Valmieras Ziņas

Vidzemes slimnīcā noslēgusies Terapijas nodaļas 2 pārbūve

Piektdien, 22.februārī, Vidzemes slimnīcā notika Terapijas nodaļas 2 pārbūves noslēguma pasākums, kurā bija aicināti piedalīties rekonstrukcijas procesā iesaistītie, kā arī Valmieras pilsētas mērs Jānis Baiks, slimnīcas sadarbības partneri, nodaļas personāls un arī mediji.

Daktera klauna vadībā izejot dažādiem pārbaudījumiem, gan dezinficējot apavus un rokas, gan atpazīstot dažādu vielu smaržu un garšu, pasākuma dalībnieki varēja nokļūt līdz tradicionālās lentes griešanas ceremonijai.

Turpinot darbu pie Vidzemes slimnīcas nodaļu pārvietošanas un infrastruktūras uzlabošanas, pagājušā gada maijā tika uzsākta Terapijas nodaļas 2 pārbūve. Līdz šim šajās telpās – B korpusa 5. stāvā atradās Asins sagatavošanas nodaļa.

Terapijas nodaļa 2 pārbūve notika Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projekta ietvaros. Būvdarbus veica firma “SCO Centrs”. Būvprojekta autors, tāpat kā jau pārbūvētajai Bērnu slimību nodaļai, ir SIA “Nams”.

Nodaļas virsmāsa Iveta Bērziņa pastāstīja, ka Terapijas nodaļas 2 iepriekšējais nosaukums bija Infekcijas slimību nodaļa. Arī pēc nosaukuma maiņas nodaļas galvenais uzdevums ir rūpēties par infekcijas slimību pacientiem, tādēļ pārbūves procesā telpās tika ierīkota īpaša ventilācijas sistēma.

Jaunatvērtajā nodaļā ir 27 gultas. Virsmāsa skaidroja, ka šī ir viena no nodaļām, kurā vienmēr visas gultas ir aizņemtas, tādēļ personālam ir bažas, ka vietu varētu pietrūkt. Iepriekš nodaļā bijušas 35 gultas, taču tagad, samazinot gultu skaitu, pacientiem tiks nodrošināts lielāks komforts. Turklāt gan šai nodaļai, gan visai slimnīcai šogad ir iegādātas jaunas gultas. Pacienti un personāls arī novērtēs gaišās, atjaunotās telpas. Slimnieku ārstēšanai visās palātās būs pieejams  aprīkojums, kura pieejamība iepriekš bija ierobežota. Piemēram, gripas laikā pacientiem ir nepieciešams nodrošināt skābekli. Līdz šim nodaļā tas bija pieejams tikai piecās palātās, taču tagad tas ir nodrošināts visās palātās. Iepriekšējās telpās izolatori neatbilda visām tehniskajām prasībām, savukārt jaunajā nodaļā ierīkotas divas izolatora telpas ar īpašu, atsevišķu ventilācijas sistēmu, kas nodrošina negatīvu spiedienu.

Iveta Bērziņa piebilda, ka visi 18 nodaļas darbinieki jau sen gaidīja jaunās telpas. “Redzot, kādos apstākļos strādā mūsu kolēģi jau pārbūvētajās nodaļās, mums bija neliela skaudība. Beidzot tā diena ir pienākusi, kad arī mums būs iespēja strādāt labākos apstākļos,” priecājas virsmāsa.

Jāpiebilst, ka Terapijas nodaļa 2 pacientiem durvis vērs marta sākumā. Kad nodaļa pārcelsies no savām līdzšinējām telpām 2. stāvā, arī tur sāksies pārbūve.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat VARAM piedāvāto pašvaldību reformas modeli?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ieslodzījuma vietu pārvalde ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā. Darbinieku darba tiesiskās attiecības regulē Darba likums. CV un motivācijas vēstuli sūtīt – ievp@ievp.gov.lv Prasības kandidātiem amatam nepieciešama augstākā medicīniskā izglītība – veselības aprūpes vadības ārsts vai sertificēts ārsts specialitātē; latviešu valodu zināšanas C līmeņa 2. pakāpē; veselības stāvoklis un psiholoģiskās īpašības atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 10.03.2009. noteikumi Nr.219 "Kārtība, kādā veicama obligātā veselības pārbaude"); datorprasmes; labas komunikācijas prasmes; spēja strādāt kā komandā, tā arī individuāli. Iestāde piedāvā Stabilu atalgojumu, darba samaksa norādīta par pilnu slodzi; Profesionālās izaugsmes un attīstības iespējas; Sociālās garantijas: ikgadējais apmaksātais atvaļinājums – 28 kalendāra dienas; papildatvaļinājums – ja darbs saistīts ar īpašu risku – 3 darba dienas; papildatvaļinājums – ja aprūpē ir trīs vai vairāki bērni vecumā līdz 16 gadiem vai bērns invalīds līdz 18 gadu vecumam – 3 darba dienas; papildatvaļinājums – ja aprūpē ir mazāk par trim bērniem vecumā līdz 14 gadiem - ne mazāk par vienu darba dienu; veselības apdrošināšana; pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi; pabalstu līdz 50 procentiem no mēnešalgas vienu reizi kalendāra gadā, aizejot ikgadējā apmaksātajā atvaļinājumā; speciālo medicīniski optisko redzes korekcijas līdzekļu (briļļu lēcu) iegādes izdevumus kompensēšana līdz 50,00 EUR apmērā. Profesija: PSIHIATRS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-06-30 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz ievp@ievp.gov.lv, t.67290127, 64123905 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Ieslodzījuma vietu pārvalde ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā. Darbinieku darba tiesiskās attiecības regulē Darba likums. CV un motivācijas vēstuli sūtīt – ievp@ievp.gov.lv Prasības kandidātiem Valmieras cietuma Medicīnas daļas vadītāja amatam amatam nepieciešama augstākā medicīniskā izglītība – veselības aprūpes vadības ārsts vai sertificēts ārsts specialitātē; latviešu valodu zināšanas C līmeņa 2. pakāpē; veselības stāvoklis un psiholoģiskās īpašības atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 10.03.2009. noteikumi Nr.219 "Kārtība, kādā veicama obligātā veselības pārbaude"); datorprasmes; labas komunikācijas prasmes un organizatora spējas spēja strādāt kā komandā, tā arī individuāli. Iestāde piedāvā Stabilu atalgojumu; Profesionālās izaugsmes un attīstības iespējas; Sociālās garantijas: ikgadējais apmaksātais atvaļinājums – 28 kalendāra dienas; papildatvaļinājums – ja darbs saistīts ar īpašu risku – 3 darba dienas; papildatvaļinājums – ja aprūpē ir trīs vai vairāki bērni vecumā līdz 16 gadiem vai bērns invalīds līdz 18 gadu vecumam – 3 darba dienas; papildatvaļinājums – ja aprūpē ir mazāk par trim bērniem vecumā līdz 14 gadiem - ne mazāk par vienu darba dienu; veselības apdrošināšana; pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi; pabalstu līdz 50 procentiem no mēnešalgas vienu reizi kalendāra gadā, aizejot ikgadējā apmaksātajā atvaļinājumā; speciālo medicīniski optisko redzes korekcijas līdzekļu (briļļu lēcu) iegādes izdevumus kompensēšana līdz 50,00 EUR apmērā. Profesija: VADĪTĀJS /DIREKTORS /PĀRVALDNIEKS (VESELĪBAS APRŪPES JOMĀ) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-06-17 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz ievp@ievp.gov.lv, t.67290127, 64123905 Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri