Valmieras Ziņas

Aicina uz stāstījumu par ārstniecības augu izmantošanu veselības stiprināšanai

Valmieras dzimšanas dienas piektdienā, 24.jūlijā, Valmieras muzeja Garšaugu dārzā (Pilskalna iela 2) plkst.17.00 interesenti aicināti uz tikšanos ar augu pazinēju Jāni Ulmi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājas vietniece Zane Bulmeistare.

Klātesošie uzzinās, kas ir fitoterapija, kā lietderīgi izmantot augus uzturā un kā tie palīdz stiprināt veselību. “Vislabākās ir diedzētas sēkliņas, tām seko zaļumi, augu pulveri un zāļu tējas. To, ko daru es, var paveikt ikviens, tikai jāmācās un jālasa attiecīgā literatūra. Pašu savāktajam un gatavotajam ir kāda ļoti laba īpašība – mēs varam būt pārliecināti par augu dziednieciskajām īpašībām, jo zinām, kādos apstākļos tie auguši, vai ievākti vajadzīgajā laikā,” stāsta J.Ulmis.

Interesenti uzzinās dažādas gudrības par augu apstrādi un sagatavošanu. Vai zinājāt, ka augi savas labās īpašības zaudē, ja tiem uzlej ūdeni, kas karstāks par 45 grādiem? Tāpat J.Ulmis pastāstīs par veselības stiprināšanu ziemā, dzerot sulas un zaļos kokteiļus. Lekcijas noslēgumā notiks zaļo kokteiļu gatavošana un degustācija.

Jānis Ulmis savā zemnieku saimniecībā “Avotiņi” Limbažu pagastā izveidojis Latvijā pirmo veselības augu brīvdabas funkcionālo ekspozīciju. Tajā aplūkojamas vairāk nekā 300 dziednieciskas un uzturā derīgas zālītes. Dārzā audzētos, kā arī pļavās un mežos savāktos augus viņš izmanto veselības stiprināšanai.

Jāpiemin, ka par klūgu pinumu izgatavošanu, karošu grebšanu, parādot, ka tas ir brīnišķīgs brīvā laika pavadīšanas veids, lekcijas noslēgumā pastāstīs un paradīs Ginta Kalniņa.

Ieeja ir bez maksas. Apmeklētāji aicināti ievērot sociālo distancēšanos, rūpējoties par savu un līdzcilvēku veselību.

Aicinot izzināt pilsētas vēsturi un mākslas piedāvājumu, no 23. līdz 26.jūlijam Valmieras muzejs piedāvā bezmaksas apmeklējumu muzeja pastāvīgajās ekspozīcijās un izstādēs. Muzejs darba laiks: 23.jūlijā plkst.10.00–17.00, 24.jūlijā plkst.12.00–20.00, 25.jūlijā plkst.10.00–17.00 un 26.jūlijā plkst.10.00–15.00.

Valmieras 737.dzimšanas dienas lidojuma programma: https://www.valmiera.lv/lv/jaunumi/valmiera_gatavi_paceltie/

Pasākuma laikā var tikt fotografēts un filmēts. Fotogrāfijas un videomateriāli var tikt izmantoti Valmieras pilsētas pašvaldības publicitātes vajadzībām.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai ārkārtējās situācijas ieviešana apturēs Covid-19 izplatīšanos?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri