Valmieras Ziņas

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādē noslēdzies karavīra-glābēja kurss

Lasīšanas laiks: 2 min

Cēsīs, militārajā bāzē “Pipariņi” 28. oktobrī noslēdzās karavīra-glābēja kurss, kuru organizēja Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rota, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Informācijas daļa.

 Kursa mērķis bija apgūt padziļinātas pirmās palīdzības prasmes, lai karavīrs-glābējs, strādājot bīstamās jeb karadarbības zonās, spētu sniegt palīdzību dzīvībai kritiskos stāvokļos, izmantojot medicīnisko materiālu un medikamentu komplektu. Karavīra-glābēja uzdevums ir nogādāt ievainotos no kaujas lauka līdz drošai zonai un veikt cietušā stabilizāciju, lai pēc tam pārvestu uz slimnīcu vai pagaidu militārās medicīnas aprūpes punktu.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes karavīri un zemessargi 20 dienu laikā ieguva prasmes, kas kritiskā situācijā palīdzēs glābt cietušo dzīvības. Apmācāmie kursa laikā apguva dažādas sarežģītas medicīniskās manipulācijas, piemēram, sniegt palīdzību amputācijas vai plaušu bojājumu gadījumā, veica intravenozās injekcijas, pielietoja dažādus medikamentus, aprūpēja kaujas ievainojumus – šautas brūces un sprādzienu izraisītas traumas.

2.Vidzemes brigādes Medicīnas rotas galvenā medicīnas māsa štāba virsseržante Dina Skrabe kursa noslēgumā atzina, ka karavīra-glābēja kurss ietver ļoti daudz zināšanas un prasmes, kas vitāli nepieciešamas, lai pēc iespējas ātrāk spētu apkopt ievainotu karavīru un glābtu viņu dzīvību. “Lai gan kursa programma ir intensīva un tā dalībnieki mācās līdz vēlām nakts stundām, gandarījums par iegūtajām prasmēm ir neatsverams. Ja mēs skatāmies uz Ukrainā notiekošo, tad redzam, cik šī spēja – pēc iespējas ātrāk apkopt ievainoto – ir svarīga, lai karavīri spētu cīnīties par savu valsti. Svarīgas ir pirmās 30 sekundes, lai uzliktu žņaugu, svarīga ir pirmā stunda, lai karavīru no traumas gūšanas vietas nogādātu līdz mobilajam medicīniskajam punktam vai ārstniecības iestādei, svarīgi ir pēc iespējas ātrāk atgriezties kaujas laukā,” pauda D. Skrabe.

Karavīra-glābēja kursu ir iespēja apgūt zemessargiem un karavīriem, kuri pirms tam ir apguvuši pirmo paplašināto palīdzību. Kursu pasniedz Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rotas zemessargi, kuri ikdienā strādā civilajās medicīnas iestādēs, piemēram, Vidzemes slimnīcā, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā, dažādās privātpraksēs un citur.

Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde karavīra-glābēja kursu šogad organizēja jau otro reizi, un to kopumā apguvuši vairāk nekā 35 brigādes karavīru un zemessargu. Tāpat brigādes Medicīnas rota regulāri nodrošina pirmās palīdzības kursus, kas ir nepieciešami ikvienam karavīram un zemessargam.

Lai pievienotos Zemessardzes 2.Vidzemes brigādes Medicīnas rotai, interesenti ir aicināti rakstīt uz esizemessargs@mil.lv, zvanīt uz tālruni 26518784 vai personīgi ierasties tuvākajā Zemessardzes bataljonā.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri