Valmieras Ziņas

100 un 90 gadu svinības Valmieras Pārgaujas ģimnāzijā

Šī nedēļa Latvijai un ikvienam no mums ir īpaša, jo mūsu valstij ir liela un skaista jubileja. Reizēm liekas, ka varbūt par daudz tiek deldēts simtgades vārds, tomēr tas ir ļoti nozīmīgs pasākums. Varbūt jaunieši, kas tagad vēl neaptver šī mirkļa svarīgumu, pēc gadiem sapratīs, cik unikālu Latvijas vēstures posmu ir piedzīvojuši.

Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas (VPĢ) kolektīvs, kas jau labu laiku palicis bez savām īstajām mājām, Latvijas dzimšanas dienu svinēja Valmieras kultūras centrā. Jāteic, ka ģimnāzijā ir vēl kāds svarīgs notikums – 14.novembrī savu 90.dzimšanas dienu svinēja VPĢ vecākais skolotājs Elmārs Gulbis. Valmieras Drāmas teātrī 18.novembrī viņu sveiks arī kā „Goda valmierieti 2018”, bet šajā reizē paldies vārdus teica jaunieši, kuriem Elmārs māca šaha gudrības. Aizkustināts par izrādīto godu, Elmārs visus aicināja nodziedāt Latvijas valsts himnu.

Svētku pasākumā VPĢ direktore vairākiem vidusskolēniem pasniedza DSD diplomus, savukārt pati direktore dāvanā saņēma Latvijas karogu, kuru no savas ģimenes pasniedza 11.d klases skolniece Aleksandra Mitničuka.

Valsts svētku koncertā „Stāstiet man pasakas, labie ļaudis” uzstājās visi Pārgaujas ģimnāzijas pašdarbības kolektīvi: mūsdienu deju grupa „Flash”, kori, tautisko deju kolektīvi „Pārgaujas delveri”, teātra pulciņa jaunieši. Dziesmas un dejas caurvija Imanta Ziedoņa krāsainās pasakas – Melnā, Pelēkā, Zilā, Brūnā, Raibā… Literāros tekstus lieliski papildināja 10.b klases skolnieka Markusa Daniela Kolosova klaviermūzika.

Pēc koncerta skolas darbinieki pulcējās viesu namā „Brūtes”, kur visus gaidīja stīgu kvarteta muzikāls pārsteigums, simtgades torte, erudīcijas jautājumi un spēles. Vakara gaitā tika sveikti arī citi skolas darbinieki. Nozīmīgā jubilejā kolēģi sveica vācu valodas skolotāju Olitu Nīmanti, tāpat ziedus un dāvanas gaidāmajā vārda dienā saņēma trīs Andas: ģeogrāfijas skolotāja un ilggadēja VPĢ arodbiedrības vadītāja Anda Asafreja, vizuālās mākslas un mājturības skolotāja Anda Zīverte un skolas komandante Anda Ozola.

Skolas direktore pateicās organizatoriem par pasākumu un novēlēja visiem spēku un izturību ceļā uz 101.Latvijas dzimšanas dienu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri