Valmieras Ziņas

2017.gads Valmieras pilsētas pašvaldības policijā

Bezmaksas atbalsta tālruņa valmieriešiem 8484 ieviešana, Operatīvās informācijas centra izveide un iekārtošanās policista darbam atbilstošākās telpās Purva ielā 12A bija svarīgi jauninājumi Valmieras pilsētas pašvaldības policijas darbā drošības uzlabošanā pilsētā 2017.gadā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Zane Bulmeistare.

Operatīva reaģēšana problēmsituāciju novēršanai un rūpes par iedzīvotāju drošību

2017.gadā pa bezmaksas atbalsta tālruni 8484 saņemts 1631 zvans par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem un 329 zvani par saimnieciska rakstura problēmām, piemēram, bojājumi santehnikas un elektroapgādes sistēmās, nolūzuši koku zari, slidenas ietves u.tml. 2016.gadā pašvaldības policija saņēma 1688 zvanus par sabiedriskās kārtības pārkāpumiem, kas ir par 57 gadījumiem vairāk nekā pērn.

“Bezmaksas atbalsta tālruni valmierieši izmanto aktīvi. Aicinu arī turpmāk zvanīt pa tālruņa numuru 8484, tādējādi palīdzot mums operatīvi iesaistīties problēmas risināšanā. Ja zvanītājs vēlas, viņš drīkst nenosaukt vārdu un telefona numuru. Šādu informāciju lielākoties jautājam, ja ir nepieciešams sazināties ar cilvēku vēlreiz, ja, piemēram, nevaram atrast vietu, par kuru ziņojis zvanītājs,”

stāsta Valmieras pilsētas pašvaldības policijas priekšnieks Armands Miķelsons.

Jāpiebilst, ka ziņošanai par nelaimes gadījumiem arī turpmāk izmantojami operatīvo dienestu tālruņi: 112 – Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta uzturētais vienotais ārkārtējo notikumu numurs, 110 – Valsts policijas tālrunis, 113 – Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta tālrunis, 114 – Gāzes avārijas dienesta tālrunis.

Lai saimniecisku jautājumu risināšanā varētu palīdzēt visu daudzdzīvokļu māju Valmierā iedzīvotājiem, plānots noslēgt vienošanos ar namu apsaimniekotājiem. Tādējādi, ja iedzīvotājs par nama apsaimniekošanas jautājumiem, piemēram, santehnikas vai elektroapgādes sistēmas bojājumi, ziņos, zvanot 8484, Operatīvais informācijas centrs sazināsies ar konkrēto speciālistu vai sniegs iedzīvotājam visu nepieciešamo informāciju.

Nozīmīgs darbs 2017.gadā bija videonovērošanas sistēmas pilsētā attīstība. Operatīvās informācijas centrā tika uzstādīta lielformāta video siena. Tā atvieglo pilsētā izvietoto videokameru fiksētās informācijas novērošanu un nepieciešamības gadījumā palīdz nodrošināt operatīvu reaģēšanu. Papildu videonovērošanas kameras pērn uzstādītas Vecpuišu parkā un netālu no Gaujas tilta Pārgaujas pusē, fiksējot notiekošo Vecpuišu parkā, kā arī Cēsu ielā un tās apkārtnē.

Reģistrētie pārkāpumi

137 – sastādīto administratīvo protokolu skaits 2017.gadā, kas ir par 59 gadījumiem mazāk nekā 2016.gadā. Tāpat kā citus gadus, lielākā daļa šo pārkāpumu ir iedzīvotāju atrašanās alkoholisko dzērienu ietekmē un tā lietošana sabiedriskās vietās, nepilngadīgie alkohola reibumā, kā arī smēķēšanas ierobežojumu neievērošana. Lielākoties izteikti brīdinājumu, veiktas pārrunas, lai šādas situācijas neatkārtotos.

Atskurbšanai Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Valmieras iecirknī Valmieras pilsētas pašvaldības policija 2017.gadā nogādāja 253 personas (gadu iepriekš – 255). Personu skaits, kuru veselības pārbaudei uz notikuma vietu pašvaldības policijas izsaukusi Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, – 22 (gadu iepriekš – 13). Dzīvesvietā nogādātas 83 personas (gadu iepriekš – 67). Rūpējoties par iedzīvotāju veselību gada aukstajā laikā, pašvaldības policija informē personas bez noteiktas dzīvesvietas par iespēju saņemt gultasvietu, vakariņas un izmantot dušas pakalpojumu Valmieras nakts patversmē Purva ielā 13. Pašvaldības policija 2017.gadā nakts patversmē nogādājusi 25 personas (2016.gadā – 11).

“Pateicamies iedzīvotājiem, kuri nav vienaldzīgi un izsauc operatīvo dienestu, ja uz ielas pamana cilvēku bezspēcīgā situācijā. Jo īpaši tas ir svarīgi aukstā laikā, tādējādi, iespējams, pat izglābjot cilvēka dzīvību,”

norāda A.Miķelsons.

Sarucis gadījumu skaits, kad transportlīdzekļa vadītājs automašīnu novieto neatļautā vietā vai arī automašīnā labi redzamā vietā nenovieto atļauju par stāvēšanu daudzdzīvokļu namu pagalmos. 2017.gadā šādi gadījumi bija 332, kas ir par 77 gadījumiem mazāk nekā 2016.gadā.

Tāpat aizturētas 23 meklēšanā esošas personas.

2017.gadā pašvaldības policija pieņēmusi 58 iedzīvotājus klātienē, kas ir par 20 vairāk nekā 2016.gadā. Iedzīvotāji pašvaldības policijā Purva ielā 12A aicināti vērsties jebkurā sev ērtā laikā vai arī izmantot iedzīvotāju pieņemšanas laiku piektdienās no plkst.13.00 līdz 15.00.

Noziedzīga darbība, pārbaudot situāciju notikuma vietā, piemēram, zādzība veikalā, konstatēta 19 gadījumos, 50 reizes pašvaldības policijai bija jāiejaucas ģimenes strīdu risināšanā, savukārt piecu lietu materiāli pēc piekritības nodoti Valsts policijai.

Valmieras pilsētas pašvaldības policija izskatījusi pašvaldības un valsts iestāžu 402 iesniegumus, 30 juridisku un 227 fizisku personu iesniegumus, elektroniski sūdzības tika iesniegtas astoņos reizes.

Atkritumu apsaimniekošanas pārkāpumu novēršana

Lai sekmētu apkārtējās vides sakopšanu un novērstu nelegālu atkritumu nokļūšanu Valmieras pilsētas mežos un apkārtējā vidē, SIA “ZAAO” 2017.gadā ieviesa tiešsaistes atkritumu apsaimniekošanas sistēmu LAIPA. To izmanto arī pašvaldības policija, veicot pārbaudes un apsekojot mājsaimniecības, kas nav noslēgušas līgumu ar SIA “ZAAO”.

2017.gadā saziņa veikta ar apmēram 95 mājsaimniecībām, klātienē tiekoties ar īpašniekiem, rakstot brīdinājuma vēstules, veicot telefona zvanus, kā arī patruļai uz vietas konstatējot faktu. Policijas darbības rezultātā 17 mājsaimniecības noslēgušas līgumu ar SIA “ZAAO”. Arī šogad darbs atkritumu apsaimniekošanas pārkāpumu novēršanā tiks turpināts.

Jāpiemin, ka atbilstoši 08.11.2011. saistošo noteikumu Nr.119 “Par atkritumu apsaimniekošanu Valmieras pilsētā” 21.4.punktam nekustamā īpašuma lietotāja, valdītāja, īpašnieka vai apsaimniekotāja pienākums ir slēgt līgumu par katrā nekustamajā īpašumā radīto atkritumu apsaimniekošanu.

2017.gadā konstatēti 38 nesakopta īpašuma gadījumi. Pašvaldības policijas darbinieki īpašumus apsekojuši, sazinājušies ar īpašniekiem, veikuši pārrunas. Ar neatlaidīgu un mērķtiecīgu darbu panākts, ka apsekotie īpašumi jau ir sakopti vai arī sākti teritorijas sakopšanas darbi.

Kārtības nodrošināšana publisko pasākumu laikā

2017.gadā Valmieras pilsētas pašvaldības policija uzraudzīja sabiedriskās kārtības ievērošanu 20 publiskos pasākumos. Lielākie no tiem bija Valmieras pilsētas svētki, Maģisko sajūtu nakts, Valmieras maratons, Jaungada sagaidīšanas norises u.c. Tāpat pašvaldības policija pērn nodrošināja sabiedrisko kārtību visās “Valmiera/ORDO” basketbola spēlēs Vidzemes Olimpiskajā centrā.

Valmieras pilsētas pašvaldības policijā ir 31 darbinieks, no kuriem, strādājot maiņās, 20 patrulē pilsētā un dodas uz izsaukumu vietām, astoņi veic dežuranta pienākumus Operatīvās informācijas centrā un Purva ielā 13. Valmieras pilsētas pašvaldības policiju vada priekšnieks Armands Miķelsons, priekšniekam ir vietnieks un lietvedis.

“Pateicos aktīviem iedzīvotājiem par nepalikšanu vienaldzīgiem un ziņošanu par dažādām problēmsituācijām, kas mums savukārt ļauj rīkoties un palīdzēt operatīvi. Šogad turpināsim uzlabot drošības uzturēšanas tehnisko nodrošinājumu. Palielināsim esošās drošības sistēmas inteliģenci. Tie būs jauni brīdinājuma veidi, videonovērošanā fiksējot, piemēram, skaļākus trokšņus, atšķirīgi straujas kustības, pilsētā atstātās lielāka izmēra mantas, cilvēku negaidītu drūzmēšanos u.tml.,”

norāda A.Miķelsons.

Pašvaldības policijas uzdevumos ietilpst pārraudzīt Valmieras pilsētas pašvaldības izdoto saistošo noteikumu ievērošanu un atbilstoši normatīvo aktu prasībām uzturēt pilsētā sabiedrisko kārtību. Saistošo noteikumu izpildi pašvaldības policija nodrošina gan preventīvu pārrunu ceļā, gan nepieciešamības gadījumā piemērojot sodu par izdarītajiem pārkāpumiem. Pašvaldības policija sadarbojas ar Valsts policiju, reaģējot uz izsaukumiem, uzraugot sabiedrisko kārtību un ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu. Tāpat pašvaldības policija organizē un iesaistās pasākumos, lai informētu un izglītotu skolas vecuma jauniešus, vecākus un citas iedzīvotāju grupas par drošības priekšnoteikumiem un noteikumu un likumu ievērošanu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Viestura vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā lietvedības sekretāru/-i uz noteiktu laiku Ja Tev ir vēlme: noformēt, veidot, kārtot, uzglabāt dokumentus atbilstoši nomenklatūrai, dokumentu pārvaldības kārtībai; pārvaldīt Iestādes arhīvu; veikt personāla lietvedību (darba līgumu slēgšana, rīkojumu sagatavošana); veikt ierobežotas pieejamības dokumentu apstrādi (reģistrācija un nosūtīšana adresātiem); sagatavot Iestādes personāla atvaļinājuma grafikus, kontrolēt to izpildi; nodrošināt savlaicīgu informācijas un dokumentu apriti ar Iestādes administrāciju, darbiniekiem, Valmieras pilsētas pašvaldību un citām institūcijām; un ja Tev ir: vidējā profesionālā vai augstākā izglītība lietvedības jomā; iepriekšēja pieredze lietveža amatā izglītības iestādē tiks uzskatīta par priekšrocību; prasme strādāt ar datoru Windows vidē, izmantot interneta iespējas un datu bāzes; prasme orientēties normatīvajos aktos un pielietot tos darbā; labas saskarsmes un komunikācijas prasmes, precizitāte, augsta atbildības sajūta; precizitāte un atbildība darbā; mēs piedāvājam: atalgojumu 720 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; stabilu, sakārtotu darba vidi renovētā izglītības iestādē. Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot savu profesionālās darbības aprakstu (CV) ar norādi „Lietveža vakancei” uz e-pastu: vvv@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras Viestura vidusskolas lietvedībā (108.kabinetā, Viestura alejā 3, Valmierā) līdz 2021.gada 15 martam (ieskaitot). Tālrunis informācijai: 29286619. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: LIETVEDĪBAS SEKRETĀRS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Viestura aleja 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-15 Kontaktpersona: CV ar amata norādi iesniegt pers. vai sūtīt uz vvv@valmiera.edu.lv, t. 29286619.

Pievienojies mūsu komandai! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras Viestura vidusskola (turpmāk – Iestāde) aicina darbā direktora vietnieku/-ci izglītības jomā (audzināšanas darbā) uz noteiktu laiku Ja Tev ir vēlme: nodrošināt Iestādes audzināšanas programmas izstrādi; vadīt, plānot, organizēt audzināšanas darbu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; koordinēt un pārraudzīt interešu izglītības pulciņu, mākslinieciskās pašdarbības kolektīvu un klašu audzinātāju darbu; apkopot un analizēt informāciju, gatavot pārskatus un ziņojumus par audzināšanas darbu Iestādē; piedalīties Iestādes iekšējo normatīvo aktu izstrādē un nodrošināt to ievērošanu; atbilstoši darba pienākumiem piedalīties pedagoģiskās padomes sēžu sagatavošanā un organizēšanā; atbalstīt un konsultēt izglītojamo pašpārvaldes darbību; koordinēt projekta “Latvijas skolas soma” realizāciju; veicināt Iestādes tradīciju saglabāšanu, pilnveidošanu un tēla veidošanu; nodrošināt drošu, veselībai nekaitīgu un psiholoģiski labvēlīgu vidi Iestādē; novērtēt pedagogu darbu un veicināt izaugsmi, iesaistīt Iestādes mērķu noteikšanā un attīstībā; un ja Tev ir: augstākā izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumu Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību” prasībām; darba pieredze līdzīgā amatā un izglītības vadības darbā tiks uzskatīta par priekšrocību; pieredze padoto darba snieguma izvērtēšanā, mērķu noteikšanā; pieredze metodiskajā darbā, izglītības jomu reglamentējošo tiesību aktu pārzināšana; jaunāko izglītības un pedagoģijas jomu aktualitāšu pārzināšana un prasme pielietot darbā; precizitāte un atbildība darbā; spēja strādāt patstāvīgi, pieņemt lēmumus un prasme rīkoties nestandarta situācijās; labas komunikācijas, sadarbības un motivēšanas prasmes; mēs piedāvājam: atalgojumu 1300 euro mēnesī par slodzi pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; darbu radošā, draudzīgā kolektīvā; stabilu, sakārtotu darba vidi renovētā izglītības iestādē. Pretendentus aicinām pieteikties, iesniedzot savu profesionālās darbības aprakstu (CV) un motivācijas vēstuli ar norādi „Direktora vietnieka vakancei” uz e-pastu: vvv@valmiera.edu.lv vai iesniegt personīgi Valmieras Viestura vidusskolas lietvedībā (108.kabinetā, Viestura alejā 3, Valmierā) līdz 2021.gada 15 martam (ieskaitot). Tālrunis informācijai: 29286619. Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: VADĪTĀJA VIETNIEKS /DIREKTORA VIETNIEKS /IZPILDDIREKTORS (IZGLĪTĪBAS JOMĀ) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Viestura aleja 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-15 Kontaktpersona: CV un mot.vēst. ar amata norādi iesniegt pers. vai sūtīt uz vvv@valmiera.edu.lv, t. 29286619.

Mūsu partneri