Valmieras Ziņas

Vidzemes slimnīcas attīstības plānam jauni vaibsti

Lasīšanas laiks: 3 min

Turpinot sakārtot un uzlabot veselības aprūpes infrastruktūru, Vidzemes slimnīcas attīstības plānam iezīmējas jauni vaibsti. Papildus jau realizētajiem slimnīcas nodaļu pārbūves projektiem un iegādātajām tehnoloģijām, nākamo divu gadu laikā slimnīcas attīstībā plānots ieguldīt vairāk nekā 10 milj. eiro.

Šī gada sākumā pēc pārbūves mūsdienīgas, gaišas un funkcionālas telpas tika nodotas ambulatorajiem un funkcionālās diagnostikas nodaļas apmeklētājiem

Šobrīd intensīva būvniecība joprojām notiek B korpusa 3. stāvā, telpās, kur pēc pārbūves atradīsies neiroloģijas nodaļa ar insulta vienību. Ar neiroloģijas nodaļas pārbūvi šovasar tiks noslēgts ERAF līdzfinansētais vairāk nekā 7 milj. eiro vērtais projekts, kura ietvaros pārbūvētas arī Bērnu slimību, Terapijas 2, Rehabilitācijas, Hronisko pacientu aprūpes un endoskopiju nodaļas.

“Projekta realizācijas piecos gados,” stāsta Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs, ”secīgi veicām telpu pārbūvi visās nodaļās, un iegādājāmies medicīniskās tehnoloģijas, lai sasniegtu rezultātu: droša un moderna ārstēšanās vide pacientiem, droša un ērta darba vide personālam. Projektam tuvojoties noslēgumam, atbilstoši esošajai situācijai rodas aizvien jaunas vajadzības, kuras plānojam realizēt nākamo divu gadu laikā”.

Šī gada sākumā ievērojami slimnīcas finanšu līdzekļi (1,3 milj. eiro) novirzīti energoefektivitātes paaugstināšanai virtuves blokam un slimnīcas pagrabstāva telpām, kas nākotnē būs nozīmīgs loģistikas koridors saimniecības līdzekļu un medicīnas preču piegādei. 1. stāvā, tuvu poliklīnikas reģistratūrai, ieplānota kafejnīca darbinieku un apmeklētāju apkalpošanai.

Turpinot ēku energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumus, jau jūnija beigās plānots uzsākt arī A un B korpusu fasādes siltināšanu un jumtu pārbūvi. Papildus energoefektivitātes pasākumiem tiks veikti arī renovācijas darbi, nomainot logus, tā nodrošinot pacientiem komfortablāku vidi, īpaši karstajos vasaras mēnešos, tiks pārbūvētas arī jumta konstrukcijas. Šiem pārbūves darbiem paredzēti 3,1 milj. eiro.

Vērienīgi plāni saistās ar Reanimācijas-anestezioloģijas nodaļas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļas pārbūvi un paplašināšanu par 3 milj. eiro. Telpu pārbūves galvenais mērķis ir tās pielāgot augošajai pacientu plūsmai, jaunajām epidemioloģiskajām prasībām un ierobežot hospitālo infekciju izplatīšanos. Pārbūves rezultātā pacientu plūsmas būs labāk strukturētas un iespējamie infekciozie saslimušie tiks operatīvāk nodalīti no pārējiem. Pacientu un personāla ērtībām tiks paplašinātas un funkcionāli iekārtotas nodaļu telpas. Aprīļa sākumā parakstīts līgums par šī pārbūves projekta izstrādi un autoruzraudzību.

Jaunās epidemioloģiskās prasības un pieaugošais pieprasījums pēc medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumiem gan pieaugušajiem, gan bērniem liek plānot Rehabilitācijas centra paplašināšanu. Atbilstoša medicīniskās rehabilitācija centra izveide nodrošinās ārstnieciskā procesa nepārtrauktību, gan ambulatorajiem, gan stacionāra pacientiem, tai skaitā pacientiem pēc smagām traumām, insulta, Covid-19 un citām vīrusu infekcijām.

Iecere, kuras izmaksas lēšamas ap 3 milj. eiro, paredz izbūvēt un ar medicīniskām tehnoloģijām un rehabilitācijas iekārtām aprīkot vingrošanas zāles, ārstnieciskās masāžas kabinetus, stiepšanās baseinu, sensorās un sāls istabas, saunas telpas un citas ūdens procedūru telpas. Papildus plānots labiekārtot piegulošo teritoriju un uzstādīt āra trenažierus.

Līdztekus pārbūves projektiem intensīvs darbs noris, iepērkot jaunas medicīniskās iekārtas un tehnoloģijas. 2020. gada noslēgumā Ministru kabinetā atbalstīti pasākumi veselības aprūpes kapacitātes stiprināšanai Covid-19 pacientu ārstēšanas nodrošināšanai. To ietvaros jaunu iekārtu iegādei Vidzemes slimnīcai piešķirti 2,7 milj. eiro, par kuriem plānots uzlabot ventilāciju, siltumapgādes un medicīnas gāzu inženierkomunikācijas, kā arī māsu izsaukumu sistēmu, iegādāties jaunu datortomogrāfu, ultrasonogrāfijas iekārtas, jaunas funkcionālās gultas un citas iekārtas, kas nodrošinās kvalitatīvu un ātru slimību diagnostiku.

“Slimnīca, kas vēlas nodrošināt mūsdienīgus veselības aprūpes pakalpojumus”, komentē U. Muskovs, ”nekad nevar būt gatava. Rūpējoties par attīstību, ir jādomā plašāk un tālāk.  Jaunā pandēmija parādīja, cik cilvēka veselība ir dārga un cik daudz investīcijas prasa tās uzturēšana un glābšana. Esam pateicīgi Veselības ministrijai, Ministru kabinetam par piešķirtajiem līdzekļiem Vidzemes slimnīcas epidemioloģiskās situācijas stiprināšanai un attīstībai, kā arī Valmieras pilsētas pašvaldībai par atbalstu šo ieceru īstenošanā. Iecerētās pārbūves un telpu paplašināšanās nesolās būt vienkāršas, bet esmu pārliecināts, ka kopīgiem spēkiem tās realizēsim un varēsim vēl labāk palīdzēt mūsu pacientiem”.

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca”  aicina savā komandā uz nenoteiktu laiku: Apkopēju uz pilnu darba slodzi Darba pienākumi: veikt nodaļas telpu tīrīšanas un uzkopšanas darbus atbilstoši higiēniskā un pretepidēmiskā režīma plāna prasībām; uzturēt darba kārtībā nepieciešamo inventāru. Prasības kandidātiem: godprātīga attieksme pret darbu un augsta atbildības sajūta; spēja strādāt kvalitatīvi un intensīvi, spēja strādāt komandā; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valodas likumu; Piedāvājam: amatam atbilstošu, konkurētspējīgu un stabilu atalgojumu;  pretimnākošus un profesionālus kolēģus;  darbam nepieciešamo apmācību; teicamus darba apstākļus sakārtotā vidē; veselības apdrošināšanu pēc 6 mēnešu darba slimnīcā. Darbs uzsākams nekavējoties vai pēc vienošanās. Atalgojums: stundas tarifa likme 5.12 EUR pirms nodokļu nomaksas, papildus noteikta piemaksa par darbu kaitīgos apstākļos. Atbilstoši VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” iekšējiem normatīvajiem aktiem un darba vides risku novērtējumam ir noteikta piemaksa par darbu īpašos apstākļos – 10% no noteiktās mēnešalgas. Pretendenti aicināti pieteikties, iesniedzot profesionālās darbības aprakstu (CV) sūtot uz e-pastu - svetlana.karanikova@strencupns.lv vai pa pastu uz adresi - Valkas iela 11, Strenči, Valmieras novads, LV-4730, ar norādi vakancei “Apkopējs” līdz 27.06.2024. Jautājumu gadījumā zvanīt VSIA “Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca” personāla vadītājai Svetlanai Karaņikovai, tālr. 25480530. 1) Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs atlases konkursa norisi. Profesija: APKOPĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 11, Strenči, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-06-27

Mūsu partneri