Valmieras Ziņas

Vidzemes jaunieši piedalās Eiropas vēlēšanu ģenerālmēģinājumos

Gatavojoties Eiropas vēlēšanām 25. maijā, visā Latvijā notiek jauniešu līdzdalības pasākumi #ŠoreizEsBalsošu. Tajos jaunieši piedalās praktiskos vēlēšanu ģenerālmēģinājumos, debatē par iespēju balsot jau no 16 gadu vecuma un diskutē par jauno vēlētāju līdzdalības nozīmi.

Vēlēšanu ģenerālmēģinājumu ietvaros Cēsīs, Valmierā, Siguldā, Limbažos un daudzās citās Latvijas pilsētās jaunieši izmēģina: kā balsot? īpaši izveidotos vēlēšanu biļetenos un Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) oriģinālajās vēlēšanu urnās jaunieši veic balsojumu par konkrētām pārmaiņām savā kopienā, piemēram:

  • Vai novadam nepieciešama jauniešu dome?
  • Vai pašvaldībai vajadzētu aizliegt plastmasas traukus publiskos pasākumos?
  • Vai nepieciešams rīkot skolas dzimšanas dienas svinības?

14. maijā plkst. 15:00 Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzijā (Pūces ielā 2) notiks Vidzemes vēlēšanu ģenerālmēģinājumu noslēguma pasākums, kur skolēni varēs salīdzināt savu balsojumu ar citiem, diskutēt par katras balss nozīmi un kopā ar jauniešu līdzdalības pasākumu vēstnesi, mūziķi Joranu Šteinhaueru (Jöran Steinhauer), apņemties 25. maijā balsot Eiropas vēlēšanās un mudināt to darīt arī citus.

No Vidzemes vēlēšanu ģenerālmēģinājumos piedalās Draudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija, Cēsu Jauniešu māja, Vidzemes augstskola, Valmieras Jauniešu māja, Limbažu 3. vidusskola, Jauniešu iniciatīvu centrs „Mērķis”, Siguldas novada jaunrades centrs, Siguldas Valsts ģimnāzija un citi dalībnieki.

Uz pasākumu aicināts ikviens interesents!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri