Valmieras Ziņas

ZAAO aicina uz atbildīgu rīcību arī talkojot

Lasīšanas laiks: 3 min

SIA “ZAAO” aicina uz atbildīgu rīcību apkārtnes sakopšanas talku laikā. Arī talku laikā savāktos atkritumus ir iespējams šķirot, bet atkritumu un citu lietu dedzināšana krāsnī vai ugunskurā ir aizliegta, portālu “Valmieras Ziņas” informēja SIA ZAAO sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Kovala Sēne.

Tradicionāli tieši pavasarī līdz ar dabas atmošanos mostas vēlme sakopt ne tikai savas mājas, bet dažādu talku ietvaros savest kārtībā arī publiskās vietas. Lielākā un plašākā iniciatīva, kurā ikviens ir aicināts uz līdzdalību vides sakopšanā, atveseļošanā un labiekārtošanā, ir vislatvijas Lielā Talka, kas notiks jau šajā nedēļas nogalē, 22. aprīlī.

Pašvaldību atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums SIA “ZAAO” (turpmāk tekstā – ZAAO) atgādina un aicina iedzīvotājus, kuri piedalīsies apkārtnes un arī savu pagalmu sakopšanas un labiekārtošanas darbos, izmantot iespēju pārstrādei derīgos materiālus vākt atsevišķi un bez maksas nodot šķiroto atkritumu pieņemšanas vietās jeb EKO laukumos vai EKO punktos.

ZAAO darbības reģionā šobrīd 20 EKO laukumos ir iespējams bez maksas nodot talku atkritumiem raksturīgo:

  • stikla iepakojumu – pudeļu un burku stiklu. Var būt ar korķiem, vāciņiem, bet bez šķidrumiem, cietiem piemaisījumiem;
  • vieglo iepakojumu – sausu kartonu, makulatūru (t.sk. kartona dzērienu iepakojumu); metāla priekšmetus un iepakojumu (t.sk. dzērienu bundžas, konservu kārbas, tukšus aerosola flakonus, pannas, katlus); polimēra atkritumus – pārtikas, kosmētikas, sadzīves ķīmijas iepakojuma kastes, kannas, pudeles un spaiņus (t.sk. PET dzērienu pudeles, transportējamās kastes), polietilēna plēves (siltumnīcu plēves, nečaukstošas plēves, iepirkuma un maizes maisiņus); polimēra puķu podus, grozus.

Lai talkojot nesajūk, kas kurā maisā liekams, iesakām uz tiem veikt īpašas atzīmes.

Minētos materiālus uz EKO laukumu var nogādāt darba laikos, kas aplūkojami tīmekļa vietnē www.zaao.lv, sadaļā “EKO laukumi” https://zaao.lv/eko-laukumi/ , kā arī publiski pieejamos EKO punktos, kuru adreses pieejamas sadaļā “EKO punkti” https://zaao.lv/eko-punkti/ .

Ja talkot esiet nolēmuši Lielās Talkas laikā, savāktie pārstrādei nederīgie atkritumi ir jānovieto pašvaldību ierādītajās vietās. Par apņemšanos talkot laicīgi jāinformē pašvaldības talkas koordinatoru, vienojoties par sadzīves atkritumu maisu un lielgabarīta atkritumu novietošanas vietu (informācija talkas.lv un pašvaldību tīmekļa vietnēs). 

ZAAO atgādina, ka plastmasas izstrādājumu, iepakojuma, nolietoto auto riepu, koka mēbeļu un citu priekšmetu dedzināšana krāsnī vai ugunskurā ir kaitīga jebkurā daudzumā! Zemā temperatūrā atkritumu sadegšana nenotiek pilnīgi, tā rezultātā rodas dažādi degšanas starpprodukti, kas piesārņo vidi. Redzamie atkritumi sadegot pārvēršas citos – neredzamos, bet daudz bīstamākos atkritumos, kas negatīvi ietekmē veselību. Kaitīgie ķīmiskie savienojumi nonāk elpceļos un agrāk vai vēlāk ar nokrišņiem arī augsnē, uz kokiem, krūmiem un zālājiem.

Atkritumiem nepilnīgi sadegot (oksidējoties), atmosfērā nonāk ogleklis, ogļūdeņraži, tostarp aromātiskie, un citas toksiskas vielas, kas ietekmē skābo lietu un toksisku gāzu veidošanos, veicina atklāto ūdens baseinu piesārņojumu. Arī atkritumu pelni piesārņo augsni un ūdeņus.

Atkritumu pilnīgu sadedzināšanu spēj nodrošināt tikai un vienīgi speciālas rūpnieciskās iekārtas, kur degšanas temperatūra sasniedz +1000 grādus un degšanas process tiek kontrolēts, kā arī sadedzināto atkritumu dūmgāzes tiek vairākkārt filtrētas.

Informācija par pareizu atkritumu šķirošanu pieejama www.zaao.lv, sadaļā “Padomi atkritumu šķirošanai” https://zaao.lv/padomi-atkritumu-skirosanai/ , bet par EKO laukumos nododamajiem atkritumu veidiem sadaļā “EKO laukumi” https://zaao.lv/eko-laukumi/ .

Dodoties dabā, atceries par principu – ko atnesi, to arī aiznes, lai Tavi radītie atkritumi nebūtu jāvāc citiem un tie nenodarītu kaitējumu dabai!

Par atbildīgu rīcību gan ikdienā, gan arī sakopšanās talkās!

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā  BIROJA ADMINISTRATORU/-I Galvenie amata pienākumi: nodrošināt biroja ikdienas darbības nepārtrauktību un efektivitāti; koordinēt un pārvaldīt dokumentu apriti, arhivēšanu un lietvedību; veikt ienākošās un izejošās korespondences apstrādi; organizēt un protokolēt kapitālsabiedrības valdes un dalībnieku sēdes; sniegt atbalstu uzņēmuma struktūrvienību vadītājiem un darbiniekiem ikdienas jautājumos; komunicēt ar klientiem un sadarbības partneriem; sagatavot atskaites. Prasības kandidātiem: darbības sfērai atbilstoša vidējā profesionālā vai augstākā izglītība (vēlams administrācijas, vadības vai lietvedības jomā); ne mazāk kā divu gadu pieredze līdzīgā amatā; teicamas organizatoriskās un komunikācijas prasmes; prasme strādāt ar biroja tehniku un IT sistēmām; pieredzējuša lietotāja pieredze un laba izpratne par dokumentu vadības sistēmām, priekšroka kandidātiem ar pieredzi darbā ar DVS Namejs; augsta atbildības sajūta un pašorganizācijas līmenis, analītiska domāšana un precizitāte darbā. Piedāvājam: darbu uz nenoteiktu laiku; draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi pēc nostrādātiem 6 mēnešiem; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika; atalgojumu no EUR 1400 līdz EUR 1600 pirms nodokļu nomaksas. CV un motivācijas vēstuli lūdzu sūtīt elektroniski uz danuta.zerbele@valmierasoc.lv līdz 05.06.2024. Tālrunis uzziņām +371 20021028 Sazināsimies tikai ar tiem pretendentiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Pretendentu iesūtītie dokumenti un personas dati, uz vakances laiku un noteiktu laiku pēc norādītā termiņa beigām, pārziņa leģitīmo interešu ietvaros tiks uzglabāti pārziņa lietvedībā. Iesniedzot savu pieteikumu, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei norādītās vakances pretendentu izvērtēšanas un atlases procesā un saziņai ar Jums. Nosūtītajos dokumentos lūgums neiekļaut sensitīvus (īpašās kategorijas) personas datus. Savu piekrišanu datu apstrādei norādītajiem mērķiem varat atsaukt jebkurā laikā, sazinoties ar pārzini. Pārzinis garantē nenodot pretendenta personas datus trešajām personām, bez pretendenta rakstveida saskaņojuma. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Vadība / Administrēšana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-05 Kontaktpersona: Danuta Žērbele Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs”  Jāņa Daliņa sporta komplekss aicina pievienoties savai komandai  ADMINISTRATORU/-I Darbs uz nenoteiktu laiku Amata pienākumi: Uzņemt un apkalpot klientus, koordinēt apmeklētāju plūsmu; Reģistrēt un piešķirt viesiem viesnīcas numurus, darbs ar viesnīcas programmatūru; Ierādīt ģērbtuves saskaņā ar treniņu vai sacensību grafiku; Izsniegt un pieņemt telpu un viesnīcu numuriņu atslēgas; Iekasēt maksu par viesnīcas un sporta infrastruktūras izmantošanu; Veikt citus pienākumus saskaņā ar darba pienākumu aprakstu; Prasības kandidātam: Labas latviešu un angļu valodas zināšanas; Teicamas iemaņas darbā ar datoru; Augsta atbildības sajūta, iniciatīva un entuziasms; Elastīga domāšana, spēja veltīt uzmanību vairākiem uzdevumiem vienlaicīgi, nezaudējot kvalitāti; Vēlamas iemaņas darbā ar kases aparātu un POS terminālu; Citu valodu zināšanas, izglītība viesmīlības vai sporta jomā, kā arī iepriekšējā pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: Pilnas slodzes darbu; Summēto darba laiku, darbu maiņās arī nakts maiņās; Dinamisku darbu draudzīgu un profesionālu kolēģu komandā; Iespēju katru dienu sastapt interesantus cilvēkus, kas dod labu pieredzi profesionālajā izaugsmē; Stabilu atalgojumu un sociālās garantijas; Studentiem viesmīlības jomā apvienot prakses vietu ar darbavietu; Atalgojums: Stundas tarifa likme pārbaudes laikā– 5.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 6.00 EUR/h Pieteikuma vēstuli un CV lūdzam sūtīt līdz 07.06.2024. uz e-pastu – megija.stalberga@valmierasoc.lv. Tiks izskatīti tikai tie pieteikumi, kuros būs gan CV, gan motivācijas (pieteikuma) vēstules. Vairāk informācijas, rakstot e-pastā vai pa tālr. +371 27079858 Profesija: ADMINISTRATORS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

SIA “Valmieras Olimpiskais centrs” aicina savā komandā ĒKAS INŽENIERTEHNISKO UZRAUGU uz noteiktu laiku – līdz 31.10.2024. Amata pienākumi: piedalīties Jāņa Daliņa sporta kompleksa ikdienas saimniecisko darbu veikšanā, tajā skaitā strādāt ar traktortehniku, mehanizēto un teritoriju uzkopšanas tehniku; uzraudzīt un uzturēt darba kārtībā Jāņa Daliņa sporta kompleksa teritoriju, inventāru un tehnisko aprīkojumu. Uzraudzīt un uzturēt kārtībā Daliņu pludmali; tehniskā atbalsta sniegšana pasākumu organizatoriem, izmantojot stadiona un manēžas infrastruktūru un aprīkojumu; komunikācija un sadarbība ar darbu izpildītājiem, un dalība Jāņa Daliņa sporta kompleksa realizētajos projektos savas kompetences ietvaros. Prasības kandidātiem: vidējā izglītība; augsta atbildības sajūta, precizitāte, prasme orientēties tehniskas dabas jautājumos; pozitīvu un godīgu attieksmi pret darbu un kolēģiem; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; pieredze līdzīgā amatā tiks uzskatīta par priekšrocību. Mēs piedāvājam: teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; atalgojums – 1280 EUR pirms nodokļu nomaksas; sociālās garantijas; darba vieta: Jāņa Daliņa sporta komplekss, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera CV lūdzam sūtīt uz megija.stalberga@valmierasoc.lv Kontaktpersona: Megija Stalberga (e-pasts: megija.stalberga@valmierasoc.lv; tālr.Nr. +371 27079858) Pieteikumu iesniegšanas termiņš – 07.06.2024. Profesija: Ēkas inžniertehnisko sistēmu UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jāņa Daliņa iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-07 Kontaktpersona: Megija Stalberga Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri