tiem uzņēmumiem, kuri ir iesācēji eksporta tirgos. To īsteno Valmieras attīstības aģentūra (VAA), Ventspils augsto tehnoloģiju parks, Tartu zinātnes parks un Pērnavas apgabala Biznesa un attīstības centrs, kā arī “Gateway & Partners”, kas specializējas uzņēmumu eksporta potenciāla veicināšanā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja VAA valdes locekle Sanda Serafinoviča.

Dalībai programmā var pieteikties jebkurš Latvijas un Igaunijas uzņēmums, kurš vēlas eksportēt savu produkciju. Priekšroka tiks dota jaunajiem uzņēmumiem līdz 3 gadu vecumam no Vidzemes, Kurzemes un Dienvidigaunijas, taču šie nav izslēdzoši kritēriji pretendentu atlasē.

Izšķiroša nozīme tiem būs vienīgi tādā gadījumā, ja, izvērtējot pārējos kritērijus, būs vienāds novērtējums vairākiem pretendentiem. Kopumā programmā varēs piedalīties 24 uzņēmumu komandas.

Atbalsta programma noritēs vienu gadu. Tās ietvaros paredzēti četri intensīvi mācību treniņi divi dienu garumā, kas noritēs Tartu, Ventspilī, Pērnavā un Valmierā. Ar uzņēmumu komandām strādās eksperti, palīdzot definēt savu biznesa modeli, procesu attīstību, eksporta piedāvājumu, zīmola un mārketinga politiku, kā arī noskaidrot, kuri virzieni ir potenciāli veiksmīgākie. Tikšanās starplaikā ar uzņēmumiem strādās mentori. Uzņēmums “Gateway & Partners” veidos tirdzniecības misijas programmas dalībniekiem, dodot iespēju satikt potenciālos klientus ārzemēs.

“Globālās konkurences apstākļos ielauzties ārzemju tirgos ir grūts uzdevums. Tiem uzņēmumiem, kas vēlas pieņemt šo izaicinājumu, “Eksporta ekspresis” ir labs veids kā fokusēties uz savu mērķi. Dalībniekiem ir jābūt gataviem uz ilgstošu un intensīvu darbu gada garumā, lai neatslābstot ar ekspertu palīdzību virzītos uz priekšu. Mūsu mērķis ir, lai nākamā gada aprīlī, tiekoties gala pasākumā, uzņēmumi varēti lepoties ar pirmajiem noslēgtajiem eksporta līgumiem,”

uzsvēra Sanda Serafinoviča.

Dalība programmā un uzturēšanās mācību norišu vietās komandām ir bez maksas. Pašiem būs jāsedz vienīgi transporta izmaksas līdz mācību norises vietām.

Pieteikšanās programmā notiks līdz 18.martam mājaslapā www.exportexpress.eu. 5.aprīlī Valmierā norisināsies atlases kārta, kurā atlasītie uzņēmumi varēs prezentēt savas idejas komisijai. Jau aprīļa beigās notiks pirmās mācības Tartu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai atbalstāt iniciatīvu aizliegt videi nedraudzīgu maisiņu izmantošanu lielveikalos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri