Valmieras Ziņas

Vienoti Valmieras novada pašvaldības autoceļu un ielu uzturēšanas noteikumi

Lasīšanas laiks: 2 min

Valmieras novada pašvaldībā ir pieņemti noteikumi “Par Valmieras novada pilsētu ielu uzturēšanas un lietošanas kārtību” un “Valmieras novada pašvaldības autoceļu un ielu sadalījums pa uzturēšanas klasēm”, kas nosaka vienotu kārtību Valmieras valstspilsētas, Rūjienas, Mazsalacas, Strenču un Sedas pilsētas ielu un novada autoceļu ikdienas uzturēšanu, lietošanu, attīstību un noteikumu izpildes kontrolei visā Valmieras novada teritorijā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Marija Melngārša.

Pašvaldības ielu un autoceļu uzturēšana notiek pamatojoties uz ceļu klasifikāciju, satiksmes intensitāti, seguma tipu, tehnisko stāvokli, plānoto un pieejamo finansējumu un sociālekonomisko nozīmi, kā arī ņemot vērā uzturēšanas klases ziemas sezonai, kas ir no 16. oktobra līdz 15. aprīlim, un vasaras – no 16. aprīļa līdz 15. oktobrim.

Valmieras valstspilsētā ielu, ietvju un laukumu tīrīšanu un pārējās novada pilsētās un apvienību teritorijās ceļu uzturēšanu veic uzņēmumi ar ko Valmieras novada pašvaldība ir noslēgusi līgumu atbilstoši iepirkumu rezultātiem. Pilsētu ielas un pašvaldības autoceļi tiek tīrīti prioritārā secībā, pamatojoties uz ceļu klasēm.

Valmierā ziemas sezonā tiek uzstādītas pagaidu ceļa zīmes noteiktos ielu posmos, lai nodrošinātu ielu attīrīšanu no sniega un nodrošinātu normālus braukšanas apstākļus. To veic nakts laikā, kad ir mazāka satiksme.

Personām ar invaliditāti, vienatnē dzīvojošam vai vientuļam trūcīgam vai maznodrošinātam vecuma pensionāram un aprūpes mājās pakalpojuma saņēmējam Pašvaldība nodrošina arī atbalstu māju ceļu (piebraucamā ceļa) uzturēšanā ziemas sezonā. Ceļa tīrīšana ir jāpiesaka tajā pašvaldības apvienības pārvaldē, kuras teritorijā atrodas attiecīgās mājas ceļš.

Noteikumi paredz Valmieras novada autoceļu segumu un nomaļu uzturēšanu. Tas nozīmē, ka nobrauktuves ir nekustamajiem īpašumiem pieguļošās teritorijas, kas robežojas ar pašvaldības ielu posmiem. Tās ir jāuztur nekustamā īpašuma īpašniekam (fiziskai vai juridiskai personai). Tā nodrošina nobrauktuves uzturēšanu un kopšanu līdz ielai vai ceļam.

Saistošie noteikumi un Valmieras novada pašvaldības autoceļu un ielu uzturēšanas klases ir pieejamas šeit (domes sēdes 8. un 9. jautājums).

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri