Valmieras Ziņas

Aicina uz Muzeju nakti Valmieras novadā

Lasīšanas laiks: 6 min

Muzeji glabā stāstus, kas prot pārsteigt, var mainīt, aicina uzzināt, rosina darīt, spēj iedvesmot un liek domāt. Stāstus, kas apliecina, ka vēsture un tagadne ir pastāvīgā mijiedarbībā. Aicinām sestdien, 13. maijā, uz Muzeju nakti Valmieras novadā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas komunikācijas un sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Valmierā

Valmieras muzejs sagatavojis programmu “TElpa”, aicinot piedalīties radošās darbnīcās, doties ekskursijā, apskatīt izstādes un klausīties brīnišķīgus koncertus.

Plkst. 19.00 Garšaugu dārzā norisināsies darbnīca “Zaļumkaste”, kas būs īsti noderīga pavasarīgos dārza darbos, jo sadarbībā ar zaļi.lv būs iespēja uztaisīt savu mikrozaļumu kastīti.

Savukārt bērni aicināti radoši izpausties Maršnera nama pagalmā no plkst. 19.00 līdz 22.00.

Valmieras muzeja kaimiņi un draugi – Valmieras Mūzikas skola – no plkst. 19.00 līdz 20.00 aicina apmeklēt skolu. Valmieras Mūzikas skolas telpas netradicionāli krāšņas darīs Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņu darbi, tur mūzika “skan” dažādu mūzikas instrumentu interpretācijās.

Plkst. 20.00–21.00 Garšaugu dārzā skanēs koncerts “Helmers Pavasars mūzikā un atmiņās”. Tā kā Helmers Pavasars (1903–1998), kurš mācījies Valmieras Mūzikas skolā, bija vijolnieks, vakara stundu iekrāsos vijoļu mūzika. Valmieras Mūzikas skolas pedagogi un audzēkņi izpildīs arī citu komponistu skaņdarbus vijolei un stīgu orķestrim. Turklāt no plkst. 19.00 līdz 00.00 Garšaugu dārzā būs skatāma vēsturnieces Ingrīdas Zīriņas sagatavota izstāde par ievērojamo novadnieku, ērģelnieku, komponistu, vijolnieku, publicistu, diriģentu un mūzikas pedagogu Helmeru Pavasaru un viņa dzimtu.

Plkst. 19.00, 20.00 un 21.00, iepriekš piesakoties, interesenti aicināti doties ekskursijā pa seno Valmieru – “de Woldemer”. Muzeja topošā ekspozīcija apmeklētājiem vēl nebūs pieejama, taču ekskursijas dalībniekiem būs iespēja vairāk uzzināt par projektu, tā gaitu un saturu. Tikšanās vieta – Ziloņu ielā pie Krodera ābeles. Pieteikšanās, zvanot pa tālruni 64223620. Lūdzam ņemt vērā, ka vietu skaits ir ierobežots.

Plkst. 19.00 Maršnera nama pagalmā aicinām apmeklēt Karīnas Priedītes zīmējumu izstādes atklāšanu un tikties ar mākslinieci, viņa rada arī brīnišķīgas grāmatu ilustrācijas. Šī izstāde būs skatāma līdz plkst. 00.00. Līdz pusnaktij ikviens aicināts Izstāžu namā apskatīt Imanta Lancmaņa gleznu izstādi, atklāto krājumu “Mājā un sētā” un ekspresizstādi “Arheoloģija”.

Vakara izskaņā muzeja iekšpagalmā zem ozola skanēs koncerts “Jauniešu elpa” – jauniešiem un visiem, kuri sirdī jauni (plkst. 22.00–23.00). Koncertā sagaidīsim Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” vokāli instrumentālo ansambli, Valmieras Viestura vidusskolas vokāli instrumentālo ansambli, Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijas vokāli instrumentālo ansambli, Valmieras Kultūras centra mūsdienu deju grupu “Baltā”, Vidzemes Augstskolas improvizācijas teātri “ViA Gars” un Rūjienas Kultūras centra vokāli instrumentālo grupu “Atestāts”.

Dikļos

Vai zini, ka Dikļi ir Dziesmu svētku šūpulis? Trešo Vasarsvētku rītā 1864. gadā jau no plkst. 8.00 Dikļu mācītājmuižas parkā ieradās dziedātāji no Dikļiem, Rūjienas, Mazsalacas, pat Salacgrīvas, Limbažiem un Straupes. Visu dienu viņi pavadīja kopīgā dziedāšanā. Tas bija sākums pirmajiem Vispārējiem Dziesmu svētkiem, kas Rīgā notika deviņus gadus vēlāk (1873. gadā), izaugot par varenu kustību un vienu no skaistākajām Latvijas tradīcijām, ko apbrīno visā pasaulē.

Muzeju naktī Dikļos aicinām apmeklēt pirmo Dziesmu svētku ekspozīciju Dikļu pagasta pārvaldes ēkā plkst. 21.00–23.00. Dikļu Kultūras centrā plkst. 18.00 skanēs skaists Antas Eņģeles un Lailas Ilzes Purmalietes koncerts. Savukārt plkst. 20.00 aicinām noskatīties filmu “Dziesmu svētki no šūpuļa līdz mūsdienām”.

Mazsalacā

Muzeju nakts īpašo noskaņu no plkst. 19.00 aicinām piedzīvot Mazsalacas muzejā, Valtenberģu muižā. Muzejs ar gardu svētku torti atzīmēs 25. gadskārtu. Un svētku noskaņu uzburs arī dziesmu autora Renāra Veličko un akustiskās mūzikas dueta Noras Urbānes un Mārtiņa Pūcīša sagatavota īpaša koncertprogramma “Pēkšņi liekas, ka jāraksta dzejoļi”. Tā tapusi, sagaidot Imanta Ziedoņa 90. jubilejas gadu. Tā ir kā saruna ar dzejnieku Imantu Ziedoni caur viņa dzeju, kas ietērpta Renāra Veličko un fonda “Viegli” mūziķu sakomponētajā mūzikā, kā arī tā ir iepazīšanās ar jauno, mūsdienu un citu dzejnieku daiļradi, klausoties Renāra Veličko autormūziku. Viņš radījis vairākus skaņdarbus ar Imanta Ziedoņa vārdiem, tostarp arī “Pēkšņi liekas, ka jāraksta dzejoļi”. Savukārt Nora un Mārtiņš ir iemīļojuši fonda “Viegli” radītās dziesmas, kurās goda vieta ir Imanta Ziedoņa dzejai. Koncertā dzirdēsim tādas fonda “Viegli” radītās dziesmas kā “Lakstīgalas”, “Nekā jau nepietrūkst”, “Kaijiņa”, “Nepārtraukti, nenorimti”, “Arī saule netiek atpakaļ” un citas.

Mazsalacas muzejā līdz 1. jūnijam apskatāma Birutas Jansones gleznu izstāde “Birutas stāstiņi” – zīmējumu sērija, kas tapusi no 2018. līdz 2022. gadam. Skatāma arī Valmieras muzeja ekspresizstāde “Zīmogs – laikmeta liecinieks”, kas stāsta par zīmogu kā vēstures liecību Valmierā un tās tuvumā, sākot no viduslaikiem līdz mūsdienām. Tāpat aicinām apskatīt pastāvīgās muzeja ekspozīcijas.

Klasicisma stilā celtā Valtenberģu muiža atrodas Mazsalacā. Tā var lepoties ne vien ar iespaidīgu ārieni, bet arī neparastām kolekcijām – milzīgu zvanu kolekciju, koka skulptūru un medību trofeju ekspozīciju, seno dzimtkoku izstādi, kā arī vairāk nekā 1300 suvenīrpelītēm. Arī Valtenberģu muižas parks ir apskates vērts. Kungu mājai ir divi dažādos laikos veidoti regulāri baroka dārzi, kas tālāk nemanāmi pāriet ainavu meža parkā gar Salacas krastiem. Tas veidots 19. gadsimtā.

Naukšēnos

Naukšēnu Cilvēkmuzejs no plkst. 15.00 aicina aplūkot tekstilmākslinieces Gunas Miķelsones izstādi Vidzemes jostas. Turklāt ikviens varēs ļauties aušanas procesam un radīt kopīgu Rūjienas jostu. Savukārt bērni aicināti izpausties radošajās programmās.

Pie muzeja apskatāma vides izstāde “Skolas Naukšēnu un Ķoņu pagastā līdz 20. gadsimta vidum”, kas atklāj skolas laika atmiņstāstus, ar kuriem dalījušies iedzīvotāji. Aicinām apskatīt pamatekspozīciju, kas vēsta par dzīvi Naukšēnos no 20. gadsimta vidus un kā to pieredzējuši vietējie iedzīvotāji. Muzeja ekspozīcija ir unikāla ar to, ka tā nav paslēpta vitrīnās aiz stikla. Varēsi iemēģināt stelles, uzvilkt igauņu vai latviešu tautastērpu, parakstīt ar tintes pildspalvu un izdejot slaveno Naukšēnu disko.

Foajē ir aplūkojami Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas 1. klases audzēkņu radošuma “Putni”.

Plkst. 20.00 burvīgo vakaru noskaņu bagātinās duets “Baiba un Santa”, aicinot pavasari izbaudīt arī, klausoties skaistu koncertu.

Naukšēnu Cilvēkmuzejs Muzeju naktī būs atvērts no plkst. 15.00 līdz 22.00.

Zilākalnā

Muzeju naktī kā lieliem, tā arī maziem apmeklētājiem durvis vērs Zilākalna Kultūrvēstures un apmeklētāju centrs. Būs iespējams izbraukt ar sliežu velosipēdiem “ZRailbikes” un aplūkot ūdenstornī izvietoto foto izstādi “Purvs Tevi sauc”. No plkst. 10.00 līdz 13.00 ikviens interesents aicināts piedalīties izglītojošā aktivitātē par purvu veidošanos un purvā mītošajiem dzīvniekiem kopā ar Intu Somu un Lindu Kauliņu no Dabas aizsardzības pārvaldes. Savukārt no plkst. 16.00 varēs piedalīties radošajā darbnīcā kopā ar Inetu Martinsoni, kura mācīs, kā no kūdras izgatavot puķu podus, un iedvesmoties vēl lielākiem darbiem. Vakara noslēgumā būs iespējams noskatīties Jāņa Vingra īsfilmu “Purva mantojums”.

13. maijā visā Latvijā atzīmēs Muzeju nakti. Šī gada virstēma ir “Radošums, radīt”. Nakts norises Latvijas muzejos un citviet notiks jau 19. reizi.

Ja Tev rūp vides aizsardzība, Tev ir drosme pārstāvēt valsti darbā par zaļāku un labvēlīgāku vidi, Tevi interesē darbs normatīvo aktu ievērošanā zemes dzīļu un dabas resursu izmantošanas jomā iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078) Atļauju pārvaldes Piesārņojuma un dabas resursu departamenta Resursu pārvaldības daļas eksperta amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu valsts pārvaldē vides aizsardzības jomā; apmācību un vērtīgu profesionālo pieredzi; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un līdzšinējai pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu no 8 līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu reģionālajiem birojiem Rīgā, Valmierā, Daugavpilī, Rēzeknē, Jelgavā, Ventspiī vai Liepājā, ar iespēju strādāt attālināti pēc pārbaudes laika. Uzticēsim Tev:  sagatavot zemes dzīļu izmantošanas licences, derīgo izrakteņu atradnes pases un derīgo izrakteņu ieguves limitus  sagatavot dabas resursu un ūdens resursu lietošanas atļaujas  saskaņot derīgo izrakteņu ieguves projektus un spridzināšanas darbu projektus veikt ietekmes sākotnējos izvērtējumus un sagatavot tehniskos noteikumus derīgo izrakteņu ieguvei, dīķu ierīkošanai ievadīt un aktualizēt informāciju Valsts vides dienesta informācijas sistēmās sagatavot atbildes uz privātpersonu, valsts un pašvaldību institūciju iesniegumiem Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; augstākā akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība vides zinātnē, dabas zinātnēs, ģeoloģijā, ģeogrāfijā, inženierzinātnē (izglītība ģeoloģijā tiks uzskatīta par priekšrocību); izpratne par normatīvo aktu piemērošanu un vides aizsardzības normatīvo aktu pārzināšana; profesionālā darba pieredze vides aizsardzības vai ģeoloģijas nozarē tiks uzskatīta par priekšrocību; prasme strādāt ar ģeotelpisko datu apstrādes programmām ESRI ArcGIS, QGIS u.c tiks uzskatīta par priekšrocību; prasme un vēlēšanās strādāt komandā; prasme strādāt ar liela apjoma informāciju, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus savas kompetences robežās, augsta atbildības sajūta un labas komunikācijas un sadarbības prasmes; labas datora lietošanas prasmes (Microsoft Office); elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Resursu pārvaldības daļas eksperts”) Tālrunis uzziņām: 67084203. Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Sazināsimies ar pretendentiem, kuri būs iekļuvuši otrajā kārtā. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: EKSPERTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Pāvila Rozīša iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-04 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja esi enerģisks un esi gatavs jauniem izaicinājumiem, kā arī vēlies sevi pilnveidot un izmantot savas profesionālās zināšanas un pieredzi kopējo mērķu sasniegšanā, tad tieši Tu, kā kolēģis, esi nepieciešams Valsts sociālās aprūpes centra "Zemgale" komandai!* Valsts sociālās aprūpes centrs "ZEMGALE" kā  lielākais valsts ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojuma sniedzējs Latvijā AICINA DARBĀ APRŪPĒTĀJU filiālē "Jelgava" (uz noteikt laiku, pilnu slodzi) Mēs piedāvājam: sociālās garantijas atbilstoši valsts pārvaldē noteiktajam; algu (bruto) EUR 715 – EUR 768; pārbaudes laikā atalgojums līdz EUR 716; Summēto darba laiku (saskaņā ar darba grafiku); 25% ikmēneša piemaksu par darbu, kas saistīts ar īpašu risku; Profesionālus kolēģus, izaugsmes un apmācības iespējas; Sociālās garantijas; papildus atvaļinājuma dienas par īpašo risku un ikgadējo novērtējumu; Veselības apdrošināšanu pēc 6 nostrādātiem mēnešiem. Būtiskākie amata pienākumi: Veikt klientu aprūpi atbilstoši klientu funkcionālajam stāvoklim; Atbildēt par klientu drošību un sekot, lai klienti ievērotu iekšējās kārtības noteikumus; Nodrošināt tīrību un kārtību klientu dzīvojamās telpās, koplietošanas telpās, veicot mitro uzkopšanu ne retāk kā vienu reizi dienā; Labas komunikācijas un sadarbības prasmes. Prasības pretendentam: Pamatizglītība vai vidējā izglītība. Vēlama praktiskā darba pieredze šajā vai līdzīgā amatā. Darba vieta: VSAC "Zemgale" filiāle "Jelgava", Kalnciema ceļš 109, Jelgava. Profesionālās darbības aprakstu (CV) un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas ar norādi "Aprūpētājs" sūtīt uz e-pastu: vakances@vsaczemgale.gov.lv. Piesakot savu kandidatūru uz izsludināto amata vietu, Jūs uzticat savus personas datus Valsts sociālās aprūpes centram “Zemgale”. Detalizēta informācija par personas datu apstrādes aspektiem šī nolūka sasniegšanai ir norādīta iestādes mājas lapā, adrese: https://www.vsaczemgale.gov.lv/lv/media/2279/download Informējam, ka sazināsimies tikai ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz interviju. Par atteikumu ziņosim tikai tiem kandidātiem, kas tiks uzaicināti uz interviju. Gadījumā, ja divu nedēļu laikā pēc CV nosūtīšanas neesat saņēmis uzaicinājumu uz darba interviju, varat uzskatīt, ka Jūsu kandidatūra netika virzīta pārrunu kārtai. *Valsts sociālās aprūpes centrs "ZEMGALE" (reģ.nr.40900035103) ir Labklājības ministra pakļautībā esoša tiešās valsts pārvaldes iestāde, kas sniedz valsts apmaksātu ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu abu dzimumu pilngadīgām personām institūcijā ar smaga garīga rakstura traucējumiem (I un II invaliditātes grupa).  Profesija: APRŪPĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūja, Jeri, Jeru pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-26 Kontaktpersona: Jānis Flaksis Izglītības līmenis: Pamatizglītība

SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS” aicina savā komandā kolēģi inženiertīklu un iekārtu TEHNIĶI Galvenie amata pienākumi: apsekot ēku inženiertīklus, siltummezglus, ventilācijas iekārtas, novērst avārijas situācijas un par konstatēto noformēt aktus plānot, organizēt, kontrolēt inženiertīklu, siltummezglu, ventilācijas iekārtu līgumu izpildi atbilstoši normatīvo aktu un līgumu prasībām sastādīt ēku iekšējo inženiertīklu, siltummezglu, ventilācijas iekārtu remonta, izbūvju izmaksu tāmes atbilstoši spēkā esošo normatīvo aktu prasībām noformēt darbu izpildes aktus par izpildītajiem darbiem Prasības kandidātiem: izpratne par ēku iekšējo inženiertīklu un iekārtu izbūves, montāžas darbiem, pielietojamiem materiāliem 1. līmeņa augstākā profesionālā izglītība, vēlams inženierzinātņu jomā (var būt pēdējo kursu students) B kategorijas autovadītāja apliecība vēlama pieredze ēku iekšējo inženiertīklu apkalpošanā vēlamas zināšanas un pieredze būvniecības izmaksu tāmju sastādīšanā labas MS Office zināšanas labas komunikācijas un sadarbības prasmes valsts valodas zināšanas ne mazākas kā pamata līmenī (A2) Piedāvājam: atbildīgu darbu vienā no lielākajiem namu pārvaldīšanas uzņēmumiem Vidzemē veselības un nelaimes gadījumu apdrošināšanu, pabalstu sistēmu dažādos nozīmīgos dzīves gadījumos atalgojumu no EUR 1400 pirms nodokļu nomaksas. Pieteikties līdz 2024.gada 7.jūnijam, sūtot CV un motivācijas vēstuli elektroniski uz namsaimnieks@v-nami.lv vai uz adresi: SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras nov., LV-4201. Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Tālrunis informācijai: 28329013. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti šīs atlases konkursa ietvaros. Datu pārzinis ir SIA “VALMIERAS NAMSAIMNIEKS”, Semināra iela 2a, Valmiera, Valmieras nov., LV-4201. Profesija: INŽENIERKOMUNIKĀCIJU TEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Semināra iela 2A, Valmiera, Valmieras nov. Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Valmieras Namsaimnieks Sūtīt CV uz namsaimnieks@v-nami.lv, Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri