Valmieras Ziņas

Vidzemes jaunieši piedalās Eiropas vēlēšanu ģenerālmēģinājumos

Lasīšanas laiks: 2 min

Gatavojoties Eiropas vēlēšanām 25. maijā, visā Latvijā notiek jauniešu līdzdalības pasākumi #ŠoreizEsBalsošu. Tajos jaunieši piedalās praktiskos vēlēšanu ģenerālmēģinājumos, debatē par iespēju balsot jau no 16 gadu vecuma un diskutē par jauno vēlētāju līdzdalības nozīmi.

Vēlēšanu ģenerālmēģinājumu ietvaros Cēsīs, Valmierā, Siguldā, Limbažos un daudzās citās Latvijas pilsētās jaunieši izmēģina: kā balsot? īpaši izveidotos vēlēšanu biļetenos un Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) oriģinālajās vēlēšanu urnās jaunieši veic balsojumu par konkrētām pārmaiņām savā kopienā, piemēram:

  • Vai novadam nepieciešama jauniešu dome?
  • Vai pašvaldībai vajadzētu aizliegt plastmasas traukus publiskos pasākumos?
  • Vai nepieciešams rīkot skolas dzimšanas dienas svinības?

14. maijā plkst. 15:00 Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā (Pūces ielā 2) notiks Vidzemes vēlēšanu ģenerālmēģinājumu noslēguma pasākums, kur skolēni varēs salīdzināt savu balsojumu ar citiem, diskutēt par katras balss nozīmi un kopā ar jauniešu līdzdalības pasākumu vēstnesi, mūziķi Joranu Šteinhaueru (Jöran Steinhauer), apņemties 25. maijā balsot Eiropas vēlēšanās un mudināt to darīt arī citus.

No Vidzemes vēlēšanu ģenerālmēģinājumos piedalās Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija, Cēsu Jauniešu māja, Vidzemes augstskola, Valmieras Jauniešu māja, Limbažu 3. vidusskola, Jauniešu iniciatīvu centrs „Mērķis”, Siguldas novada jaunrades centrs, Siguldas Valsts ģimnāzija un citi dalībnieki.

Uz pasākumu aicināts ikviens interesents!

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA BALTMA ir uzticams precīzās apstrādes partneris, kas specializējas CNC garenvirpošanā, virpošanā, frēzēšanā un mehānisko mezglu montāžā. Ja Tev ir vidējā profesionālā, augstākā vai nepabeigta augstākā inženiertehniskā izglītība metālapstrādes nozarē, interesē CNC virpošanas un frēzēšanas procesi – pievienojies mūsu komandai! Aicinām CNC garenvirpošanas iekārtu operatoru/-i-iestatītāju Ko mēs sagaidām? Pozitīvu attieksmi pret darbu; Atbildību un precizitāti; Spēju strādāt komandā, patstāvīgi pieņemt lēmumus un organizēt savu darbu. Tavi pienākumi:  Iestatīt un uzraudzīt CNC virpošanas un frēzēšanas iekārtas; Nodrošināt ražošanas procesu un pārraudzīt produkcijas kvalitāti. Par priekšrocību uzskatīsim izglītību metālapstrādes jomā un pieredzi darbā ar CNC iekārtām. Ko mēs piedāvājam? darbs stabilā uz izaugsmi orientētā uzņēmumā; stabilu un progresīvu atalgojumu no 1500 eiro mēnesī BRUTO (pēc pārbaudes laika); darbu maiņās (6:00 – 14:30 rīta maiņa un 13:30 – 22:00 vakara maiņa); sociālās garantijas un veselības apdrošināšanu, nelaimes gadījumu apdrošināšanu; apmaksātas sporta un atpūtas aktivitātes (trenažieru zāle un peldbaseins); labus darba apstākļus; darbu ar jaunākajām CNC iekārtām; regulāras apmācības, iespēju profesionāli pilnveidoties un īstenot inovatīvas idejas; pieredzes apmaiņu ārvalstu komandējumos. Motivācijas vēstuli un CV sūtīt uz e-pastu: info@baltma.lv ar norādi CNC operatora vakance Profesija: DATORIZĒTĀS CIPARU VADĪBAS (CNC) METĀLAPSTRĀDES DARBGALDU IESTATĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Kauguru iela 19, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-04-30 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: info@baltma.lv vai zvanīt pa tālruni 64207220 Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SIA "Līgas Kavītes zvērinātas tiesu izpildītājas birojs" aicina darbā  jurista palīgu (-dzi) uz noteiktu laiku Galvenie darba pienākumi: Darbs ar Izpildu lietu reģistru; Saņemtās korespondences apstrāde; Dokumentu sagatavošana saistībā ar nolēmumu izpildi; Nodrošināt savlaicīgu un efektīvu dokumentu un informācijas apriti; Komunikācija ar klientiem klātienē un izmantojot attālinātos saziņas līdzekļus. Prasības pretendentiem: Precizitāte, augsta atbildības sajūta, analītiskā un loģiskā domāšana; Spēja patstāvīgi organizēt darbu un noteikt prioritātes; Spēja saglabāt darba kvalitāti un elastību intensīvos darba apstākļos; Spēja orientēties normatīvajos tiesību aktos; Valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; Teicamas prasmes darbā ar MS Office programmām; Vismaz pirmā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnē. Piedāvājam: Dinamisku un atbildīgu darbu profesionālā kolektīvā; Darba rezultātam atbilstošu atalgojumu sākot no 1100 EUR līdz 1500 EUR pirms nodokļu nomaksas; pilnu slodzi (40 stundas nedēļā); darba vietu Valmierā. CV un motivācijas vēstuli ar norādi “vakance” nosūtīt uz elektroniskā pasta adresi: liga.kavite@lzti.lv līdz 2026. gada 10. aprīlim. Piesakot savu kandidatūru vakancei, Jūs piekrītat datu apstrādei saskaņā ar fizisko personu datu aizsardzību regulējošajiem tiesību aktiem personāla atlases vajadzībām. Informējam, ka sazināsimies tikai ar otrās atlases kārtas kandidātiem, kurus uz pārrunām aicināsim telefoniski. Profesija: JURISTA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Zvaigžņu iela 1, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Jurisprudence / Tieslietas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-04-10 Darba sākšanas datums: 2026-03-26 Kontaktpersona: Līga Kavīte

Mūsu partneri