Valmieras Ziņas

Zemessardze sniegs atbalstu sociālās aprūpes iestādēm, sakops teritorijas un piemiņas vietas visā Latvijā

Lasīšanas laiks: 2 min

Zemessardzes 30. gadadienas svinību gadu iesākot un sagaidot 4. maiju, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 31. gadadienu, Zemessardzes vienības sakops teritorijas un piemiņas vietas visā Latvijā, savus labos darbus veltot kā dāvanu Latvijai Zemessardzes 30. gadadienā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Zemessardzes štāba Civilmilitārās sadarbības daļa.

“Pierādīts, ka cilvēks gūst pozitīvas emocijas, palīdzot un sniedzot atbalstu citiem. Zemessardze veiks sakopšanas darbus, lai padarītu mūsu Latviju skaistāku un iepriecinātu iedzīvotājus. Šie labie darbi būs Zemessardzes dāvana sabiedrībai, sagaidot Latvijas Neatkarības atjaunošanas svētkus,” pauž Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Egils Leščinskis.

No 21. līdz 29. aprīlim karavīri un zemessargi iepriecinās un dāvās svētku sajūtu līdzcilvēkiem, palīdzot teritoriju labiekārtošanā, piedaloties sociālās aprūpes iestāžu malkas sagatavošanā, sakopjot karavīru piemiņas vietas, izcērtot krūmus un savācot pērnās lapas, gan arī labiekārtojot militāro mācību vietas, stādot jaunus kociņus u.c. Aktivitātes norisināsies ārpus telpām, ievērojot Slimību profilakses un kontroles centra noteiktos preventīvos un epidemioloģiskās drošības pasākumus.

Šogad 23. augustā apritēs 30 gadi kopš Zemessardzes dibināšanas. Svinību centrālais pasākums plānots 21. augustā Jelgavā ar visu Zemessardzes vienību un tehnikas vienību parādi, ja epidemioloģiskās drošības situācija to atļaus

Zemessardze ir skaitliski lielākā Nacionālo bruņoto spēku vienība un valsts aizsardzības pamats. Zemessardze ir pārstāvēta visā Latvijā – Zemgalē, Latgalē, Vidzemē un Kurzemē. Šodien vairāk nekā 8300 pašaizliedzīgu Latvijas pilsoņu no savas pamatnodarbošanās – darba vai studijām – brīvajā laikā jau ir apguvuši un turpina pilnveidot prasmes un iemaņas, kas nepieciešamas mūsu valsts aizsardzībai. Zemessargi pilda ne tikai militārus uzdevumus, bet arī veic visai sabiedrībai svarīgus uzdevumus, piemēram, sniedz atbalstu pazudušu cilvēku meklēšanā, iznīcina sprādzienbīstamus priekšmetus, piedalās glābšanas darbos, dzēš ugunsgrēkus, novērš plūdu radītās sekas. 

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri