Valmieras Ziņas

ZAAO autoparkā jaunas, videi draudzīgas automašīnas

Lasīšanas laiks: 2 min

Darbu Ziemeļvidzemes reģionā uzsāk pašvaldību atkritumu apsaimniekotāja SIA “ZAAO” (ZAAO) jaunās atkritumu savācējmašīnas, kas darbināmas ar saspiestu dabasgāzi (CNG), portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA ZAAO sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Leimane.

ZAAO valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis: “Nemitīgi attīstot pakalpojums un to kvalitāti, ar katru nākamo investīciju, ZAAO sekmē to, lai tiktu panākts mazāks piesārņojums apkārtējai videi. CNG automašīnu iegāde ir viens no pirmajiem soļiem uzņēmuma transporta pārejai uz automašīnām, kas rada mazāk sēra oksīda, slāpekļa oksīda un oglekļa dioksīda izmešus. Dabai draudzīgi risinājumi ne vienmēr ir finansiāli izdevīgi, bet tie ir perspektīvi. Mēs turpināsim būt atbildīgi pret saviem klientiem un vidi, kurā visi dzīvojam!”

ZAAO ar CNG darbināmo specializēto transporta līdzekļu piegādei veica iepirkumu, kurā uzvarēja SIA “Scania Latvia”, kas veikusi automāšinu piegādi. ZAAO kopējās investīcijas divu automašīnu iegādē ir 364.718 EUR.

“Scania Latvia” vadītājs Aigars Pušinskis: “Scania ir līderis ilgtspējīgu transporta risinājumu jomā, piedāvājot plašāko alternatīvo degvielas transportlīdzekļu klāstu. Scania turpmākais ilgtermiņa plāns ir elektrifikācijas un citu dabai draudzīgu risinājumu attīstīšana transporta nozarē, kur saspiesta dabasgāze un saspiesta biogāze (SBG) ieņems būtisku lomu. Ar CNG darbināmi transportlīdzekļi pierādījuši savu lietderību gan Latvijas, gan pasaules mērogā. To galvenā priekšrocība ir ekoloģiskais aspekts, kas nozīmē, ka transportlīdzeklis, kas aprīkots ar CNG, ir izdevīgāks ne tikai uzņēmuma finansēm, bet tas ir arī neatsverams ieguvums apkārtējai videi. 

Scania Latvia novērtē ZAAO interesi par dabai saudzīgiem risinājumiem, un esam pārliecināti, ka tiks novērtēta gan Scania kravas automašīnu, gan piedāvāto servisa pakalpojumu kvalitāte.”

Ir paredzams būtisks ieguvums klimatam un lokālajai gaisa kvalitātei no CNG darbināmu automašīnu ekspluatēšanā salīdzinājumā ar automašīnām, kuras tiek darbinātas ar dīzeļdegvielu –  tiek nodrošināts sēra oksīda izmešu samazinājums līdz pat 99%, slāpekļa oksīda izmešu samazinājums līdz 80%, tiek panākts kopējais siltumnīcas efekta gāzu izmešu samazinājums par aptuveni 30%, kā arī netiek radīti smago metālu un cieto daļiņu izmeši. Šo automašīnu radītais trokšņu līmenis arī ir zemāks.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat jauno "Valmiera 2027" vides objektu pilsētas centrā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Būvvaldes arhitektu/-i (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt estētiskas un drošas vides veidošanas principu un būvniecības tiesiskuma ievērošanu Pašvaldības administratīvajā teritorijā; - pārraudzīt arhitektoniskās kvalitātes principa ievērošanu, ciktāl tas attiecas uz būves iekļaušanos ainavā un pilsētvidē; - izskatīt būvniecības ieceres, pārbaudīt lēmumos ietverto nosacījumu izpildi un iesniegto dokumentu saturu normatīvajos aktos noteiktajā apjomā; - organizēt būvniecības ieceru publisko apspriešanu; - strādāt ar “Būvniecības informācijas sistēmu” (BIS) un datu bāzēm; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība arhitekta specialitātē; - arhitekta patstāvīgās prakses sertifikāts tiks uzskatīts par priekšrocību; - vismaz divu gadu darba pieredze arhitekta darbā, kas saistīta ar būvprojektu izstrādi un būvniecības normatīvo aktu pielietošanu; - būvniecības procesu regulējošo normatīvo aktu pārzināšana; - pieredze nozares terminoloģijas, ar būvniecības nozari saistīto normatīvo aktu un standartu pielietošanā; - labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; - labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, BIS portālā vai BIS 2 profilā un biroja tehniku; - B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1535 EUR līdz 1645 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „ Arhitekta/-es amatam” līdz 2022.gada 27.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207124. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ARHITEKTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 25C, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-27 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri