Valmieras Ziņas

Ziemā ietaupītie līdzekļi tiks ieguldīti pilsētas ielu uzturēšanas un remontdarbu veikšanai

Šogad, atšķirībā no pērnā gada ziemas sezonas, sniega nav bijis gandrīz nemaz. Līdz ar to Valmieras ielu un ietvju uzturētājiem bijis mazāk darba, kā arī ir ietaupīti līdzekļi, ko ik ziemu nākas tērēt sniega novākšanai un pretslīdes materiālu kaisīšanai. Noteikti priecājas arī dabas draugi, kuri iebilst pret sāls lietošanu, kas negatīvi ietekmē kokus un visu dzīvo. Par to, cik liels ietaupījums šogad varētu būt ziemas periodā un kā šie līdzekļi tiks izlietoti, stāsta Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa:

“2019.gadā, kas ietver ziemas dienesta darbību gada pirmajos un pēdējos mēnešos, pilsētas ielu, ietvju un stāvlaukumu uzturēšanai kopā tika iztērēti 607,4 tūkstoši eiro.

Atceramies, ka 2019.gada pirmajos mēnešos gaisa temperatūra bija svārstīga, tuvu pie nulle grādiem, ar biežu snigšanu, drīzu kušanu, kad intensīvi bija nepieciešama ielu un ietvju tīrīšana un apstrāde ar pretslīdes materiāliem. Savukārt gada nogales mēnešos vidējās gaisa temperatūras līdz šim stabili ir bijušas virs nulle grādiem. Arī 2020.gada janvāra temperatūras bija virs nulle grādiem, tādēļ ielu un ietvju tīrīšana un apstrāde ar pretslīdes materiālu bijusi nepieciešama mazāk, nekā iepriekšējā sezonā.

Ņemot vērā 2019./2020.gada ziemas laikapstākļu prognozes, 2020.gada budžetā satiksmes infrastruktūras uzturēšanai ziemas apstākļos tika paredzēti par 161,4 tūkstošiem eiro mazāk līdzekļu nekā iepriekšējā gadā.

Meteoroloģiskai ziemai raksturīgi laikapstākļi, kad diennakts vidējā temperatūra ir stabili vienāda un zemāka par nulle grādiem, var tikt sagaidīti vēl tuvākajos divos mēnešos.

2019./2020.gada ziemas sezonai noslēdzoties, tiks izvērtēti faktiski izlietotie līdzekļi ziemas dienesta nodrošināšanai.  Ja būs iztērēts mazāk par sākotnēji plānoto, šie līdzekļi tiks ieguldīti pilsētas ielu uzturēšanas un remontdarbu veikšanai.”

Kā informēja pašvaldības speciāliste, lai nodrošinātu ielu tīrīšanu, Valmierā tiek organizētas ziemas dienesta diennakts dežūras. Dežurants regulāri, ik pa divām stundām, pārbauda gaisa temperatūru, tai esot tuvu pie nulle grādiem, apseko Valmieras ielas un fiksēto informāciju reģistrē 2019./2020.gada ziemas dienesta žurnālā. Nepieciešamības gadījumā tiek norīkotas atbilstošas tehnikas vienības, lai veiktu ielu tīrīšanu vai kaisīšanu atbilstoši ielas uzturēšanas klasei. Ziemas dienestā ietilpst arī ietvju kopšana – mehanizēta sniega notīrīšana, ja sniega segas biezums pārsniedz 5 cm, mehanizēti tīrāmo ietvju sarakstā iekļautajām ietvēm, kā arī nepieciešamības gadījumā arī ietvju kaisīšana ar pretslīdes materiālu.

Valmierā ir 78,45 km ielas ar cietu virsmas segumu un 39,1 km ielas ar grantēto virsmas segumu. 1,45 km ielu ir ar bruģakmens segumu. Ielas tiek uzturētas un koptas atbilstoši to uzturēšanas klases kopšanas prasībām. Informācija par Valmieras ielu sadalījumu uzturēšanas klasēs pieejama Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Pilsēta” – “Ielu infrastruktūra”.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā piedāvā darbu: Pārdevējam-preču komplektētājai/-am un piegādātājai/-am  jaunajā “E top!” veikalā. Darba vieta veikalā “top!” Valmierā, Rīgas ielā 64. Preču piegāde Valmieras pilsētas robežās. Galvenie darba pienākumi: Pieņemt pircēju pasūtījumus elektroniskajā vidē; Komplektēt produktus atbilstoši klientu pasūtījumiem; Preču piegāde klientiem pilsētas robežās; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības: B kategorijas autovadītāja apliecība; Vēlama pieredze tirdzniecībā; Precizitāte un labas komunikācijas prasmes darbā ar klientiem. Piedāvājam: Darba laiku maiņās; Pieredzi un zināšanas jauna tirdzniecības veida e-veikala pakalpojuma sniegšanā; Mūsdienīgu darba vidi, darbu elektroniskajā vidē; Apmācību darbam preču uzskaites programmā; Darba algu 580-770 EUR bruto. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – E top veikals VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

SIA „Firma Madara’89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā - piedāvā darbu PĀRDEVĒJAM(-AI) veikalā “mini top!” Valkas ielā 1A, Rencēnos, Rencēnu pagastā, Burtnieku novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga: 500-700 EUR (bruto). Darba laika veids un režīmos: summētais darba laiks, pēc grafika maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV ar norādi “Pārdevējs RENCĒNOS” lūdzam sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 1A, Rencēni, Rencēnu pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-04-17 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt uz e-pastu vakances@madara89.lv.

Mūsu partneri