Valmieras Ziņas

Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde sniegs atbalstu Valsts robežsardzei uz Latvijas-Igaunijas robežas

Lasīšanas laiks: 2 min

No pirmdienas, 7. decembra, Nacionālie bruņotie spēki, tostarp Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde, sniegs atbalstu Valsts robežsardzei, lai ierobežotu Covid-19 izplatību Latvijā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes sabiedrisko attiecību speciāliste Laima Ķevere.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde sniegs atbalstu uz Latvijas-Igaunijas robežas, nodrošinot normatīvo aktu prasību praktisku izpildi un kontrolējot uz ES iekšējām robežām ieceļojošo personu elektronisku apliecinājumu aizpildīšanu. Zemessardze uzdevumu izpildi nodrošinās Valsts robežsardzes vadībā.

Zemessardzes 2.Vidzemes brigāde uzdevumus veiks četros robežkontroles punktos – uz Valkas apvedceļa un Valkā, kā arī uz A2 šosejas Apē un Veclaicenē. Ik dienu no Zemessardzes 22.kaujas nodrošinājuma un 25., 31.kājnieku bataljona tiks nodrošināti 16 zemessargi, kuri uzdevumus veiks divās 12 stundu maiņās. Turklāt, lai nodrošinātu atbalstu loģistikas nodrošināšanai, transportēšanai, nepieciešamības gadījumā karavīru un zemessargu veselības kontrolei, būs nepieciešams citu vienību karavīru iesaiste. Tāpēc kopējais iesaistīto karavīru un zemessargu skaits būs lielāks. Ja radīsies nepieciešamība, VRS atbalsta izpildē iesaistīsies arī citi Vidzemes bataljoni.

Zemessardze jau laicīgi ir izstrādājusi rīcības plānus, apzinājusi personāla un materiāltehniskos resursus, lai iespēju robežās iesaistītos Covid-19 izplatības ierobežošanā, lai kopīgiem spēkiem aizsargātu sabiedrību un Latvija sekmīgi pārvarētu vīrusa izplatību. Tajā pašā laikā Zemessardze turpina pildīt savu pamatuzdevumu – uzturēt kaujas spējas.

Jau ziņots, ka valdība šo otrdien nolēma, ka Valsts robežsardze sadarbībā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Valsts policiju no 7. decembra pastiprināti uzraudzīs, vai Latvijā ieceļojošas personas pilda noteikto pienākumu – iesniegt apliecinājuma anketu personu informācijas sistēmā “covidpass.lv”.

Zemessardze arī pavasarī sniedza atbalstu Valsts robežsardzei uz Latvijas-Lietuvas, Latvijas-Krievijas, Latvijas-Baltkrievijas un Latvijas-Igaunijas robežas. Atbalsta sniegšanā VRS pavasarī ik dienu iesaistījās līdz pat 100 Zemessardzes vienību karavīru un zemessargu.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri