Valmieras Ziņas

Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta Ceļotāju dienā piedāvā izziņas aktivitātes un īpaši izstrādātus auto maršrutus

Lasīšanas laiks: 3 min

19. augustā Dabas aizsardzības pārvalde (pārvalde) aicina ikvienu interesentu uz Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu (ZBR), lai izzinātu dabas daudzveidību un kultūrvēstures vērtības informatīvi izglītojošās aktivitātēs, kā arī speciāli ZBR Ceļotāju dienai izstrādātos auto maršrutos ar vērtīgiem pieturpunktiem Limbažu, Valmieras un Valkas novados, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Dabas aizsardzības pārvaldē.

“Sadarbībā ar vietējām pašvaldībām ZBR Ceļotāju dienas dalībniekiem piedāvājam trīs dažādus ar auto izbraucamus maršrutus, ko veido katra novada populārākie apskates objekti, kā arī kāds mazāk zināms un ļoti interesants dabas vai kultūrvēstures objekts katrā maršrutā. Maršruti ir piemēroti gan solo tūristiem, gan draugu kompānijām, gan arī ģimenēm ar bērniem. Atliek vien izvēlēties sev tīkamāko,” mudina pārvaldes ZBR koordinatore Linda Kauliņa.

160 km garajā maršrutā Limbažu novadā aplūkojami 16 objekti, kas skatāmi https://ej.uz/limbažu_novads_maršruts. Šajā novadā īpaši izceļams Staicelē esošais “Profesora nams” jeb stārķu ligzda, kas savu nosaukumu ieguva par godu stārķim, kurš 1980-o gadu vidū piedalījies visos pilsētas pasākumos. Pateicoties šim stārķim Staicele kļuva par stārķu pilsētu, kur “Profesora namā” aizvien ligzdo Profesora pēcteči.

Tikmēr Valmieras novada 76 km garajā maršrutā aplūkojami 13 objekti (https://ej.uz/valmieras_novads_maršruts). Objektu vidū ir arī Valmieras novada Velnozols-Dreimaņu ozols, kas ir vienīgais Vidzemes Velnozols, kur līdz pat 1950. gadam saglabājušās garu ēdināšanas paražas.  

Savukārt Valkas novada 11 krāšņākās pērles apkopotas 56 km garā maršrutā, kas skatāms tīmekļvietnē https://ej.uz/valkas_novads_maršruts. Šī maršruta “rozīnīte” ir Valkas novada Spiģu ala un avots “Rūceklītis”, kas reizi gadā – maijā – san kā bite. Zinātnieki skaidro, ka skaņa rodas, ūdenim gāžoties pazemes ezerā.

Papildu ZBR Ceļotāju dienas maršrutos iekļautajām apskates vietām ZBR ir daudz interesantu objektu, ar kuriem papildināt jau izstrādātos brauciena plānus. Tādējādi ikviens var pielāgot ieteiktos maršrutus savai gaumei un vēlmēm.

19. augustā plkst. 11.00 plānota ekskursija “Iepazīsti Staiceles pagasta kultūrvēsturisko mantojumu”, kas ļaus izzināt Staiceles pagastā esošās alas un klintis. Dalība jāpiesaka iepriekš, zvanot pa tālruni 27806452.

Tikmēr Salacgrīvas muzejs un nēģu zvejas amatu meistari 19. augustā visas dienas garumā ar dažādām aktivitātēm aicina iepazīt ZBR lielāko dārgumu – Salacas upi. No plkst. 10.00 līdz 14.00 Salacgrīvas muzejā (Salacgrīvā, Sila ielā 2) varēs izzināt Salacu un tās apkārtni muzeja ekspozīcijā. No plkst. 10.00 līdz 16.00 Salacgrīvā, Meldru ielā 18 varēs satikt nēģu zvejas aroda meistaru Aleksandru Rozenšteinu, kurš sniegs ieskatu nēģu zvejas vēsturē un mūsdienās. No plkst. 10.00 līdz 14.00 ZBR dabas centrā (Salacgrīvā, Rīgas ielā 16) interaktīvā izstādē “Lasis godā celts” būs iespēja izzināt lašu dzīves ceļu. Savukārt pļavā pie veikala “top!” (Salacgrīvā, Rīgas iela 13) no plkst. 10.00 līdz 14.00 būs iespēja saredzēt Salacas augu un dzīvnieku daudzveidību kopā ar eksperti Agniju Skuju.

No 19. augusta plkst. 11.00 līdz 26. augusta plkst. 17.00 Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centrs “Ztornis” aicina piedalīties spēlē “Slēpņo ar ģimeni un draugiem Zilākalnā”.

Tikmēr Limbažu novada pašvaldības aģentūra “LAUTA” no šī gada 19. augusta līdz 10. septembrim aicina uz fotomedību spēli, iepazīstot Limbažu pilsētas 800gades liecības. Uzdevumu lapu iespējams saņemt Limbažu novada tūrisma informācijas centrā (Limbaži, Torņa iela 3), kā arī lejupielādēt tīmekļvietnē www.visitlimbazi.lv.

Interesentu ērtībai viss ZBR Ceļotāju dienas piedāvājums apkopots un publiski pieejams pārvaldes tīmekļvietnes www.daba.gov.lv sadaļā Aktualitātes, Notikumu kalendārs. Neatkarīgi no izvēlētā maršruta vai papildu apskates objektiem, ikviens ir laipni aicināts dalīties ar savām fotogrāfijām sociālajos medijos, izmantojot tēmturi #ZBR un #Celotajudiena. No publicētajām foto, izlozēsim trīs veiksmīgos, kas saņems pārvaldes, Valmieras un Limbažu novadu sarūpētas pārsteigumu balvas.

ZBR ir vienīgā šāda veida īpaši aizsargājamā dabas teritorija Latvijā, kas aptver 457 600 ha sauszemes un 16 750 ha jūras akvatorijas. Teritorijā atrodas ainaviskā Salacas upe, bagātais Burtnieka ezers, īpatnais Sedas purvs, viena no garākajām smilšakmens alām Latvijā – Lībiešu upurala pie Svētupes, unikālie un nekur citur Latvijā nesastopamie smilšakmens atsegumi jūras krastā, Vidzemes akmeņainā jūrmala.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Rūjienas apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā palīgstrādnieku (Ipiķu pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā esošo Pašvaldības īpašumu un dzīvojamo māju, to teritoriju vispārējo saimniecisko uzturēšanu un remontdarbus; • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā; • veikt teritorijas labiekārtošanas un uzturēšanas darbus t.sk. pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • uzraudzīt un apkopt apkures iekārtas; un ja Tev ir: • vismaz pamata izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu EUR 620 pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV un izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz rujienasapvieniba@valmierasnovads.lv vai personīgi Rūjienas apvienības valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, adrese: Raiņa iela 3, Rūjiena, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums palīgstrādnieka amatam”, līdz 2023.gada 4.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 25662217. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Papardes, Ipiķi, Ipiķu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-04

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā izglītības psihologu (profesijas kods 2634 03) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • konsultēt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogus, audzēkņus un viņu vecākus audzēkņa psiholoģisko problēmu gadījumos; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • sagatavot rakstisku atzinumu par izglītojamā psiholoģiskās izpētes vai konsultēšanas rezultātiem gadījumos, ja izglītojamais tiek nosūtīts uz valsts vai pašvaldības pedagoģiski medicīnisko komisiju vai saņem izglītības iestādes atbalsta komisijas palīdzību, kā arī normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos vai pēc vecāku rakstiska pieprasījuma; • sniegt atbalstu izglītojamajiem adaptācijas procesā; • kārtot dokumentāciju atbilstoši Iestādes noteiktajām prasībām; un ja Tev ir: • tiesības veikt psihologa profesionālo darbību atbilstoši Psihologu likuma 3.pantam, kā arī ir reģistrēts Psihologu reģistrā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām • izglītības jomu reglamentējošo normatīvo aktu pārzināšana; • mācību un audzināšanas darba satura pārzināšana; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci. mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilnu darba likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienībā “Varavīksne”; Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi Iestādes lietvedei (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Psihologa/-es amatam”. Tālrunis informācijai: 64281559 (lietvede). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskola aicina darbā pedagogu karjeras konsultantu (profesijas kods 2359 15) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese; Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt karjeras izglītības programmas izstrādi, pasākumu plānošanu un īstenošanu; • konsultēt, informēt un izglītot izglītojamos karjeras veidošanas jautājumos; • nodrošināt informācijas pieejamību karjeras virziena izvēlei; • meklēt un sadarboties ar partneriem karjeras veidošanas jautājumos; • veikt pētniecisko un metodisko darbu; • koordinēt, organizēt un vadīt karjeras attīstības atbalsta pasākumus dažādām mērķa grupām; • veidot dokumentāciju karjeras atbalsta plānošanai un pasākumu īstenošanai; • iesaistīties Iestādes attīstības mērķu un uzdevumu īstenošanā, kā arī Iestādes īstenotajos projektos; un ja Tev ir: • bakalaura vai maģistra grāds karjeras konsultanta profesionālajā kvalifikācijā, vai augstākā pedagoģiskā izglītība un profesionālās kompetences pilnveides programma “Pedagogs – karjeras konsultants ar individuālās konsultēšanas tiesībām” (karjeras konsultanta B programma vismaz 72 stundu apjomā); • tiesības sniegt individuālās karjeras konsultācijas (maģistra grāds karjeras konsultēšanā vai iegūts individuālās karjeras konsultēšanas sertifikāts); • vēlama pieredze karjeras izglītības un profesionālās orientācijas pasākumu organizēšanā un vadīšanā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: augsta saskarsmes kultūra, pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu, precizitāte, analītiskās un organizatoriskās prasmes; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilna vai pilna darba slodze – 1.-12.klasēm; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolā. Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi skolā (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Pedagoga karjeras konsultanta/-es vakancei”. Tālrunis informācijai: 64207543 (direktora vietnieks), 64207163 (direktors). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PEDAGOGS KARJERAS KONSULTANTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Mūsu partneri