Valmieras Ziņas

Aicina uz Muzeju nakti Valmieras novadā

Lasīšanas laiks: 6 min

Muzeji glabā stāstus, kas prot pārsteigt, var mainīt, aicina uzzināt, rosina darīt, spēj iedvesmot un liek domāt. Stāstus, kas apliecina, ka vēsture un tagadne ir pastāvīgā mijiedarbībā. Aicinām sestdien, 13. maijā, uz Muzeju nakti Valmieras novadā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Valmierā

Valmieras muzejs sagatavojis programmu “TElpa”, aicinot piedalīties radošās darbnīcās, doties ekskursijā, apskatīt izstādes un klausīties brīnišķīgus koncertus.

Plkst. 19.00 Garšaugu dārzā norisināsies darbnīca “Zaļumkaste”, kas būs īsti noderīga pavasarīgos dārza darbos, jo sadarbībā ar zaļi.lv būs iespēja uztaisīt savu mikrozaļumu kastīti.

Savukārt bērni aicināti radoši izpausties Maršnera nama pagalmā no plkst. 19.00 līdz 22.00.

Valmieras muzeja kaimiņi un draugi – Valmieras Mūzikas skola – no plkst. 19.00 līdz 20.00 aicina apmeklēt skolu. Valmieras Mūzikas skolas telpas netradicionāli krāšņas darīs Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņu darbi, tur mūzika “skan” dažādu mūzikas instrumentu interpretācijās.

Plkst. 20.00–21.00 Garšaugu dārzā skanēs koncerts “Helmers Pavasars mūzikā un atmiņās”. Tā kā Helmers Pavasars (1903–1998), kurš mācījies Valmieras Mūzikas skolā, bija vijolnieks, vakara stundu iekrāsos vijoļu mūzika. Valmieras Mūzikas skolas pedagogi un audzēkņi izpildīs arī citu komponistu skaņdarbus vijolei un stīgu orķestrim. Turklāt no plkst. 19.00 līdz 00.00 Garšaugu dārzā būs skatāma vēsturnieces Ingrīdas Zīriņas sagatavota izstāde par ievērojamo novadnieku, ērģelnieku, komponistu, vijolnieku, publicistu, diriģentu un mūzikas pedagogu Helmeru Pavasaru un viņa dzimtu.

Plkst. 19.00, 20.00 un 21.00, iepriekš piesakoties, interesenti aicināti doties ekskursijā pa seno Valmieru – “de Woldemer”. Muzeja topošā ekspozīcija apmeklētājiem vēl nebūs pieejama, taču ekskursijas dalībniekiem būs iespēja vairāk uzzināt par projektu, tā gaitu un saturu. Tikšanās vieta – Ziloņu ielā pie Krodera ābeles. Pieteikšanās, zvanot pa tālruni 64223620. Lūdzam ņemt vērā, ka vietu skaits ir ierobežots.

Plkst. 19.00 Maršnera nama pagalmā aicinām apmeklēt Karīnas Priedītes zīmējumu izstādes atklāšanu un tikties ar mākslinieci, viņa rada arī brīnišķīgas grāmatu ilustrācijas. Šī izstāde būs skatāma līdz plkst. 00.00. Līdz pusnaktij ikviens aicināts Izstāžu namā apskatīt Imanta Lancmaņa gleznu izstādi, atklāto krājumu “Mājā un sētā” un ekspresizstādi “Arheoloģija”.

Vakara izskaņā muzeja iekšpagalmā zem ozola skanēs koncerts “Jauniešu elpa” – jauniešiem un visiem, kuri sirdī jauni (plkst. 22.00–23.00). Koncertā sagaidīsim Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” vokāli instrumentālo ansambli, Valmieras Viestura vidusskolas vokāli instrumentālo ansambli, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas vokāli instrumentālo ansambli, Valmieras Kultūras centra mūsdienu deju grupu “Baltā”, Vidzemes Augstskolas improvizācijas teātri “ViA Gars” un Rūjienas Kultūras centra vokāli instrumentālo grupu “Atestāts”.

Dikļos

Vai zini, ka Dikļi ir Dziesmu svētku šūpulis? Trešo Vasarsvētku rītā 1864. gadā jau no plkst. 8.00 Dikļu mācītājmuižas parkā ieradās dziedātāji no Dikļiem, Rūjienas, Mazsalacas, pat Salacgrīvas, Limbažiem un Straupes. Visu dienu viņi pavadīja kopīgā dziedāšanā. Tas bija sākums pirmajiem Vispārējiem Dziesmu svētkiem, kas Rīgā notika deviņus gadus vēlāk (1873. gadā), izaugot par varenu kustību un vienu no skaistākajām Latvijas tradīcijām, ko apbrīno visā pasaulē.

Muzeju naktī Dikļos aicinām apmeklēt pirmo Dziesmu svētku ekspozīciju Dikļu pagasta pārvaldes ēkā plkst. 21.00–23.00. Dikļu Kultūras centrā plkst. 18.00 skanēs skaists Antas Eņģeles un Lailas Ilzes Purmalietes koncerts. Savukārt plkst. 20.00 aicinām noskatīties filmu “Dziesmu svētki no šūpuļa līdz mūsdienām”.

Mazsalacā

Muzeju nakts īpašo noskaņu no plkst. 19.00 aicinām piedzīvot Mazsalacas muzejā, Valtenberģu muižā. Muzejs ar gardu svētku torti atzīmēs 25. gadskārtu. Un svētku noskaņu uzburs arī dziesmu autora Renāra Veličko un akustiskās mūzikas dueta Noras Urbānes un Mārtiņa Pūcīša sagatavota īpaša koncertprogramma “Pēkšņi liekas, ka jāraksta dzejoļi”. Tā tapusi, sagaidot Imanta Ziedoņa 90. jubilejas gadu. Tā ir kā saruna ar dzejnieku Imantu Ziedoni caur viņa dzeju, kas ietērpta Renāra Veličko un fonda “Viegli” mūziķu sakomponētajā mūzikā, kā arī tā ir iepazīšanās ar jauno, mūsdienu un citu dzejnieku daiļradi, klausoties Renāra Veličko autormūziku. Viņš radījis vairākus skaņdarbus ar Imanta Ziedoņa vārdiem, tostarp arī “Pēkšņi liekas, ka jāraksta dzejoļi”. Savukārt Nora un Mārtiņš ir iemīļojuši fonda “Viegli” radītās dziesmas, kurās goda vieta ir Imanta Ziedoņa dzejai. Koncertā dzirdēsim tādas fonda “Viegli” radītās dziesmas kā “Lakstīgalas”, “Nekā jau nepietrūkst”, “Kaijiņa”, “Nepārtraukti, nenorimti”, “Arī saule netiek atpakaļ” un citas.

Mazsalacas muzejā līdz 1. jūnijam apskatāma Birutas Jansones gleznu izstāde “Birutas stāstiņi” – zīmējumu sērija, kas tapusi no 2018. līdz 2022. gadam. Skatāma arī Valmieras muzeja ekspresizstāde “Zīmogs – laikmeta liecinieks”, kas stāsta par zīmogu kā vēstures liecību Valmierā un tās tuvumā, sākot no viduslaikiem līdz mūsdienām. Tāpat aicinām apskatīt pastāvīgās muzeja ekspozīcijas.

Klasicisma stilā celtā Valtenberģu muiža atrodas Mazsalacā. Tā var lepoties ne vien ar iespaidīgu ārieni, bet arī neparastām kolekcijām – milzīgu zvanu kolekciju, koka skulptūru un medību trofeju ekspozīciju, seno dzimtkoku izstādi, kā arī vairāk nekā 1300 suvenīrpelītēm. Arī Valtenberģu muižas parks ir apskates vērts. Kungu mājai ir divi dažādos laikos veidoti regulāri baroka dārzi, kas tālāk nemanāmi pāriet ainavu meža parkā gar Salacas krastiem. Tas veidots 19. gadsimtā.

Naukšēnos

Naukšēnu Cilvēkmuzejs no plkst. 15.00 aicina aplūkot tekstilmākslinieces Gunas Miķelsones izstādi Vidzemes jostas. Turklāt ikviens varēs ļauties aušanas procesam un radīt kopīgu Rūjienas jostu. Savukārt bērni aicināti izpausties radošajās programmās.

Pie muzeja apskatāma vides izstāde “Skolas Naukšēnu un Ķoņu pagastā līdz 20. gadsimta vidum”, kas atklāj skolas laika atmiņstāstus, ar kuriem dalījušies iedzīvotāji. Aicinām apskatīt pamatekspozīciju, kas vēsta par dzīvi Naukšēnos no 20. gadsimta vidus un kā to pieredzējuši vietējie iedzīvotāji. Muzeja ekspozīcija ir unikāla ar to, ka tā nav paslēpta vitrīnās aiz stikla. Varēsi iemēģināt stelles, uzvilkt igauņu vai latviešu tautastērpu, parakstīt ar tintes pildspalvu un izdejot slaveno Naukšēnu disko.

Foajē ir aplūkojami Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas 1. klases audzēkņu radošuma “Putni”.

Plkst. 20.00 burvīgo vakaru noskaņu bagātinās duets “Baiba un Santa”, aicinot pavasari izbaudīt arī, klausoties skaistu koncertu.

Naukšēnu Cilvēkmuzejs Muzeju naktī būs atvērts no plkst. 15.00 līdz 22.00.

Zilākalnā

Muzeju naktī kā lieliem, tā arī maziem apmeklētājiem durvis vērs Zilākalna Kultūrvēstures un apmeklētāju centrs. Būs iespējams izbraukt ar sliežu velosipēdiem “ZRailbikes” un aplūkot ūdenstornī izvietoto foto izstādi “Purvs Tevi sauc”. No plkst. 10.00 līdz 13.00 ikviens interesents aicināts piedalīties izglītojošā aktivitātē par purvu veidošanos un purvā mītošajiem dzīvniekiem kopā ar Intu Somu un Lindu Kauliņu no Dabas aizsardzības pārvaldes. Savukārt no plkst. 16.00 varēs piedalīties radošajā darbnīcā kopā ar Inetu Martinsoni, kura mācīs, kā no kūdras izgatavot puķu podus, un iedvesmoties vēl lielākiem darbiem. Vakara noslēgumā būs iespējams noskatīties Jāņa Vingra īsfilmu “Purva mantojums”.

13. maijā visā Latvijā atzīmēs Muzeju nakti. Šī gada virstēma ir “Radošums, radīt”. Nakts norises Latvijas muzejos un citviet notiks jau 19. reizi.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina ietvju un ceļu tīrība Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Trikātas pamatskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā sociālo pedagogu (0,380 likmes jeb 12 stundas nedēļā) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: “Gaismaskalns”, Trikāta, Trikātas pagasts, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • īstenot sociālpedagoģisko darbību Iestādē; • plānot un nodrošināt kvalitatīvu izglītības procesu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu un izglītojamo darbu atbilstoši izglītības Iestādes mērķim un uzdevumiem; • strādāt Atbalsta personāla komandā; • diagnosticēt izglītojamo socializācijas procesa veiksmes un problēmas, esošo sociālo risku ietekmi uz viņu pilnvērtīgu integrēšanos sabiedrībā un dzīves prasmju apguvē; • sadarboties ar pedagogiem, izglītības iestādes vadību, izglītojamiem un izglītojamo vecākiem mācību darbā, kā arī informēt par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; un ja Tev ir: • izglītība atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • mācību un audzināšanas darba satura, korekcijas darba plānošanas un realizācijas pārzināšana; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: labas saskarsmes, komunikācijas prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • iespējas piedalīties Iestādes izaugsmes veicināšanā un profesionālās pilnveidošanās iespējas; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • labus darba apstākļus, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2023.gada 22.decembrim e-pastā: trikatas.pamatskola@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai 26548247. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SOCIĀLAIS PEDAGOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Gaismaskalns, Trikāta, Trikātas pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-22

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība aicina darbā Dikļu kultūras centrā (turpmāk – Iestāde) saimniecības vadītāju uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • organizēt Iestādes saimniecisko darbu, Iestādei nepieciešamā inventāra un iekārtu saņemšanu un piegādi; • veikt uzdevumus, kas saistīti ar Iestādes pasākumu norisi (telpu un apkārtnes iekārtošanu, dažādu materiālu atvešanu/aizvešanu); • nodrošināt Iestādes valdījumā esošā kustamā un nekustamā īpašuma uzturēšanu tehniskā kārtībā; • apkopot informāciju par saimniecisko darbu un sīko remonta darbu nepieciešamību, veikt nelielus remontdarbus vai organizēt to izpildi; • sistemātiski sekot apkures sistēmas, ūdensvadu un sanitāro mezglu darbībai; un ja Tev ir: • vidējā vai vidējās pakāpes profesionālā izglītība; • pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • pamatiemaņas būvdarbu un remontdarbu plānošanā un veikšanā; • labas valsts valodas zināšanas; • B kategorijas vadītāja apliecība; • labas prasmes darbā ar datoru, MS Office programmām un citu biroja tehniku; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • nepilnu darba laiku 16 stundas nedēļā (0,4 slodze); • pamatalgu pārbaudes laikā 344 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 362 EUR (par 0,4 slodzi) pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu un sakārtotu darba vidi. Motivācijas vēstuli, CV un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv ar norādi „Saimniecības vadītājs/-a Dikļu kultūras centrā” līdz 2023.gada 19.decembrim. Tālrunis papildu informācijai 26486115 vai 27891656. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Straumes, Dikļi, Dikļu pag., Valmieras nov. Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-12-19

Mūsu partneri